Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanäcsra lenne szükségem,...

Tanäcsra lenne szükségem, hogy tudnäm a 3 hetes babämat leszoktatni a cumisüvegről hogy csak ciciből egyen?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve,amikor korhäzban voltunk nem volt még tejem igy potläs képp teät és täpszert adtak cumisüvegből,és hiäba van most mär tejem ,el is fogadja a cicit , (igaz bimbovédővel tudok csak szoptatni mert befelé fordul a bimbom)nem bir belőle annyit szopizni hogy jol lakjon ha masfél orät van rajt akkor sem de közben mar el is alszik rajt.Amint megprobalom lerakni felébred cuppog ragja a kezét és nem marad meg a kisägyban.A cicimet fejnem kell ott a sok tejci a hűtöben én pedig nem tudom mit tegyek ha potläsképp megkapja akkor soha nem fog jol szopizni ha nem kapja meg éhes marad.Ti mit tennétek a helyemben?

#tej #cumisüveg #szoptatäs
2017. jan. 16. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben az SNS készülék nem segìthet?

(Nekem nem volt, mert az első baba abszolút nem akart szopni, a második meg egy igazi kis szivattyú.)

De ez jutott eszembe hirtelen.

2017. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha másképp nem megy, akkor fejd és add neki cumisüvegből.
2017. jan. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam mert nem volt eleg kitartó a babam az elején, 3 kiló alatti súllyal szűletett. Én a pőtlást svéd pohárból adtam, hogy ne zavarja meg. Fokozatosan szoktattam, hogy bimbóvédő nélkül is próbálkozzon, amikor láttam, hogy kezd alakulni és kiemelkedni a mellbimbóm.


Most 2 hőnapoos, a bimbóvédőt eldobtuk, nem kell pótolni, és elég a tejem is. Legyél kitartó és türelmes. Nem mindenkinek megy elsőre, de idővel egymáshoz szoktok.

2017. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Hasonlóan voltunk mi is, mint ti! Nem volt elég Tejem, így tapszer is kapott de teát is. Nálunk azért volt Bimbovedo használva, m kinővés volt az együk mellem én a másikat pedig elsőre veralafutasosra szívta. 4hetesen fokozatosan hagytuk el. Én azt tanácsolom h kezdeskepp ha van kézi fejod indítsd el a tejet, tedd fel a Bimbovedot, pár perc után mikor mar van jó bimbók, és ugye az elején erősebben szopizik, akkor vedd le és kézzel add a szájába a bimbók és az udvart is. Előre szólok h a cumis üveg és az esetleges cumizas miatt faj hat ahogy elkezdi szívni, m máshogy kell szivnia azokat mint a bimbót. Neki ezt újra kell tanulnia! Nekünk így ment az átállás. 6 hetesek vagyunk és mar az összes bimbovedot el is csomagoltam. Kizárólag szopizik!

Kitartást! Türelmesen menni fog!

2017. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De jó hogy van akinek sikerül akkor még van egy kis remény hogy nekünk is sikerülhet,próbálok tűrelmes lenni,igazábol 36hétre született a babám lehet még pici hozzá?
2017. jan. 17. 09:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is 36. hétre született, nekünk is így indult. Kb. 5 hetes korára erősödött meg annyira, hogy teljesen elhagytuk a pótlást. Tedd mellre amilyen gyakran csak tudod és amilyen gyakran kéri. Ha az itatópohárból nem tudod itatni, akkor próbáld kiskanállal adni neki a lefejt tejet ameddig kell. A cumit felejtse el, ez a lényeg. Sikerülni fog :)
2017. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hasonlóan kétségbe estem, mert nem szopott elég hatékonyan a babám és ezért nem gyarapodott. Pótlást adtam előbb cumisüvegből,de hamar cumizavaros lett. Megijedtem, hogy nem fog szopni többé. Vettem használtan SNS szoptanít készüléket, nézz utána, azzal nagyon ügyesen megtanul szopni!
2017. jan. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!