Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 gyerekek anyukák, nálatok...

2-3 gyerekek anyukák, nálatok milyen szabályok vannak otthon?

Figyelt kérdés
Pl. étkezéssel, mesenèzèssel, kapcsolatban, stb.
2017. okt. 25. 21:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocs, *2-3 ÈVES gyerekek anyukái...
2017. okt. 25. 21:23
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Étkezési szabály: ülve eszünk, egyhelyben, közben kaphat autot tologatni, vagy választhat mesekönyvet es közben mesét olvasok, vagy a telefonomon mesét nézhet. Az autotologatos a legritkább.


Mesenézési szabály, kb napi egyszer pl vacsinál nézi (ez nem mindennapos, megesik hogy egy héten át is csak olvasott mese van. Bonusz mesenézés akkor van, ha nekem fontosra kell az idő,pl hivatalos telefont intézek, vagy dolgozom es milliokat kell utalnom, meg ilyesmi.

2017. okt. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Ezert aztán válaszolhattam...


Harmonikus a vacsora es minden egyéb nálunk, ezzel a rendszerrel, szoval mi ez a lepont..?

2017. okt. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Persze, nagyon sok van nálunk. Reggel-este fogmosás, ha valahonnan hazaérünk, cipőjét lehúzza, elrakja és kézmosás. Este mindig közös vacsi 7 körül. Előtte együtt elrakjuk a játékokat. Hétvégén közös reggeli és ebéd is. Ezek helyszíne a konyha (ha otthon vagyunk), az uzsit és a tízórait kaphatja a kisasztalánál is, de akkor is az asztalnál maradva kell ennie, nem sétálgatva, szaladgálva, vagy kanapén például. Délutáni alvás is felfogható szabályként. Este vacsi után fürdés, utána alvás.

Kint szabály például, hogy ha úton megyünk át, vagy nagyon forgalmas helyen sétálunk, meg kell fogni a kezemet. (Persze sokszor amúgy is fogja, de néha kitalálja, hogy egyedül megy.) Ha kismotorral vagy bicajjal jön valahova, akkor mellettem kell jönnie, ha ez nem jön össze, viszem a motort, ő meg sétál. Ilyen néha volt már, ezért betartja. Parkokban, biztonságos és ismerős részeken előre mehet, ilyenkor szoktam is szólni.

Lehet szigorúnak tűnök, mert csak a szabályokat kérdezted, de szinte mindenben figyelembe vesszük az akaratát (persze amiben kompetens egy 2 éves). Melyik pólót veszi fel, mivel menjünk sétálni, hova menjünk, mivel játsszunk, stb.

Tévére nincs konkrét szabály, hét közben nem szokta kérni, hétvégén reggel általában igen. Pár mesét megnéz, neten tudom, mik a kedvencei, elindítom, ha úgy látom, hogy már nagyon sokáig tévézne, (kb 30 perc) finoman elterelem a figyelmét. Ha nem jön össze, akkor a következő mesénél mondom, hogy ez lesz az utolsó. És be is tartom. Néha van belőle hiszti, de ez van.

2017. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem írom le ugyanazt, mintha egy család lennénk, nálunk is minden detto úgy van mint a utolsó válaszadónál :D
2017. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Nálunk nincsenek konkrét szabályok. Persze minden este fürdeni kell, kimosni a fogunkat reggel- este, kezet kell mosni, ha hazaérünk, wc után, de ez sem szabály, inkább azt szeretném, ha mint igényességként lenne jelen.


Étkezésnél a szabály, hogy akkor eszik és annyit, amennyi jól esik.

Mesenézés van minden este, nincsen olyan, hogy "csak félórát" nézheti.

Tényleg nem tudnék most olyat mondani, ami konkrét szabály lenne, tőlem ehet vacsi előtt egy kis csokit, aludhat velünk, ha akar, stb... Én ezekben nem hiszek

2017. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
4-es vagyok. Még ami eszembe jutott: bottal nem szabad szaladni. Csak a labdát dobáljuk (kövekkel, homokkal, játékokkal ne dobálózzon). Pocsolyába csak gumicsizmában szabad menni. (Mi szinte minden esőt kihasználtunk egy jó kis pocsolyázásra.) A homokozóban kölcsönveheti más játékát, de nem viheti ki onnan. Ilyen apróbb dolgok vannak még.
2017. okt. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Étkezés ülve, csak az étkezőben, játék nélkül, a család többi tagjával, ha itthon vannak.

Mesét nem néz, nem érdekli a tv, telefon, tablet nem kerül a közelébe. Rádiót szoktunk hallgatni.

A játékokat el kell pakolni étkezés, alvás, séta előtt. Köszönés, kérem, köszönöm használata. Boltban, utcán nem rohan el, út szélén megáll, lépcsőn fogja a korlátot

2017. okt. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!