Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves húgom elkezdheti még...

8 éves húgom elkezdheti még ezeket?

Figyelt kérdés

Húgomat nagyon érdekli a balett, a szertorna és a ritmikus gimnasztika. Otthon is tornázik és szerintem nagyon ügyes, de nem tudom, hogy ennyi évesen elkezdheti-e még úgy komolyabban, versenyszerűen. Az ilyet egész kicsi korban kellett volna elkezdenie és lehet lennének olyan dolgok, amik nem mennének neki, vagy legalábbis nehezebben.



Elnézést, ha rossz kategória, de nem tudtam, hogy hova tegyem.



2018. okt. 10. 15:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Persze.
2018. okt. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
84%
Simán belekezdhet.
2018. okt. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
34%
Elkezdheti, de versenyző már nem lesz belőle
2018. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%

3, elárulod, hogy miért nem?

Számos tornászt ismerek, aki később kezdte.

2018. okt. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#3 Ez biztos? Amúgy tényleg nagyon ügyes ahhoz képest, hogy magától csinálja.


Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 10. 15:17
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Most már 8 éveseket is stresszelünk azzal, hogy elkéstek és túl öregek? Nem elég a rakás 20 éves a Közoktatás kategóriában, aki úgy érzi, az élete ment tönkre, mert 1 évet eltöltöttek egy egyetemen, ami nem nekik való?


Hova tart ez a világ? Miért hülyült meg mindenki???


Tesód meg menjen és csinálja! És élvezze!

2018. okt. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Az lesz, nyílván. Had tornázzon. Igaz, hogy nekem meg apámnak fog ez fájni, de na! :D

Csak ő tényleg komolyabban akarja csinálni ezeket és ezért akartam megtudni, hogy elkezdheti-e komolyabban.

2018. okt. 10. 15:26
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Simán elkezdheti. Profi olimpikon nem hinném,hogy lesz belőle,de ritmikus gimnasztikában van olyan például,hogy hibbi versenyzés. Ez pont olyanoknak való,akik szeretnék magukat megmérettetni,de vagy későn kezdték tanulni,vagy nem olyan intenzíven.

Kislányom januárban lesz 4 éves, 3 hete kezdte a ritmikus gimnasztikát.A korán kezdésnek annyi az előnye,hogy ebben a korban még sokkal hajlékonyabbak,de az ő egyesületükbe is vannak felnőttek,akik mostanában kezdték. Bármilyen életkorban kezdhető.

Viszont a versenyzői szint nem egyik napról a másikra elérhető. Igaz,hogy a lányom még kicsi, de az ő csoportjukban például fellépés is csak az évvégi záró rendezvényen lesz, és 2 évig csak szer nélkül tanulnak,utána kezdik csak azokkal a gyakorlatok betanulását. De mesélte az oktató,hogy van egy nagyon ügyes felnőtt csajszi,aki versenyzik,de ő is 3 év után jutott arra a szintre.

A balettrólnem tudok véleményt formálni,mert abban nem vagyok otthon,viszont a szertornát nem javaslom,mert ott elég kemény edzések vannak,és egyre veszélyesebbek a koreográfiák,amit be kell tanulniuk. Mi ezért azt alapból el is vetettük anno.

2018. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Pedig 3-asnak igaza van, azok a tornászok, akik (majd) versenyszerűen sportolnak, 3-4 évesen kezdik, és 15-16 évesen már karrierjük végéhez közelednek. Ha viszont hobbiból, kedvtelésből szeretné, akkor bármikor elkezdheti, és bármeddig csinálhatja.
2018. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
16%
Ugyan mégis hogy hozna be azt a hátrányt, hogy a többi gyerek már úgy 3 éves korától jár? Már bizony "öreg" ahhoz, hogy az ízületei, a csontjai, az izmán engedjenek bizonyos mozgásokat. Persze, menjen, csinálja, de nem kell versenyszerűen.
2018. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!