Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagycsoportos óvodás gyerekede...

Nagycsoportos óvodás gyerekedet hogyan készíted fel az iskolára?

Figyelt kérdés
Mi alapján csinálsz iskolaelőkészítő feladatokat vele? Gondolok itt speciális könyv, füzet... vagy magadtól kitalálsz feladatokat?

2020. ápr. 14. 09:39
 1/4 anonim válasza:
6%

Lehet venni/rendelni olyan foglalkoztato fuzeteket amik kifejezetten iskolaba keszulo gyerekeknek van

Ha nem szeretnel venni akkor feladatlapok vannak fent a neten de sajat magad is irhatsz egyszerubbeket pl: betuk,szamok irasa

2020. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Enyém 6 éves, szeptembertől elsős lesz.

Sokat rajzolunk, színezünk. Kreatívkodunk, meg pl színezze ki a bal oldalra néző ábrákat vagy mondja meg melyik oldalon van több dolog a füzetben. Itthon is segít pl rendet tenni , önállósodik.

Van füzet, oviból suliba vagy vmi ilyesmi neve van , ott vonalvezetést gyakorlunk.

Puzzle is fejleszti a gyereket. Kitalálósok, kakukktojás (neten csomó hasonló feladat van). Mondókazunk, nyelvtörőzünk.

Meg itthon focizunk, labdavezetés, különböző feladatok.

Nyilván írni, olvasni suliba fog megtanulni, viszont csomó dologgal lehet fejleszteni a gyerekeket! Otthon is bátran fogd be segíteni, pl hajtogatni, törölgetni, seperni stb, a motorikus és logikai képességét is fejleszti ezekkel a dolgokkal is!

Cipőt tanítsd meg bekötni, ez fontos!

Tudjon popsit törölni, mert a tanár nem fogja.

Tudjon öltözni magától. Tanítsd meg tusolni, törölközni mire suliba megy. Ezekkel is figyel magára és önállósodik.

A memória kártya is nagyon szuper és azt ti is el tudjátok készíteni magatok. :)

(Edesanyám óvónő , sok hasznos dologgal ellátott, ezek az ő szavai nagyrészt, sztem érdemes megfogadni :) )

2020. ápr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

Betűket nem szabad tanítani, kár erőltetni.


Inkább csak a számokat 10-ig max 20-ig érdemes.

A betűket hagyjuk meg a tanároknak, teljesen máshogy magyarázzák majd nekik, mint ahogy te otthon. :)

2020. ápr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ingyenkaktusz06 válasza:

Engem nem készítettek fel az iskolára különösebben, csak ilyen "illemszabályokat" kaptam. Betűket és számokat óvodában tudtam már írni (közel sem mindegyiket és rendkívül hullámos volt). Szerintem ne is tegyétek nagyon, maximum az alapokat mert nem fogja élvezni a gyermek és nem tudja majd úgy várni az iskolát, nem lesz meg a varázsa. Hidd el így jobban fog majd örülni, hogy mehet az iskolába. Plusz az iskola arra való, hogy ott tanítsák meg. A szülő dolga egy értelmes embert nevelni, nem pedig 6-8 évesen megtanítani olyanra, amit máshol kell. Ha nem szellemileg visszamaradott akkor szerintem nem érdemes gyakorlófüzeteket vásárolni vagy nyomtatni. Lesz még elég iskola okozta kiadás.

Üdv: egy országos első helyezett nyelvtanos, sok sikert nektek a beilleszkedéshez és a tanuláshoz!

2020. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!