Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit hiányozhat egy nagycso...

Mennyit hiányozhat egy nagycsoportos óvodás, ha szeptemberben iskolába megy?

Figyelt kérdés

Kislányom ősszel, a H1N1 hisztéria idején született, így a fiam elég sokat volt itthon (hogy ne hozzon haza semmit). Ilyen esőben nem szívesen viszem ki a félévest reggelente, délben pedig úgyis mennénk a fiamért... Mennyi az a maximális idő, amit nincs oviban, illetve hol tudom ezt megkérdezni?!

Nagyon köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 19. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen megkötés. Ha hiányzik, senkinek se kell elszámolni, hogy miért. az óvoda nem iskola, ahol bármiről is lemarad, ha hiányzik... én óvónő vagyok, az enyémek is sokat hiányoztak különböző okok miatt... Mindegyik jól vette az akadályokat a suliban :))
2010. ápr. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy az iskola előtti évben kötelező a gyermeknek a délelőtti foglalkozáson részt vennie. Onnan csak orvosi igazolással lehet távol. Nem mondom azt hogy nem engedik az óvónők hogy párszor (különböző okok miatt pl: pihenés, kirándulás vagy csak szimplán otthon maradás) otthon maradjon igazolás nélkül. De azért nem rendszeresen. Kérdezd meg az óvónőket, hisz ők biztosat tudnak mondani.
2010. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Mint írtam óvónő vagyok. Nálunk soha nem csináltak ügyet belőle, ha a gyerek hiányzott az óvodából, csak elvárták, hogy szóljunk, ha nem megy. Igaz, hogy kötelező az óvodába járás az iskolakezdést megelőző évben, de igazán ezt azoknál szokták szigorúan venni, akik hátrányos helyzetűek, nagyok a különböző lemaradásaik, ami az iskolai előremenetelüket is befolyásolhatja. Ha neked nem szóltak a sok hiányzás miatt, akkor tudják, hogy megfelelően fejlődik odahaza is a kislányod, nincs semmiféle lemaradása. Persze, az ovi házirendjében minden pontosan le van írva, ha nagyon ragaszkodsz ahhoz, hogy utánanézz :))
2010. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ! Az óvónők azt mondták, hogy két hét igazolatlan hiányzás után kell szólniuk a jegyzőnek, ugyanakkor félek, mert nagyon nem akarták engedni a fiam iskolába (6 éves). A szakvéleményben is leírták, hogy sokat hiányzott, holott tudták, az újszülött mellett a doktornőnk sem javasolta a közösséget.

Még lehet, szétnézek az önkormányzat honlapján is...

2010. ápr. 19. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!