Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Hogyan tudnám erről leszoktatni?

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos. Mindig is nagyon 'tapogatózós' típus volt, már kisbabaként is. Mindent, és mindenkit megtapint, megsimogat; nagyon fontos számára az érintés.

Nálam különösen kedveli a szemem alatt lévő, puha orca részt. Az a 'nyugi pont' Nála. Ha feszült, fél, álmos... stb. mindig odateszi a kezét. Többnyire úgy is alszik el, félálomban addig hadonászik, amíg meg nem találja azt a részt. Ha ez nem sikerül, azonnal felébred, és vissza altatni is csak úgy tudom, ha engedem, hogy oda tegye a kezét.

De napközben is, ahogy felveszem, az az első, hogy odarakja a kezét.

Ezzel eddig még nem is lenne baj.

Viszont ott az arcomon van egy anyajegy, amit szintén kispécizett magának, és sokszor kaparja. Van amikor erővel. Rászólok, hogy nem szabad. Elmondom Neki, hogy miért; el is veszi a kezét, de a következő mozdulattal újra ott van. Mondtam Neki már azt is, hogy csak simogatni lehet; az vagy bejön, vagy nem. Mostanra úgy néz ki, hogy a tiltással csak még jobban ráirányítottam a figyelmét, és amikor csak lehetősége van rá, ahol anyajegyet lát rajtam, kaparni akarja.

Már nem tudom, hogy szoktathatnám le. Van valami ötletetek?


2020. márc. 8. 15:23
 1/1 anonim ***** válasza:
29%
Szedesd le az anyajegyet. Es kipécéz.
2020. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!