Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Régen mit csináltak azokkal a...

Régen mit csináltak azokkal a gyerekekkel, akik nem beszéltek "időben"?

Figyelt kérdés

2,5 éves fiam alig mond pár szót. Mindernt ért, egyszer -kétszer kimond 1-1 szót, majd többször nem hajlandó. Tehát az állandó szókincse nem túl sok.

Védőnő még nem küldené sehova, majd beindil neki a beszéd.


A lányom 2 évesen már beszélt, 2,5 évesen mondatokat mondott. Nem szeretném erőltetni, olvastam és a védőnő is megerősítette, hogy az sem tesz mindenkinek jót (emiatt is kialakulhat a beszédhiba).


Így várok még, hátha nyáron megered a nyelve. Viszont kíváncsi lettem, régen mit csináltak ilyenkor?



2020. márc. 4. 20:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Pont ebben a helyzetben vagyunk... az en fia 2 eves, de 10 szot tud csak... es azt se hasznalja csak ha kedve van, mindent megert,
2020. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Mit értesz régen alatt? Mert pl. 2-300 éve szerintem a legtöbb helyen egyszerűen megvárták, míg elkezd beszélni (a 6-8 testvére mellett esetleg fel sem tűnt, hogy jé, a Béluskának már beszélgetnie kellene Jolikával). Az aljanép meg esetleg elkönyvelte az adott gyereket hülyének.
2020. márc. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2 nyilván nem a középkorra gondoltam.


Régen, mondjuk az 1900-as évektől a 2000-es évekig. Így jobb?😊

2020. márc. 4. 20:28
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 83-as születésű vagyok, nem csináltak semmit,nem küldtek sehova,pedig 3 éves koromig csak mutogattam mindent, utána pedig folyamatosan mondatokban kezdtem el beszélni.
2020. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 3 éves korára kezdett mondatokban beszélni. A státusz vizsgálat is 3 éves korra "kéri" a pár mondatos beszédet. (Pl: Kérem a poharat.)

Ne aggódj, a fiúk lustábbak. (az enyémen a bölcsi és a jó beszédű csoporttársak se segítettek.)

2020. márc. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Régen, semmit. Azt gondolom, hogy jobb is volt akkor, mert a beszédet nem lehet kieröszakolni, viszont minden gyerek megtanulja egy idő után. Aki nem tud beszélni, azon már korábban is látszik, hogy értelmi fogyatékos. Feleslegesen nyomják ezt, hogy 2 évesen kell beszélni, úgysem tőlünk függ, én már annyi mindent megcsináltam, hogy beszéljen, de semmi, okos gyerek amúgy, mindent megért, majd elkezdi ha kedve van.
2020. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
45%

Az értelmi problémákon kívül lehet még pár oka annak hogy egy gyerek nem beszél.

Régen aki szerencsés volt, idővel beindult a beszéde, és szépen behozta a többikeket. Aki kevésbé volt szerencsés, idővel az is elkezdett beszélni, de iskolás korban kiderült, hogy nehezen birkózik az olvasással-írással, és ha emiatt szakemberhez került, az megértően bólogatott az anamnézis felvételekor "Igen-igen. Későn kezdett beszélni...". Súlyos esetben diszlexiásnak, diszgráfiásnak nyilvánították a gyereket, aki ettől akár magas intelligenciával is rendelkezhetett.

És persze akkor is voltak autizmus, hallásérülés, értelmi probléma vagy mozgássérülés miatt nem beszélő gyerekek is.

2020. márc. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Aki időben beszél, annak is az iskolában fog kiderülni, hogy ha gondok vannak az írással és olvasással, nem?


"És persze akkor is voltak autizmus, hallásérülés, értelmi probléma vagy mozgássérülés miatt nem beszélő gyerekek is."


Ezeknek a problémáknak is több jele van, nem csak a beszéd.



Ismerős gyerekének 1 év fejlesztés után indult be a beszéde (3 évesen). Nem szerette a gyerek, mégis vitte, mert kell! 1 év alatt, lehet magától is elkezd beszélni, "kínzás" nélkül.


Azért érdekelnek a tapasztalatok, hogy régen mit csináltak és aki későn kezdett beszélni, milyen hátránya lett.

2020. márc. 5. 07:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért nem kínzás a fejlesztés, bár sok értelme nincsen, mi járunk beszédinditásra, lényegében csak nagyon jó játékokkal játszik, nem mondhatnám, hogy utálja. Ha nem viszed el sehová, akkor nem kényszerít senki a korai fejlesztésre, sőt egyáltalán nem lehet erre kényszeríteni a szülőt később sem. Én elvittem, nekünk tulajdonképpen egy program, jobb, mint itthon ülni, de ha nem akarod ne vidd, sok értelmét én se látom, enélkül is fog beszélni, mert minden gyerek megtanul egyszer.
2020. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kínzás és a hatékonyságát sem vitatom. De az a gyerek nem szerette és sírt, ha menni kellett. Azért írtam csak, mert van akinek az van aki szereti.
2020. márc. 5. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!