Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet erősíteni hogy...

Hogyan lehet erősíteni hogy figyeljen oda ha neki szólnak és reakció időt csökkenteni?

Figyelt kérdés

Nem autista és hallàsa is jó.

Viszont nem mindig szűri ki pl ha két felnőtt beszélgetéséből azt a hangot amikor nevén szólitjàk.

Alapvetően amugy figyel a nevère csak az tűnt fel hogy felnőttek ha tàrsalognak és közben ő foglalatoskodik valamivel hogy ha azon a tàrsalgàsi monoton hangnemben szolítjàk meg, akkor nem figyel. Magyaràn egy szövegkörnyezetből nem tűnik ki neki a neve.


Hogysn lehet ebben és hadonlokban segíteni pl ha madàr csipog is élesen, hirtelen màsik irànyba néz, nem arra amerről a hang jött.


Nem tudom googlen milyen keresőszót irjak be igazàbol a figyelmének koncentrációjàban szeretnék segíteni.


A màsik ha pl mondom emeld a làbad kezed nyisd ki a szád mrnj kicsit arrébb stb, kb 2 masodperc mulva hajtja csak végre.habàr ez lehet normàlis még 2 évesen


2016. márc. 6. 13:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Főleg akkor nem figyel ha relative idegen szólítja és nem szemből tehàt a gyereknek eszébe nem jut hogy szolítják
2016. márc. 6. 13:38
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagy a figyelmének koordinálásában szeretném segiteni.googlen errol hogyan keressek?
2016. márc. 6. 13:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Sehogy. A gyerekek ilyenek. Belemerülnek abba, amit éppen csinálnak. Elgondolkoznak, vagy játék közben az álomviláguk hatása alatt vannak, amiből nem olyan jó kizökkenni.

Te azt szeretnéd elérni, hogy a gyerek állandó készenlétben legyen, és ahogy szólsz neki, rögtön figyeljen rád, teljesítse az utasítást stb. Persze el lehet ezt érni, sok szülő leszidja emiatt a gyereket és előbb-utóbb a gyerek megtanul készenlétben állni, de elveszik belőle az élet, a játék öröme,a belefelejtkezés képessége. Felnőttként stresszes, zaklatott, lazításra képtelen lesz. Ez megbetegítő állapot. Ha elég tudatos, akkor majd felnőttként igyekszik ezt a képességet újra tanulni (flow). Ha nem, akkor boldogtalan lesz és beteges.

Hagyj a gyereknek szabadságot. Ne nevelj belőle robotot.

Ha nem értesz egyet azzal, amit írtam, remélem, rászánsz egy kis időt és utána nézel...., mondjuk Vekerdy tanácsain érdemes elgondolkozni.

2016. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hàlás köszönet.

Koràbban én is így fogtam, csak "bolhàt tettek a fülembe" ezek szerint nem kellett volna hagynom.

2016. márc. 6. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!