Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dolgozó szülők, ti mennyit...

Dolgozó szülők, ti mennyit játszotok munka után a gyerekekkel otthon?

Figyelt kérdés
Nekem néha már az az érzésem hogy keveset és többet igényelne. Napközben bölcsibe van, ha hazaérünk már egy kicsi játék aztán a szokásos vacsi fürdés alvás. Érdekel ti hogyan csináljátok.
2019. okt. 9. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk úgy volt bölcsi után, mint azóta most már ovi után is,hogy elmegyek érte és nem egyből hazajövünk, hanem kitérővel játszóterezni.

Sajnos minden egyes nap már nekünk is fárasztó a sok hétköznapi tennivaló között, de heti kb 3-4 alkalommal megyünk.

Hétvégén pedig sajnos kevésszer mozdulunk ki, de itthon délelőtt mesét néz mi addig bevásárlás, főzés takarítás, mosás felafatokat intézzük aztán alvás vagy 1-2 óra pihenő után együtt játszunk vagy rajzolunk estig, vagy kimegyünk biciklizni. Oviban sokkal jobban lefárad, bölcsiben még több ideig kellett vele pörögni.

2019. okt. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
52%
Próbálunk minél több időt tölteni a kisfiammal a férjemmel. Szinte mindennap megyünk játszótérre, már ha van rá lehetőség, otthon apukával mindig legoznak, amíg én csinálom a vacsit. Eléggé szoros a napirendünk mindkettőnknek, sok a munka, de egyszer ilyen kicsi a gyermekünk és minden figyelmet,időt megérdemel.:)
2019. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Délután 4-től este 7-ig játszottunk. Utána vacsi, fürdés, 8-kor alvás.
2019. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mesenézés nem közös játék. Bambulás. Ahogy ajátszótéren is szerintem csak a gyerek játszik. Én azt nem veszem közös játéknak. Vacsora előtt 1 órát vagyunk együtt, akkor semmi mást nem csinálok, csak beszélgetünk, társasozunk, stb.
2019. okt. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én sem közös elfoglaltságnak vagy játéknak tartom a játszóra menést vagy a mesenézést. Ezeket szereti és igényli a gyerekem, nem erőltetek semmit. Ő kéri, valószinűleg mert sok mozgást igényel. Jatszón azért beszélgetünk is, nyáron fagyizunk és sétálunk, kb 2 hetente sütünk közösen is. Csak arra akartam kilyukadni, hogy mi hogyan osztjuk be az időnket. A mi gyerekünk már majdnem 4 éves, így van amit önállóan szeret csinálni. Ha a kérdező úgy érzi kettesben kellene többet játszaniuk, ő tudja hogyan osszák be az idejüket. A közös dolgok, programok, játékok túlnyomó része nálunk a hétvégére esik és ezzel ő így elégedett.
2019. okt. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!