Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekek anyja engem kritizá...

A gyerekek anyja engem kritizál, de azért jó, hogy vigyázok rájuk? Nem kötelességem! Maradjon ő otthon, nem?

Figyelt kérdés

Pedagógus vagyok, és ugye itthonról dolgozok. A párom szerencsére tud dolgozni, és a volt felesége is. A párom szülei is és a volt feleség szülei is idősek ezért a gyerekeket oda nem lehet vinni. Rengeteget vannak amúgy is nálunk, nem a hétvégi apuka a párom, amíg együtt voltak is ő vitte az otthoni dolgok javát (fürdetés, főzés, altatás, stb...)


3 gyerekkel vagyok itthon már a legelső naptól kezdve. Nekünk nincs gyerekünk még, a párom gyerekeiről van szó. Reggeltől késő délutánig. A legnagyobb elsős, tehát már iskolai dolgok is vannak, de pedagógusként nem ez okoz gondot. De azért mégsem kis játék az egész nap, mint mondjuk tavaly nyáron volt még. Amíg a nagyobb tanul addig ugye a kisebbeket le kell foglalni és így tovább. Emellett minden házi munka + éjszakába nyúló munka hiszen 6 után tudok hozzákezdeni. Ja és még hétvégén is jönnek.


A probléma pedig az, hogy folyamatosan kritizál a volt feleség. A nagyobb gyerek már konkrétan hülyének nézi az anyját mert érzi, hogy gáz amiket üzenget, csinál velük miután hazamennek (utasításokat ad másnapra, kiakad hogy mit ettünk/ittunk/vettek fel, sokat voltunk levegőn vagy éppen keveset, MINDEN baja van).


A páromnak sokszor már nem is mesélem, nem akarom ezzel mérgezni a kapcsolatunkat, örülök, hogy nem kell a volt feleséggel foglalkozni.

De meddig tűrjem ezt? Vigye máshova őket ha ez így nem jó, nem igaz? Barátnőm fiaira is szívesen vigyáznék de nyilván nem teszem a párom az első. De ő például egy szót nem szólna mert értékelné. Nem kell hálálkodni. De hülyének sem nézni. Alapvetően ilyen. Sokat vannak itt, ő meg nem hagy békén. De ami sok, az sok.

A gyerekek szó szerint sírnak mert haza kell menni az állandó kiabálásba. Csak miatruk és az apjuk miatt tűrtem eddig. De most már kezd nagyon elegem lenni! Mit és hogyan tegyem?



2020. ápr. 6. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

1. Nem írtad, mekkorák a gyerekek, ez nem lényegtelen.

2. A pároddal beszélj, hogy szóljon az exnek, vagy elfogadja, hogy te vagy a gyerekekkel, vagy oldja meg saját költségre.

3. Ha a gyerekek elég nagyok, akkor a párod beszélje meg velük, hogy az anyjuk üzengetéseit ne továbbítsa, ha valamit akar töled az ex, akkor személyesen közölje.

4. Adott esetben a párod - meg természetesen te is - gondolkodjatok el, hátha a gyerekeknek jobb lenne, ha nálatok lennének elhelyezve, föelg, ha nem érzik jól magukat az anyánál.

2020. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Te semmit. A birka palidnak kellene helyre tenni az exet. Tán hülye hozzá?
2020. ápr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
11%

Nekem úgy tűnik nincs igazad, nem jogos a felháborodásod.


Első körben nem az anyjuknak teszel szívességet, ezek a gyerekek a párod gyerekei is!!


Második körben utasításokat ad, minden normális szülő megmondja, mit kell csinálnia a gyerekének ilyen időben, ha más vigyáz rá, akkor is, a gyereknek adja az utasítást, nem neked, hogy számold meg a hajszálait, hanem számolja meg a gyerek a saját hajszálait! Nyilván ez csak egy buta példa, de biztos àtmegy a lényeg.


Harmadrészt nem megy nem szélsőséges időt kint lenni? Engem is zavarna a kint vannak egész nap(és hol?) vagy hogy csak 5 percre levittek egy kutyát pisilni. Korrekt fél-1 óra teljesen néptelen helyen(nemjátszón!).


Mivel nem írtál konkrét dolgokat, szerintem túlreagálod. Mellesleg neked azért nem sok a gyerekezés, mert erre vagy beállva, gondolom ezért vagy pedagógus, de egy szülőt teljesen normális, hogy kiakaszt a gyereke, akivel minden egyes nap évek, hónapok, hetek óta van.. Plusz otthon egèsz máshogy viselkednek a gyerekek a saját szüleikkel, mint másokkal, a legtöbben otthon, biztonsàgérzetben engedik ki a feszültséget, nem csoda, ha a szülők frusztráltabbak. Amíg kiabálnak néha, addig még oké, sokan ütnek, szitkozódnak.


Jó lenne észben tartani, hogy a párod gyerekeire vigyázol, nem az idegen nő gyerekeire, a párodnak teszel szívességet! Mellesleg minden problémádat neki kéne rendeznie, csak sokan sunyítanak ártatlant játszva..

2020. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Tegnap még kozmetikus volt a kérdező, és csak két gyereke volt a párjának...


:)))

2020. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, szerintem neki is szívességet teszek, mert mondjuk, ha azt vennénk alapul, hogy ugye kettő szülő van és akkor osszuk a dolgokat kettőbe, akkor nekünk csak minden második hét jutna és ha abban én lennék a gyerekekkel akkor a páromnak segítenék, de így miden másodikban neki.


Attól, hogy pedagógus vagyok, még vágyom a nyugalomra. Ráadásul mivel érzelmi szálak kötnek a gyerekkel egymáshoz, így nyilván a határok nem olyanak, mint intézményes keretek között: nem úgy szòlok, nem ùgy szòlnak, nem ugyanaz a helyzet még véletlenül sem! (Ezt nyilván az elképzelni sem tudja aki nem tapasztalta.) Ja és oké hogy másé. Bármennyire is szeretem őket, a sajátomat csak jobban fogom szeretni, máshogyan. És azzal csak jobban elvagy, még szívesebben teszel meg dolgokat, akik a te gyerekeid! (Hangsúlyozom hogy ettől függetlenül imádom őket, de így gondolom.)

2020. ápr. 6. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

Provokáló kamukérdés.

Ha nem, akkor szomorú hogy egy pedagógus így ír.

Pl. dolgozok

2020. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Tudod ki szenvedne 3 idegen kölyökkel...
2020. ápr. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andi80018 ***** válasza:
50%
Adom a 7-est! Még olvasni is borzasztó, hogy én másnak a 3! gyerekével tanulgassak. Főleg, hogy tudom, nekem eggyel is éppen elég, aki a sajátom! :-D
2020. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

A párja gyerekei, nem idegenek!



Akivel sokat vagy, azzal a mégtöbb idő nem ajándék.. hiába vér szerinti gyerek, évekig 24 óra után nem akarsz egy 25. ótàt sem, mert màr 4-5 kiakaszt.


Majd leesik, úgy 3-4 éves korában a gyereknél, hogy hú, imádod, de 3 év nonstop gyerekezés után kell a levegő(pár egyedül(munkával, hobbiva, másokkal, egyedül) töltött idő.. Pláne többel, bàr úgy legalább változatos.


Valóban nem tudom milyen pedagógusnak lenni, de én a barátaim gyerekét meg a gyerekem pár ovistársát is kedvelem, laza érzelmi szálakkal, nehéz elképzelnem, hogy azok, akikkel napi szinten kapcsolatban vagyok, kevesebbet jelentsenek, mint egy rokongyerek(kb neked ezek a kicsik azok).


A két hetes váltással igazad van, akkor vedd úgy, hogy apuka tesz szívességet anyukának, hogy biztosítja a gyerekek teljes felügyeletét, ehhez pedig te vagy az eszköz. Továbbra is fenntartom, hogy ne anyukán verd le a port, hanem a sunyító apukán, aki hagyja, hisz te miatta teszed, nem az exnej miatt. Ki kért meg? Te ajànlottad fel? Kinek ajánlottad fel?

2020. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Párom, nem párom gyereke, én megmondanám az anyjának, hogy akkor oldja meg máshogy a gyerekfelügyeletet.
2020. ápr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!