Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha 3 éves kislányom...

Mit tegyek ha 3 éves kislányom szándékosan kiprovokálja a rosszaságot?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom mostanában minden rosszaságot szándékosan provokál pl: húzogatja 8 honapos őcsikéje fülét rászolók mosolyog rajta egy jót, kinevet és újra húzogatni kezdi őcsikéja fülét. Aztán a játszótéren beleszórta a homokot egy másik kislány szemébe rászoltam utána folytata tovább és egy másik kislány szemébe szórta homokot. Otthon szétdobálja a játékait kérem, hogy csináljon rendet, de kőzli, hogy nem és tovább dobálja a játékait. Volt, hogy rászoltam és rátaposott a lábomra. Bármilyen tanácsot szivesen fogadok, segitsetek,kőszőnőm.
2008. nov. 21. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a dackorszak. Egyik a sok közül. nem tudom volt-e már neki, de biztos lesz még. (Az én kislányom 4 éves)

Nem tudom, mekkora a kistestvér, e biztos az is megviseli, hogy nem csak ő van egyedül.

Nem tudsz tenni semmit erőszakkal, dühösen, mert csak kinevetnek bennünket. Csak türelemmel! Persze azért ez nem mindig megy.

Próbáld meg úgy, hogy ha pl. össze akarsz vele pakoltatni, csináljátok együtt, ha bánt valakit, kezdj el vele foglalkozni, játszani, hogy elterelje a figyelmét.

Nagyon nehéz, de tényleg csak így lehet velük boldogulni. Ha kiabálunk (én szoktam), csak élvezi, s még jobban csinálja a rosszaságot. Akkor érzi magát a legjobban, ha látja, hogy kivagyok. Amúgy az én lányom alapjában véve jó gyerek, de mindig vannak rövidebb-hosszabb ilyen fázisai.

2008. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
VALOSZÍNÜ,HOGY ÍGY AKARJA FELHÍVNI MAGÁRA A FIGYELMET.MIÓTA MEGSZÜLETETT A KISTESÓ JÓVAL KEVESEBB IDŐD JUT RÁ ÉS ÍGY HA VALAMI ROSSZASÁGOT CSINÁL LEGALÁBB FIGYELSZ RÁ.SZÉPEN MAGYARÁZD MEG NEKI,HOGY AZÉRT MERT KISTESÓJA VAN,MÉG UGYANÚGY SZERETED ŐT ÉS NEM KELL FÉLTÉKENYNEK LENNIE.PRÓBÁLD MEG BEVONNI A BABA MINDENNAPOS TEHENDÖIBE,HOGY NE ÉREZZE KIREKESZTVE MAGÁT
2008. nov. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok tanácsolni, hogy nem szabad hagyni. Akármilyen nehéz is. Én is imádom a lányaimat, de volt egy pont, ahol eldurrant az agyam (addig én is csak mosolyogtam, meg szépen kértem). Azóta bevezettem azt, hogy ha valamit nem úgy csinálnak, ahogy én kértem tőlük, vagy elvárható lenne (persze a korukhoz mérten), akkor igenis jön a büntetés. Ha tetszik, ha nem, ha kiabál, ha nem. Pl. nem nézhetik meg a kedvenc meséjüket, nincs édesség meg ilyesmi. A testi fenyítésnek nem vagyok híve, gondolom te sem. :) De az ilyen kis büntikkel elég jó hatást lehet kiváltani.
2008. nov. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!