Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám abban erősíteni,...

Hogy tudnám abban erősíteni, hogy legyen önmaga?

Figyelt kérdés

Mindig mindenkit utánoz. Már néha azt se tudom éppen kinek a stílusát vette fel.

Tudom, hogy a kisgyerekek (5 éves) szeretik egymást utánozni, de szerintem már túlzás, amit csinál. Egy idő után, na meg persze szidás és veszekedés után, elhagyja a felvett hülyeségeket (vicsorgás, sértődött orrfelhúzás stb., amiket addig nem csinált, de valakitől látta és egyből utánozza).

Vagy egyáltalán hol a határ?

Amikor saját maga, akkor úgy megörülök neki és elmondom, hogy mennyire szeretem, amikor ilyen stb.

Ti hogy reagaltok az ilyen utánzásokra? Főleg azokra, amik nem jó tulajdonságok vagy cselekedetek.



2020. márc. 19. 21:59
 1/6 A kérdező kommentje:

Kimaradt, a legrosszabb, amikor valaki beszéd stílusát veszi fel.

Hihetetlenül ügyesen utánozza, mert sokszor felismerem akit utánoz, de amilyen tehetséges ebben, olyan idegesítő is. Túl sokszor csinálja és sokszor nem jó szituációban.

2020. márc. 19. 22:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is felismerem mikor melyik barátjától vett át valamit, ha túlzásba esik vagy rossz dolog, én rá szoktam szólni, többnyire abba is hagyja.
2020. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem ez a bajom, hohy nehezen zökken ki és lesz önmaga.
2020. márc. 19. 22:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ki fogja nőni. Egyébként is hogy legyen önmaga, ha azt se tudja ki ő? Felnőtteknek se megy nemhogy egy kisgyereknek.

Ha olyat látsz ami szerined nem helyes, akkor mond meg neki, hogy ezt ne csinálja(vagy ahogy fegyelmezni szoktad)

2020. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott eszembe, hogy a kamaszok nagy dilemmája, hogy kik is ők valójában, honnan is tudná egy 5 éves.

Elhiszem, hogy idegesítő, ha vmi olyat csinál ami neked nem tetszik, de nem neki kéne eldönteni ki ő? Helyetted.

2020. márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem én akarom eldönteni.

De nyilván látom, hogy milyen amikor önmagát adja és milyen, amikor mást utánoz.

Azt is tudom, hogy ő ilyen, vagyis szeret másokat utánozni. Ami nem is lenne gond, ha az arányok nem lennének ennyire eltérőek.

Amikor szünet van az oviban, pl. most a kényszer szünet, az első pár nap botrányos, majd szépen előjön önmaga, ami közel sem olyan, mint amiket utánoz. Azután kezdődik az ovi és minden leomlik.

2020. márc. 20. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!