Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogy csináljátok ezeket...

Ti hogy csináljátok ezeket több gyerekkel? Lehetetlen?

Figyelt kérdés

anyám messze lakik,mindig dolgozik,férjem is mindig dolgozik,soha nem tudnak vigyázni a gyerekre.kezdjük az elején.

1.terhesen hogy jársz vizsgálatokra a kicsivel/kicsikkel?

2.ha egyik beteg,mindet beviszed dokihoz ha nincs ki vigyázzon rá?

3.ha többinek ovi,suli,akkor minden reggel és délután öltöztetni és vinni kell a beteg gyereket is?megterhelő neki?vagy kiíratod a többi gyereket is?de akkor lemaradnak a leckével stb.

4. utcán a gyerekem árnyéka vagyok,hirtelen elszaladgál,de engem ütne el hamarabb a kocsi,viszont több gyerekkel mindig úgy látom a szülőket,hogy a nyugott gyerekkel maradnak a másik után csak kiabálnak ,és ilyenkor az autós vagy biciklis állt meg.ez ijesztő számomra,mindig ezt látom.én otthagynám addig a babakocsim a járdán és szaladnék.te hogy oldod meg?

5.ha marakodnak egymással,használsz babarácsot hogy külön szobában játszanak?hogy teszel igazságot a konfliktusoknál?gyakran lefoglalják egymást ha unatkoznak vagy csak ritkán?

6.ha sokat akarnak tv-zni,netezni stb,mivel foglalod le?mindenki azt írja hogy csak napi fél-1 órát tv-zhet a gyereke.hogy tudod lefoglalni 6-12 órán keresztül? miket játszotok?

7.ha minden gyerek netezne vagy mást nézne,legyen előre,mindenkinek tv,tablet vagy laptop?vagy hogy oldod meg a vitákat?

8.fel szokták ébreszteni egymást? hogy tartod csendben a gyereket ha többi alszik?

9.mennyit kell főznöd?(3 gyerekkel ismerősök naponta jó nagyfazékkal főznek ahogy láttam) és miket főzöl? heti menüt tervezel vagy spontán? többfajtát,mindenkinek vagy csak egy fajtát?levest hányszor egy héten? bevásárlás hogy megy nálatok?mindig el kell szaladni valamiért vagy heti bevásárásnál nem fogynak el a dolgok?

10.ha egyik gyerek elszaladgál a boltban és nem akarod otthagyni a babakocsit,hogy oldod meg?ha nem szeret a bevásárlókocsiba ülni,belerakod és végigüvölt?bár akkor babakocsit se tudsz tolni egyszerre kettőt...van hogy üvölt ugy kell kicipelnem a boltból csomagokkal együtt,hogy lesz ez 2-3 gyerekkel vagy babakocsival?

11.utcán másfele akar menni vagy unja a kisbiciklijét és én cipelem,volt már hogy őt is meg bicajt is cipeltem táskákkal együtt. nem jön utánam már próbáltuk ,két órát is ott sirna,sőt elmegy az utca másik végébe,de babakocsihoz már nagy. hogy oldjátok meg?

12.van hogy egybevág több gyerekkel valami?szülői értekezlet?farsang,anyák napja stb? melyiket hagyod ki?

13.ha többen vannak könnyebben ülnek egy asztalnál,és változatosabban esznek ha látják egymást,? mitha csak te vagy a gyereknek? lefekvés könnyebb?jobban alszanak külön szobában a szülőktől,mintha csak egyedül lenne a gyereked és mindig átkönyörgi magát mert egyedül van?

14.strandon ha egy elszaladgál,meg a medencébe is beszalad,hogyan figyelsz egyszerre 3-ra? vagy többre? kirándulás,vásár,bármi egyéb,ahol tömeg van?nem veszited el őket szem elől?


köszönöm más nem jut eszembe. nálatok a hétköznapokra vagyok kiváncsi,akinek van türelme a sok kérdésre kérem írjon :)


2020. márc. 7. 07:20
 1/9 A kérdező kommentje:
kérlek hasznos válaszokat írjatok,ne azt hogy neveld meg,hisz pont a nevelési elveidre vagyok kiváncsi,nálatok mi hogy műkődik. konkrét tanácsokat kérek.
2020. márc. 7. 07:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1) viszem, nekem a férjem is jött a vizsgálatra, az asszisztens mégis vigyázott addig a gyerekre.

2) csak akkor viszem orvoshoz, ha elhúzódik a láza, fáj a füle, rosszabodik az állapota. Akkor jön a másik is, de ilyenkor már általában mind a kettő beteg valamilyen szinten.

3) viszem a beteget is, annyi levegő, séta amúgy is kell neki betegen is. Ha nagyon nincs jól, autóval megyünk.

4) még mielőtt kiszalad az autó, bicikli elé kiabálok. De általában fogjuk egymás kezét vagy a babakocsit fogja. Ha biciklivel van, tudja, hogy a járdán szabad és bizonyos helyeket kijelöltem, ahol be kell várnia.

5) szerencsére egyre többet játszanak együtt. Az apró konfliktusra nem reagálok, ha már nagyon nem találják a közös hangot, odamegyek és mást kell játszaniuk.

6) kikapcsolom a tv-t és mondom, hogy most menjenek játszani. Mondok néhány tippet, ha nagyon nincs ötletük (rajz, festés, kirakó, legó stb.)

7) nincs mindenkinek mindene. Ovisok, szóval nálunk még csak anyának van tablete. De nem is igényelik, csak tvzni szoktak.

8) Általában felébresztik egymást. De van, hogy az egyik átjön a másik játszik a szobájukban.

9) Oviban eszik a nagyobb. Szóval nem főzök nagy fazékban. És általában 2 napra főzök. Általában egy féle. Nincs menü, ami van otthon. Általában vásárlás közben gondolkodom mi volr régen és úgy vásárolunk. Nincs rendszer, amikor szükségesnek érzem. 1,5 hetente kb.

10) Nagy vásárlásra ketten szoktunk menni a gyerekekkel. Ha csak valamiért beugrok egyedül velük, akkor hozhatnak egy-egy kiskocsit és kiadom a feladatot, hogy kinek mit kell figyelnie és a kocsiba tennie. Így általában nyugi van.

11) nem megyek messzire vele a biciklivel. Ha megunja viszem a biciklit, neki jönnie kell és jönni is szokott.

12) még nem vágott egybe, így nem tudok erre válaszolni.

13) mindig is szépen változatosan ettek, egyedül és együtt is. Kettőt nekem nehezebb altatni, mert szórakoztatják egymást (főleg délután). Este mese olvasás és adfig ott van valaki, amíg nem alszanak el.

14) nagy tömegbe nem megyek egyedül. Megegyeztünk, hogy csak addig mehetnek, ameddig látjuk egymást. Tömegben fogjuk egymás kezét. Erre tényleg tanítani kell őket. Ha hisztizik, akkor elmegyünk. Inkább nézzenek rám csúnyán az emberek, minthogy eltűnjön a gyerekem.

2020. márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Akkor vállaltam második gyereket, amikor már az első is érett volt rá, nem csak szültem halomra. És a férjemmel ketten elbírtunk vele, nem egyedül hurcoltam orvoshoz az összeset. Bár az összes ebben az esetben kettő, mert annyival tudom megoldani a logisztikát, ergo nem lesz harmadik.
2020. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem anyu tud vigyázni rá de nem mindig


2 gyerek van

Tervezzük a 3.-at

Vittem nst

Uh

Fogászat is a nagyot


Nincs rlszaladgálás sosem!

Nem opció

Amikor egyedül volt sem



Ha olyan helyre megyünk, a kicsi kendőben, vagy már csatosban van rajtam


Strand nem egyedül vagyok a gyerekekkel, férjjel

Egyedül el sem indulnék


Többen jobban eszik a nagy / kicsi még nem eszik/

Unokatesókkal, családdal gyakran eszünk 10 feletti létszámban


12

Általában nem fedik egymást az időpontok...

Vagy apa ide anya oda megy majd


11 olyan távra nem megyek motorral biciklivel, hogy ne lehessen hazavinni..

Másrészt nem én cipelem..

Már 1,5 évesen is erre szoktattam.

Nem én pakolom el a játékait sem

Együtt, vagy megkérem őt..


10


Babakocsival nálunk be sem lehet menni a boltba



9

Ezt nem tudom

Mindenhol más


Mi nem eszünk sokat

2-3 napra főzök


8

Nem ébrednek


Visításra sem

Egyik sem


7

Nincs tv

Laptop sem


Telefon

Hát tulajdonképpen van 4 készülékünk

3 van használatban 2 felnőttrr


6nincs tv

Egyáltalán

Nekünk sincs

Sosem volt felnőtt létben


Így szocializálódnak a gyerekek



Betegség:


Nem jellemző


Ha nincs nagy baj csak telefonálok..

Időpontra megyek amúgy is.

Nem várok semennyit..

Mindenki jön.


Ovi suli betegen is

Akkor pedig nem kell együtt jöjjenek, ha már akkorák



Szerintem extrán túlbonyolítod

2020. márc. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egy 2 és egy 4 éves gyerekem van. Nálunk minden úgy van szervezve, hogy a férjem is részt vesz, ha szükséges. Pl ha az egyikkel vizsgálatra megyek, akkor ő aznapra másik műszakot kér, hogy vigyázhasson addig a másik gyerekre. (a nagy ovis, a kicsi itthon van, vele ovi időben járunk gyógytornára) Ha csak a kicsi beteg, akkor munka előtt elviszi a nagyot oviba, ilyenkor az egyik szomszéd hozzá haza, neki is oda jár a lánya.

Ha egyedül megyek a két gyerekkel, akkor ismeretlen/veszélyes helyre csak úgy megyünk, hogy mind a kettőt tudjam fogni. Ehhez különböző megoldásaim vannak: a pici hurciban háton, akkor a nagynak tudom fogni a kezét, vagy régebben a nagy babakocsiban, a pici hurciban, vagy van pórázos hátizsákunk, ha a pici megy babakocsival, akkor a nagyra azt adom, ha futóbiciklizik, akkor a kapucniját fogom. És folyamatosan irányítom szóban, amint kicsit eltér megállunk, nem hagyom hogy sokkal messzebbre menjen.

Ha vitatkoznak, akkor első lépéskémt megmondom, hogy erőszak nélkül kell megoldaniuk, második lépésként külön választom őket a szobán belül, adok nekik két különböző játékot,ennél többre nem szokott szükség lenni.

Nálunk kb 1 óra tablet idő van, csak a nagynak. Viszont utána sem foglalom le őket aktívan. Nyitott játékaik, kreatív eszközeik vannak, lefoglalják magukat. A most épp minden nap vágnak, újságból kivag képeket, terítő vág hajtogatott papírból, a pici meg aprít mellette (gyerekollóval). De nap mint nap szerepjátékoznak a babaházzal is, imádják a vonat pályát is stb. KB nap 1-1,5 órát ülök mellette (hétvégén mellettük) játszva, és ennél kicsit többet elvannak egyedül, meg persze hol én mesélek, hol egyedül lapozgatja a könyveit, és legalább 1 órát kint vagyunk (jó időben van hogy 2x3-at is, de a hideget nem szeretjük).

Igyekszünk nem felérbeszteni egymást. KB 70%-ban sikerül. Éjszaka nem gond, együtt alszunk, hamar megszoktak hogy at kell aludni, ha a másiknak gondja van, reggel Illetve a délutáni alvásnál néha felkeltik egymást, de szerintem főleg akkor, amikor már a másik sem olyan fáradt. Heti menü van, speciális diéta miatt az oviba (illet ea párom munkába) is visszük a kaját. Egy nagy fazék étel (kb 8 felnőtt adag) 2 napra elég, mert ebéd és vacsi is főtt kaja. Így minden másnap főzök, a fő étel tervezett, de néha vannak spontán vacsik, ha hamarabb elfogy. Segítenek a gyerekek is, vagy elfoglalják magukat, ugyanez igaz a takarításra is, kivéve a felmosas azt csak akkor lehet, ha a gyerekek házon kívül vannak XD

Szeretnek a bevásárlókocsiban ülni, szóval ezt nem tudom. Sokszor a férjem vásárol, esetleg az egyik gyereket viszi magával. Sose volt gondunk a bevásárlással.

11) igen, ez szívás. Van hogy mindkettő meg nyolc cucc lóg a nyakamban. Edzésben vagyok.

13) igen

2020. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezekre a kérdésekre teljesen más válaszokat fogsz kapni a gyerekek közti korkülönbség miatt is. Esetleg azt nem ártott volna beleírnod.

Más az élet kis korkülönbséggel, más közepessel, más naggyal.

Nálunk 3 év van és fél évig még nem volt ovis a nagy, amikor a kicsi született.


1. legtöbbször tudtam egyedül menni, mert a férjemnek engedélyezik a home office-t (sőt, most 2 hétig kötelezően itthon lesz, mert óvatosságból hazaküldték őket a vírus miatt).

Ha mégse tudtuk megoldani, igen, vittem a nagyobbat is. Nem volt vele gond.

2, igen, persze. Ha nincs ki vigyázzon rá. Oltásokra, státuszokra is két gyerekkel mentem az elején.

3, mivel a nagy csak ovis, így igen, volt hogy itthon tartottam. Ha iskolás lenne, vinném minden nap.

4, még csak 1 éves a kicsi, nem önjáró. De a "nagy" 4 éves már elég fegyelmezett, pedig figyelemzavaros, fejlesztésre járunk. Nyilván rajta tartom a szemem mindig, de nem kapok agyvérzést ha két gyerekkel kell elindulni. De az elején volt olyan, hogy a babakocsit fékeztem, s uzsgyi a gyerek után, mert meglátott egy macskát és se kép, se hang. De ahogy nő, ez javul.

5, hát a babarács nem opció ekkora korkülönbségnél. Ha a nagynak baja van (egyelőre ő cirkuszol), választhat, hogy megy egyedül játszani vagy viselkedik.

6, nem aktuális. Nem tévézik a nagy se.

7, -

8, nehezen. A kicsi zajba született, meg kellett szoknia.

9, a nagy fényevő, a kicsi zabagép, eltérő ízlés, nem tervezek túl sokat, de random nem kell boltba rohannunk

10, a 4 évessel ezen már túl vagyunk. Van, hogy próbálkozik, de rövidre zárjuk.

11, amíg ilyet csinált, nem volt nagy a babakocsihoz

12, még kicsik, így nem aktuális

13, nem. A kicsi repetázik, a nagy közli a kedvencére, hogy "nem szeretem".

14, majd nyár után tudom a választ, akkor megyünk majd először ilyen felállásban vízpartra

2020. márc. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4 gyerek van, minimális korkülönbségekkel, összesen 5 év van a legkisebb és a legnagyobb között.

Néhány kérdésre a válaszom:

2. Kihívtuk, bár ritkán betegek.

3. Soha nem hiányzott egyik gyerek sem azért, mert a testvére beteg. Ha nincs jól, lázas, akkor autóval megyünk. Az iskolás kiszáll, a szülő úgysem mehet be vele. Az ovisnál meg megvárok egy csoporttársat és megkérem, segítsen az én gyerekemnek is.

4. Egy gyerek sem szalad el.

6. Nincs TV. DVD-ről nézhetnek mesét szombat-vasárnap reggel. Megbeszélik, mit nézzenek, meg kell tudni egyezniük, különben nincs mese.

7. Nem kívánságműsor, Nagyon keveset játszanak.

8. Nappal jól lefáradnak, este gyorsan elalszanak, nem nagyon kelnek éjjel. Ha mégis, ritkán ébresztik fel egymást, aki felébredt, gyorsan visszaalszik.

9. Sokat főzök, férjem is jó étvágyú, gyerekek is. Heti nagybevásárlás, hét közben kenyér, pékárú, azt a férjem megveszi hazafelé. Igyekszem 2 napra főzni, nem mindig sikerül.

12. Egy iskolába járnak, egy oviba jártak. Egybeesik. Félidőben átmegyek a másikhoz, meg amúgy is elküldik a tudnivalókat e-mailben. Ha akarok kérdezni valamit valamelyik tanító nénitől, elmegyek hozzá fogadóórára, vagy felhívom valamelyik délelőtt.

13. Egyszerre van evés (vacsora), utána egyszerre van esti mese. A nagyobbak mese után még egy kicsit olvashatnak az ágyukban, kimászkálás ilyenkor már nincs.

14. Sokat kirándulunk velük, megértik, hogy együtt kell maradnunk. Ha pl. egy rétre érnek, akkor szabad futkározni, labdázni, de látótávolságon belül kell maradniuk.

2020. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

Az előttem írók valaszaibol kiderül, hogy mindent meg lehet oldani egyedül is. DE!

Ha jól értem, neked még csak egy gyereked van és még csak gondolkoztok a másodikon.

Ha q férjem non-stop dolgozna, sose lenne itthon, akkor én tuti nem szulnek még egy gyereket amíg ez nem tud változni. Hiszen egyrészt nem csak magamnak szulom, olyan nincs h mindig én vagyok vele és az apja semmiből nem veszi ki a részét. Másrészt ha apa sosincs otthon, a gyerekeknek is hiányozni fog, félig "árvák" Lesznek. Apa egy olyan személy lesz számukra akit látnak egy héten pár órára hulla fáradtan... Semmi kötődés nem fog kialakulni. Ráadásul te is kikkeszulsz mert magadra vagy hagyva két gyerekkel. Ennek mi értelme? Én ezt nem vallalnám..

Mikor az első gyermekünk született, a férjem 3 műszakban dolgozott, össze-vissza, hétvégén és ünnepeken is. Hanar rájöttünk hogy ez nem tesz jót a családi eletunknek, ezért megbeszeltuk hogy vált. Elment egy 1 éves OKJ képzésre, atkepezte magát és lett egy hétfőtől péntekig 7-4 között végezhető munkája.

Néha nagyon sok a munkája és elofordul h késő estig kell dolgozni vagy vidékre/külföldre utaznia a munka miatt. Mikor ez sorozatosan előfordult, akkor én mondtam neki h ne dolgozzon ennyit, ne vállaljon be mindent mert a gyerekeknek apa is kell. Olyankor mindig lassit és odafigyel a munka magánélet egyensúlyra. Így nyugodtan mertunk vállalni második gyereket és sosem vagyok magamra utalva. Más segitsegunk nincs, de így ketten mindent megoldunk, pedig már én is dolgozom.

2020. márc. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van, egy 1 és egy 2 éves. Most vagyok 6 hónapos terhes.

1. A férjemmel szoktunk menni, ő visz minket, de a kicsiket is visszük. Ők addig az ott dolgozókkal játszanak (magán kórház).

2. Nem viszem be az egészséges gyereket, mert akkor valószínűleg ő is elkapna ott valamit. Addig rá a bébiszitterünk vigyáz.

3. Nem íratom ki az egészségeset. Őt olyankor a bébiszitter viszi-hozza. Ha otthon maradna ő is lehetséges, hogy elkap valamit.

4. Nem engedem, hogy elszaladjanak. Nagyon figyelek rájuk.

5. Nem. Nagyon jóban vannak, és még sosem vesztek össze, de ha ez megtörténne, akkor nem engedném meg, hogy a saját szobájukba menjenek, hanem maradjanak a gyereknappaliban és beszéljék meg.

6. Nem akarnak sokat TV-zni, netezni, stb., mert nem tiltottam, ezért nekik az a természetes. És ugyebár „A tiltott gyümölcs a legédesebb". Rengeteg programot szervezünk, különféle játékokat találunk ki és sokat vagyunk a szabadban, így nem igazán jut eszükbe, hogy most neteznének.

7. TV-ből csak a gyerek nappaliban, a nappaliban és a hálószobánkban van, mert mindenhol azt halljuk, hogy a gyerek szobájában ne legyen TV, de ha szükséges lesz rá, akkor lehet hogy lesz a szobájukban is. Van iPadjük, de az közös, viszont ha úgy van a férjemét vagy az enyémet is elkérhetik. Ha a kicsi is betölti a 2. évét, akkor ő is kap egy iPadet. Laptopjuk még nincs.

8. Sosem ébresztik fel egymást.

9. Nem kell sokat főznöm. Próbálok változatosan, mindig mást főzni. Mindig heti menüt tervezek. Egy fajtát főzök csak. Hétköznap csak főételt csinálok, mivel a nagy bölcsis, így csak a kicsi eszik otthon. Hétvégén viszont 4 fogásosat főzök. Szóval a kérdésre válaszolva heti 2× főzök levest. Heti bevásárlást csinálok, ami kitart 1 hétig.

10. Nem szokott elszaladgálni. A nagy a gyerek bevásárló kocsit tolja, a kicsit babakocsiban tolom, ilyenkor én nem veszek el bevásárló kocsit, kivéve, ha egyedül megyek.

11. Mondom nekik, hogy akkor ottmaradnak, erre rögtön odaszaladnak és szépen hazajönnek.

12. Erre még nem tudok válaszolni.

13. Az egy asztalnál üléssel sosem volt gond, viszont az igaz, hogy változatosabban esznek. A lefekvés nagyon könnyen megy. Külön szobában vannak, de mégsem jönnek át hozzám, inkább egymáshoz mennek, vagy a gyereknappaliban a kanapéra fekszenek.

14. Nem veszítem őket szemelől.

2020. márc. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!