Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csaknem másfél éves kisfiúnál...

Csaknem másfél éves kisfiúnál már egyértelműen látszania kellene, hogy érti, amit mondunk neki?

Figyelt kérdés
A kisfiam március végén lesz másfél éves és az utóbbi időben egyre jobban aggaszt, hogy nem látom rajta, hogy értené, amit mondunk neki. Amikor kisebb volt, néha még adott egy-egy puszit, ha megkértem rá, de ezt mostanra "elfelejtette". A hallásával biztosan nincsen baj. Március közepén nézi majd meg szakember, de addig itt szorongok magamban. Volt más ilyen helyzetben?
2020. febr. 29. 20:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kifejtenéd kicsit jobban? Ha hívod, vagy kérsz tőle valamit, vagy kérdezed hogy kér-e ezt vagy azt, akkor reagál? Ha ő szeretne valamit, azt hogy fejezi ki?
2020. febr. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ha mondok neki valamit, vagy kérek tőle valamit, akkor csak néz rám nagy szemekkel, de nem csinálja egyáltalán. Ha megkérdezem, hol a labda, nem mutatja meg, sőt, még csak nem is állapodik meg a szeme a lábán. Ha ő szeretne valamit, mert mondjuk nem éri el, akkor rám néz és nyöszörög, amíg le nem veszem neki az adott dolgot a polcról. Mutatni, nem mutat rá soha, így ki kell találnom, mit szeretne.
2020. febr. 29. 20:36
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg nem ezt akarod hallani, de szerintem nem oké. A lányom már 1 évesen értette a dolgokat, 15 hosan már hozta amit kérek, böngészőben mutogatta a képeket, egyébként erősen megkésett beszédfejlödése van, szóval nem azért irtam, mert, hogy csodagyerek lenne.
2020. febr. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Holnap lesz 17 hónapos a fiam.


Ő mindent megért. Pl bent vagyunk a szobában és kérem dobja a szemetesbe a zsepijét akkor kiviszi. Vagy látom keresi az autóját (pl sorba rakja és egy nincs ott és keresi) és mondom hogy a másik szobában az ágyon van, megy és hozza.

Ha szeretne valamit nagyon mutogat, hogy épp mit. Beszélni viszont nem beszél csak azt mondja ö, ö mutogatás közben. Baba nyelven szokott beszélni csak.


Szerintem nagyon nem jó ha nem mutogat, azt kb 1 évesen szokták elkezdeni a babák. Nem biztos hogy nagy a probléma, de jobb ha látja szakember.

2020. febr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő nem szűrte ki? A 9 hónapos státusz kérdőívén szerepel ez: "Mozdulattal kísért, egyszerű utasításokat megért?

(Pl. „Kérem!” „Nem szabad!” „Add a kezed!” Gyere ide!” „tapsi-tapsi”, pá-pá”)"

Az egy éves kérdőíven pedig ez van:" Ha valamit szeretne megkapni, amit nem ér el, akkor mutatóujjával rámutat a tárgyra?"


Azért másfél évesen ez már szerintem nincsen rendben. Nem akarok a saját gyerekemmel példálózni mert nem segít rajtatok, de szerintem induljatok el valamerre a gyerekkel.

2020. febr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A történethez annyi hozzátartozik, hogy a kisfiamhoz 6 hónapos kora óta járt Dévény tornász, mert annyira laza az izomzata, hogy a nagy mozgások is csak lassan alakultak ki nála. Nagyjából egy hónapja kezdett el járni. Talán ez is számít. A gyerekorvos és a védőnő nem szűrték ki, egyikük sem végzi valami lelkiismeretesen a munkáját sajnos.
2020. febr. 29. 21:58
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok

Biztos van összefüggés feltétlen említsd meg.

Kisfiamhoz is járt dévényes 2-13 hónapos kora között. Minden nagyon lassan épp csak időben indult el kivéve a járás. Nem volt 13 hónapos mikot egyedül elindult.

2020. febr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is van. Ha 1 hónapja jár már, akkor az értelme is hamarosan fejlődni fog.

Én azt vettem észre a saját fiamnál, aki szintén megkésett mozgásfejlődésű, hogy 1-1 nagyobb mozgás beindulása után fejlődött sokat az értelme is.

2020. febr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Keresztlányom már egy évesen értett mindent, amit mondtunk neki, rámutatott állatokra, tárgyakra, amiket meg szeretett volna fogni. Stb. Anno öcsém is. Szerintem biztos nem általános, amit írsz.
2020. febr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagyjából ugyanez volt a probléma, akkor 13 hónapos volt a fiam, de ugye akkorra ezeket már kB kellene csinálnia.

Nézd meg, ahol élsz van e pedagógiai szakszolgálat. Odamész, időpont se kell, kapsz egy kérdőívet és más papírokat, otthon aláírjátok apukával, vissza kell vinni és oda lehet hordani a gyereket fejlesztésre, ők osztják be a probléma alapján hogy hova, kihez kell hordani, teljesen ingyen. Nekünk tsmt tornát javasoltak, és nagyon sokat segített :)

2020. márc. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!