Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthon lévő Anyukák! Mi...

Otthon lévő Anyukák! Mi jelent nektek örömet (persze a gyermeketeken kívül)? Mivel töltitek fel magatokat, kapcsolódtok ki a maradék (kis) szabadidőtökben amikor otthon vagytok a babátokkal? Hogyan bírjátok az otthonlétet?

Figyelt kérdés
Én most várom július végéra a második babómat. Még dolgozom, de most itthon vagyok pár napig. Rengeteg dolgom lenne, de valahogy nem találom itthon a helyemet.
2013. máj. 31. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem már 2évesek múltak az ikreim. Csak szeptembertől kezdik a bölcsit.

Lehet megkövezni, de engem nem elégít ki, hogy csak velük üljek itthon vagy csak játszóterezzünk...egyéb babás dolgok. Így folytattam (még mindig) a már elöttük elkezdett tanulmányaimat a főiskolán. Persze ez nem az örömszerzés kategória:), de lefoglal, teljesen kikapcsol, használhatom az agyam. Ettől bírom az itthonlétet.

Ezenkívűl nem sok szabadidőm van, mert természetesen velem vannak nagyrészt a gyerekek, de azért a férjem/anyum ha tud besegít, így néha elmegyek vásárolgatni, esetleg barátnőmmel is, aki a szomszéd házban lakik, szóval vele is csinálunk néha ezt-azt. Ennyi. Örülök, hogy ennyi is jut, de már élvezem, hogy nagyobbak a gyerekek és így könnyebb azért már az élet. Bölcsis kezdés után elkezdek én is dolgozni, fogalmam sincs, hogy lesz mindenre időm...

2013. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én már 4 éve itthon vagyok, a nagyobbik fiam lassan 4 éves a kicsi 17 hónapos... Vannak hullám völgyek amikor nagyon vágyom felnőtt társaságra, de aztán túllendülök a mélyponton... Amikor van időm olvasok, imádok olvasni! :)

Persze azért kimozdulunk időnként moziba, vacsizni, sétálni a parton kettesben a férjemmel, ha ez nem lenne már becsavarodtam volna... :)

2013. máj. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 1,5 éves gyerekkel vagyok itthon. Most éppen nagyon szarul viselem :-( Biztos azért, mert a hosszú tél után végre ki tudtunk szabadulni, erre most megint bent dekkolhatunk :-(


Én szeretek főzni, ez kikapcsol. Meg olvasok amikor a lányom alszik.


A házimunkát utálom, mindig tologatom meg inkább játszok a lányommal :-)

2013. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Másfél éve vagyok itthon, közel 10 év munka után. Nagyon szerettem a munkámat, de őszintén szólva nekem sokkal könnyebb és kevésbé fárasztó egy gyerekkel itthon lenni, mint dolgozni. A házimunkát akkor is meg kellett csinálni, amikor dolgoztam, csak akkor nem lehetett napközben, hanem mindig este munka után kellett.
2013. máj. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:-) De jó, hogy ilyen őszinte válaszokat kaptam!

Én is megint elkezdtem tanulni, még egy évem van. Biztosan az is leköt majd. De a házimunka engem sem dob fel. Főzni kifejezetten utálok. Játszóterezést elég jól viseltem a nagylányommal is. Bevallom vásárolni szeretek, de annak sajnos anyagi akadályai vannak...

Szoktatok aludni a gyerkőccel délután?

2013. máj. 31. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
en még inkább belerázódom az anyaságba, így nem unatkozom, sőt, repül a nap! de szívesen csinálom a kertet, teszek veszek a jószágok körül, most épp 16 kiscsirkét pesztrálok és várok még 34-re h. kikeljen, rohangálok ki tyúkólba, és mint egy ovis a karácsonyi ajándékkal szaladok be velük sorban, ahogy kelnek, teszem őket lámpa alá... ez pl. most nagyon leköt, felfrissít, kizökkent. szeretek főzni, filmezni, no meg önkéntelenül is ide vezet az utam, ha leteszem a fenekem, azt hiszem függő vagyok :)
2013. máj. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De jó, hogy van kertetek...nekünk csak terasz van. Bár nem panaszkodom! ja, igen...én is sokat neteztem és biztosan fogok is!
2013. máj. 31. 11:39
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Már 5 éve itthon vagyok, most várom a 3. babánkat. Imádok itthon lenni, ill. jövök-megyek, mindig van valami intézni való. Nekem is csak balkonkertem van (egyenlőre), termesztek paradicsomot, fűszernövényeket, mindenféle virágokat.

Szépen beosztom a házimunkát. Én imádok sütni-főzni, tiszta "profi" lettem időközben. Éppen szakácskönyvet írok - magamnak. Babanaplót csinálok a gyerekeknek, rendezgetem a fényképeket.

Beszélek/találkozom a barátaimmal, minden napra van elfoglaltságom. Igaz, délután alszom egyet, most a 24. hétben is kívánom a pihenést. Este pedig a gyerekeimé és a férjemé, sokat olvasok nekik. Nem is tudom, hogy munka mellett mennyit tudnék velük foglalkozni...

2013. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem könnyű itthon, főleg télen, kisvárosban, alig van bármilyen lehetőség kimozdulni gyereknek, felnőttnek. Az előző hozzászólónak szuper, hogy a gyerekei mellett, kismamaként tud kertészkedni, mert egy gyerek általában kiborít minden cserepet, megkóstol minden levelet, a földet, plusz kismamaként én hajlongani sem bírok. Írni megint nem, mert amint tollat veszek a kezembe, azonnal ki is veszi a kicsi és ő akar firkálni. Délután aludni szintén nem, mert addig ki vigyáz a gyerekekre? Főzni csak módjával, mivel állandóan ott a kicsi, leakar rántani mindent, vagy, hogy hagyjam a főzést és menjek vele játszani. Persze ha van segítség úgy másként telnek az otthon töltött évek...
2013. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:-)
2013. jún. 1. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!