Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az átlagnál okosabb (nak...

Az átlagnál okosabb (nak tűnő) kisgyerekek később is jobb képességűek maradnak?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 15. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt majd az élet eldönti.


Mit jelent hogy jobb képességű?

2020. ápr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Meg mi az, hogy átlagnál okosabb? Ha 4 évesen integral, akkor valószínű, hogy később is kiemelkedő lesz. Ha 4 évesen el tud olvasni pár szót, akkor az nem

jelent semmit.

2020. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ ki szerint tűnik okosabbnak. Nyilván ha a mama büszkélkedik vele, hogy milyen ügyes okos az unoka akkor azt el kell osztani hárommal. Ha mondjuk egy pedagógus, szakértő mondja, hogy jobb képességű akkor lehet.

De még így is nagyban függ a szülők hozzáállásától. Nagyon sokan elmennek a két végletbe és vagy porig rombolják a gyerek önbecsülését, lehülyézik, nem erősítik meg benne, hogy valóban jobb képességű. Vagy pedig agyon tutujgatják meg dícsérik, adnak neki egy hamis önbizalmat, hogy ő a legokosabb a világon. Ez mondjuk általános iskolában még fenntartható, de az ilyen gyerekek hatalmasat fognak csalódni amikor bekerülnek mondjuk egyetemre és rájönnek, hogy vannak náluk sokkal jobb képességűek és kevés a tudásuk. Ez elmehet olyan mértékig is, hogy az egészet abbahagyják és megpecsételi az életüket.

De a nevelés más szempontból is fontos. Általánosságban mondjuk a magas intelligencia együtt jár bizonyos fokú devianciával, lustasággal, megkérdőjelezéssel. Utálni fog mindent amit nem érdekli és fel is ismeri azokat a dolgokat amik nem viszik előre, nem fog velük foglalkozni hiába lenne kötelező. Emiatt fontos például, hogy rá legyen szoktatva a rendszerességre, hogy kötelező dolgokat kell csinálnia mert könnyen ellustul, hajlamos minimális energiát fektetni azokba a dolgokba (pl. bizonyos tantárgyakba) amik nem érdeklik. Hogyha ez nincs meg akkor hiába a jó képességek, nem fogja tudni kamatoztatni. Érthetőbb példával aki intelligensebb az fel fogja ismerni, hogy sehová nem kell neki mondjuk az ének-zene tárgy, nem fog bele energiát fektetni. Ettől függetlenül muszáj ránevelni, hogy megcsinálja mert ha bukik belőle akkor hiába jó képességű. Tulajdonképpen igen, mindig jobb képességű lesz. De közel sem biztos, hogy ezt kamatoztatni is tudja hogyha valahol hiba csúszik a gépezetbe a nevelésénél.

2020. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Vazul65 válasza:
91%

Mindenkit az segíthet, triggerelhet a jó irányba hogy foglalkoznak-e vele.

A képesség és a teljesítmény nem ugyanaz. Lehet hogy most csak a teljesítménye jobb az átlagnál, és nem a képességei. Pszichiáter tud képességet mérni (és nem pszichológus), de fölösleges ezen görcsölni imho.


Foglalkozzatok vele sokat, az biztosan használni fog :)

2020. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Még nagyon kicsi a kislányom: csak 20 hónapos. De: már szinte összefüggően beszél, összetett mondatokban; elszámol 20-ig; mondókákat mond; ha megállok egy-egy sokszor elolvasott könyvben bárhol, simán folytatja a következő szóval. Kb. minden főbb állatot ismer, megnevez, utánoz, megmondja mit esznek, és azt is, hogy hol élnek (pl. a zebra Afrikában). Ismeri a hét napjait, mindig tudja, hogy éppen milyen nap van. Ismer néhány betűt, amit állatokhoz köt (pl. E-elefánt, C-cica).

Ezeket részben tőlem tanulta, részben fogalmam sincs, hogy honnan. A betűk miatt nem hagy élni: rendszám táblán, könyvben, csomagoláson folyamatosan mutogatja azokat, és kérdezgeti, hogy milyen betű.

Szerintem ezek a dolgok egy 20 hónapostól átlag felettinek mondhatók; bár nincs összehasonlítási alapom: nem igazán van más gyermek a közelünkben, nekünk pedig Ő az egyetlen gyermekünk.

2020. ápr. 15. 23:48
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Nekem átlagosnak tűnik. 🤔


Bár minden szülőnek a saját gyereke a legszebb és a legokosabb.. .

2020. ápr. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így tanultam meg olvasni, hogy mindíg kérdezgettem mindnehol, hogy mi melyik betű. Emlékszem, hogy amikor autóval mentünk és láttam egy táblát, akkor "lefotóztam az agyammal" és akkor olvastam ki a teljes szót amikor már rég elhaladtunk mellette. Egyébként valószínűleg ezért kevertem nagyon sokáig, még felsősként is íráskor a d és b, valamint ú és ű betűket.
2020. ápr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az általad említett korcsoportban nagyon nagyon széles a skála. Ebben a korban pont óriási eltérések lehetnek gyerek és gyerek között. Lehet teljes átlagos ez is, meg az is, hogy még meg sem szólalt.
2020. ápr. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Én pont ugyanilyen voltam. A bölcsődében azt hitték, tudok olvasni, de tudtam kívülről a meséket és jókor lapoztam. Kb ennyi idősen.

Teljesen átlagos ember vagyok, nincsenek különösebb tehetségeim, egyetemet sikerült végeznem, vezető beosztásban dolgozom egy sima multinál, semmi extra. Nem vagyok rossz képességű, de azért zseni sem. Matekból pl kifejezetten béna.

2020. ápr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ezeket mondja, de nem biztos, hogy érti is. Utánoz.

1,5-2 évesen az én lányom is ilyen volt. Összetett mondatokban, gazdag szókinccsel beszélt. Aztán szépen lassan kiderült, hogy sokszor csak jókor mondott egy kifejezést, de nem érti pontosan mit is jelent.

Amúgy a játékokat ismétlik. Nekünk is van egy földgömb, ami mondja melyik állat hol él. De csak mint szó ismeri afrikát, nem mint kontinenst.

2020. ápr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!