Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tovább? Szertorna,...

Hogyan tovább? Szertorna, ritmikus gimnasztika vagy műkorcsolya?

Figyelt kérdés
Van egy 3 és fél éves lányom, aki 3 hónapos kora óta jár úszni. 1 és fél éves korától járt tornára, de ezt 3 éves korában leváltotta a szertorna. Augusztusban lesz 4 éves, így már van pár sport, amit elkezdhet, abbahagyva valamelyik más sportot. Ha szeptemberre elmúlik a koronavírus, akkor arra gondoltunk, hogy vagy maradna a szertorna, vagy beírtnánk ritmikus gimnasztikára vagy műkorcsolyára. Szerintetek hogy csináljuk?

2020. márc. 29. 15:11
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy az akrobatikus rock and roll is szóba jöhet.
2020. márc. 29. 15:17
 2/24 anonim ***** válasza:
95%

Hát ezt nem az itt kapott válaszok alapján kéne eldönteni, hanem első sorban a kislányodat kéne megkérdezni, hogy Ő mit szeretne. Semmi értelme ráerőltetni olyat, amiben Ő esetleg nem lelné örömét.

Én azt csinálnám, hogy rövidebb időre több helyre is beíratnám (pl. minden nap máshová megy), és hagynám, hogy kipróbáljon mindent, aztán válasszon egyet ez alapján.

Én tornász voltam, és annyit biztosan tudok mondani, hogy a torna nagyon jó alapokat ad mindenhez később.

Mivel azt már csinálja, kérdezzetek rá, hogy szeretné-e továbbra is, vagy keressetek valami mást.

2020. márc. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez rengeteg és korai ekkora gyermeknek. A lányom 5 éves, 3 évesen kezdett ritmikus gimnasztikárs járni, de majdnem hogy korai volt, ő volt a legfiatalabb, és nehezen tudott a 4-5 évesekkel lépést tartani. A lányod a ritmikus gimnasztikához most már elég "öreg", de szerintem bőven elég egy sport ekkora korban. Nem tudom hányszor jár szertornára, de a ritmikis gimnasztika heti 2-3 alkalom, attól függően milyen komoly csapatba iratod. Mellette gyanítom a másik is legalább heti 2 edzés.
2020. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%
Kérdezd meg tőle, hogy melyikhez lenne kedve. Az elkövetkezendő években még 10-szer fogja magát meggondolni. A lányom kezdte néptánccal, majd modern tánc, balett, rsg, foci, lovaglás, most meg jéghokizni szeretne. Hacsak nem akarsz erőszakkal bajnokot nevelni belőle, hagyd még pár évet választani.
2020. márc. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
#3 ritmikus gimnasztikát NEM LEHET 3 éves kezdeni!
2020. márc. 29. 15:34
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Az idegenek és a te véleményed egyáltalán nem számít. Mi lenne ha csak egy ember döntené el mi legyen, és az a gyereked lenne? :)
2020. márc. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#2 ez nagyon jó ötlet, valószínűleg így fogjuk csinálni, mert így ő dönthet
2020. márc. 29. 15:35
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy kiabálsz, de lehet. 3-4 évesek voltak náluk a legkisebbek. Azt is elárulok, hogy ez az Alba RG. Attól, hogy nem tetszik a válaszom, még nem kell hazugnak mondani.
2020. márc. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igazából neki mindig a "hajlékony" sportok tetszenek. Amikor TV-zik, akkor ő általában nem mesét néz, hanem szertornát, ritmikus gimnasztikát, műkorcsolyát, szinkronúszást és műugrást. Őt ezek érdeklik, ezek közül is a legjobban a műugrás, de ez legkorábban 6 éves kortól kezdhető, de van olyan egyesület is, ahol csak 8 éves kortól kezdhető el. Ezt szeretnénk neki megalapozni.
2020. márc. 29. 15:41
 10/24 A kérdező kommentje:
#8 az Alba RG honlapján kint van, hogy 4 éves kortól
2020. márc. 29. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!