Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tobbgyerekes anyukak, hogy...

Tobbgyerekes anyukak, hogy birjatok az otthonletet?

Figyelt kérdés
Elsosorban azok valaszat varom, ahol tobb kisiskolas, ovodas koru gyerek van. Az osszes gyerekkel, hogy tudtok foglalkozni ugy hogy az egyebre is jusson ido (munka, haztartas, fozes)?ugy erzem szetszakadok, megsem jo... sokat piszkaljak is egymast, van akar, hogy unalombol. En nem tudok egesz nap ott lenni veluk, kordaban tartani oket, mert haladnom kell. Mas hogy oldja meg?tv es okostelefon?
2020. ápr. 12. 07:20
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Négy gyerekem van.

A megoldás, hogy a háztartást, fözést közösen csináljuk, a gyerekek segítenek, és egy óvodás is tud már értelmes dolgokat csinálni.

Emellett mindegyiknek van egy kis saját területe, ahová visszahúzódhat, ha egyedül akar lenni.

TV meg okostelefon egyáltalán nincs, ez nem kisgyerekeknek való elfoglaltság, kivéve este lefekvés elött egy rövid mese vagy rajzfilm.

2020. ápr. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Én imádom, hogy együtt vagyunk végre hatosban. 2 ovis és 2 kisebb van, a nagyok mindenbe bevonhatók, a kicsik meg elvannak egyedül is. Tv, mese egyáltalán nincs, este diavetítőzünk, nappal könyvből olvasunk. A férjem elbújik az egyik gyerekszobába, mi a nappaliban vagy a kertben vagyunk.
2020. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Anyukám óvónő, 14 gyerek van a csoportjában. 6 szülő már az első héten felhívta, hogy "fű alatt" nem vállalna-e ITTHON gyerekvigyázást egésznapra. És ebből 4 amúgy is otthon van kisebb testvérrel...
2020. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 iskolás van. Eggyel tanulok rendszeresen, a másik azt hittem tanul egyedül. Aztán kiderült, hogy nem. Szóval szünet után 2 gyerekkel tanulok majd, fogalmam sincs hogyan.

Amúgy ha nem tanulunk, semmi gond. Szerencsére családi házban lakunk, most az idő is jó, főleg kint játszanak a kertben, kutya-macska van. Ha meg rosszabb az idő, akkor társasoznak ketten, vagy akár mi is beszállunk, ha ráérünk.

Csak ez az otthon tanítás a halálom.

2020. ápr. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van. 6, 5, 2 es 1 evesek.

A 6 eves elsos, veme tanulni kell, az 5 eves szeptemberben kezdi az iskolat, ő is kap ovis feladatokat, meg iskolaelpkeszotosoket, vele is le kell ülni. Egész jól megy mar, nagyjabol van egy napirendunk, aztan van , hogy osszevissza az egesz es kaosz van. Amíg fozok addig a kicsik jo esetben eljatszanak,a Nagyok csináljak a feladatokat szepen egyedul, csak nyilvan sokszor odahivnak, ha nem tudnak valamit. A legkisebb az most matrica es van, hogy fozes kozben magamra kell kotnom. A 2 eves dacol es ha eppen minden tok jol megy elkezd hisztizni. Amugy tok jo minden😂 Ha mar heti 3szor sikerul követni a napirendet en mar azt sikeresnek velem. Baromi nehez, engem az utóbbi hétben visel meg magyon lelkileg ez az egesz helyzet, elvonulnek neha kicsit egy 5 percre egyedül pisilni mondjuk, de hat ez lehetetlen.

2020. ápr. 13. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fu bocsanat a sok elgepelesert, fáradt voltam.
2020. ápr. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy negyedikes és egy nagycsoportos van nálunk, egyedül vagyok velük, 8 órában homeoffice, ami sokszor 10, de ugye örüljek, hogy van. Se kert, se erkély, se autó, se bicikli, csak forgalmas belváros. A nagy összecsapja a leckét, én összecsapnom a kajákat, nehezen haladok a melóval, mert nagy a hangzavar, és nem szépítem, túl sok mesét néznek... Próbálok valami napirendet tartani - pl. plusz torna, logopédus a kicsinek, meg valami foglalkozás, amit az oviból küldenek, leckék ellenőrzése, szolfézs meg hegedű a nagynak, és igazságosan beosztani beosztani ki mikor mivel játszhat online a barátaival... - de folyton fenyegetőznöm kell. Hiába vagyunk egy fedél alatt, este tudunk csak érdemben együtt lenni, beszélgetni, addig tűzoltás van, csak akkor meg mind annyira élvezzük, hogy elcsúszunk az idővel, és másnap reggel nehéz magunkhoz térni.
2020. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!