Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 11 éves gyereket hogyan...

11 éves gyereket hogyan szoktassam a saját szobájába alváshoz?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 4. 21:57
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%

Fogod és közlöd vele, hogy mától ez a szobája és ott alszik. Megágyazol neki, adsz neki jó éjt puszit és ennyi. És bármit hisztizik, bármit nyavalyog, azt ignorálod.


11 évesen megtalálja a WC-t egyedül is (ha nem, kell neki egy bili éjszakára), ha baja van, csak akkor szóljon. Ezt meg kell neki mondani. Ha nincs baja, csak hisztiből felkelt, akkor vissza kell kísérni az égyába, és a hisztiért megbüntetni: két nap szobafogság.


Ehhez konzekvensnek és keménynek kell lenni eleinte. De ezt már meg kellett volna tenni 5 évvel korábban is. Vagy egy ágyban alszik a szüleivel, vagy anyucival 11 évesen?! Tán onnan is megy férjhez vagy onnan nősül? Vagy csak egy szobában aludtak? Miért is? A babuka felnőtt, kedves szülő. A rendet mindig a saját fejben-lélekben kell elkezdeni.

2020. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Ez ugye nem komoly kérdés? Jó éjszakát kívánsz és becsukod magad mögött az ajtót. Szerencsétlen gyerek...
2020. ápr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%
Úgy hogy eleve oda kellett volna szoktatnod! Aztán csodálkoznak, hogy a pasik félrekefélnek, legalább a szeretőnél kettesben lehetnek a nyomorult szobában.
2020. ápr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
84%
Hát ha eddig veletek aludt akkor nehezen, nem fogja érteni ha eddig lehetett most miért nem. Beszéld meg vele, elég nagy már h megértse. De amúgy tényleg előbb kellett volna...
2020. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Az átlag 11 éves már maga kéri a saját szobát, nem is értem, mit kell ezen szoktatni. Költözés és építkezés után a 3 évesnek mondtuk, hogy elkészült a szobája, mától ez az ágya, ez a lámpája, anya, apa ott alszik, szóljon, ha felriad. A bilijére maga ráül, még ezért se hív. A 11 évesnek mi a nehézség ebben?
2020. ápr. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
79%
3-an aludtatok eddig egy ágyban? Vagy hogy volt ez? Férjedet nem zavarta? Kicsit sok ez a 11 év.
2020. ápr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
39%
Az en fiam volt olyan elvetemult, hogy mikor kinotte a gyerek agyat ami az agyunk elott volt az agytakaron aludt gombocban. Ket het utan atszokott a szobajaba.
2020. ápr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Valami visszafogja. Beszélgess vele nagyon sokat, próbáld meg kideríteni, mi a gond. Fél a sötétben? Fél egyedül?


Ez semmilyen szempontból nincs rendben.

2020. ápr. 5. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
79%
Jó éjt kívánsz, és behajtod az ajtót. Egy 11 éves felfogja, hogy nem alhat a szüleivel, kitalál a mosdóba, max hagytok éjjeli fényt. Sokáig én is úgy aludtam el, hogy a lépcsőházbol bevilágított a fény, mert olyan 10 éves koromig féltem a sötétben.
2020. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
53%

Honnan gondoljátok, hogy hárman aludtak egy ágyban?? Szerintetek nem léteznek egyedülálló szülők, vagy mi??

És hogy tudjátok az élethelyzetet egy kérdésből megítélni? Nem írta, hogy neurotipikus-e, azt sem, hogy nem most költöztek-e végre garzonból több szobásba, vagy végre el a nagyszülőktől. Hihetetlen, milyen rosszindulatúak némelyek. És ha extrém félős a gyerek, mert durván élénk a fantáziája? Én is ilyen voltam, néha annyira féltem még kamaszként is a saját szobámban, hogy kimentem aludni a nappaliba, ahol hallottam a többiek szuszogását. És volt, hogy így se aludtam semmit. Házba is azért nem merek költözni, nekem az kell, hogy halljam a szomszédok motozását, hogy tudjam, hogy sokan vagyunk egy rakáson.

Kérdező, attól függ, hogy mi miatt nem aludt eddig saját szobában. Ha csak azért, mert egyszerűen együtt aludtatok, akkor meg kell vele beszélni, hogy ő már nagy és jár neki a magánélet, meg neked is. Ha más miatt, arra így nem lehet válaszolni.

2020. ápr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!