Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves fiad milyen meséket,...

8 éves fiad milyen meséket, filmeket néz? Mivel játszik? Hagyományos, műanyag játék érdekli-e? Olvas könyvet ha nem muszáj? Milyen könyvet olvasol te neki? Mit szeret csinálni szabadidejében?

Figyelt kérdés
Az én 7,5 éves elsős fiam leragadt a tv2 meséinél és néhány filmet ha letöltünk szívesen megnézi. Nehezen fogadja el hogy talán már nem az ő korának megfelelőek a tv meséi, bár úgy látom csak bambul a tv előtt - viszont ingerült ha kimozdítom a konfortzónából (menjen ki az udvarra, játszon vmit, társasozzunk, olvassunk könyvet... Személyes sértésnek veszi ha olvasást gyakrolunk vagy órákig tanulunk itthon. Szereti a természetfilmeket, történelmi filmeket- ng csatornát, de ritkán tudjuk kifogni. Általában kevesebbet néznek tv-t (van egy öccse) mint a kortársaik, de szeretném ha az minőségibb lenne.

2020. ápr. 16. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Hasonló a kisfiam, bár mi most elkezdtünk hangos könyveket hallgatni, és amikor végzünk, megnezzuk filmben.

A harry pottert szerette meg nagyon, abból vannak kifesto könyvek, képes könyvek, azokat olvassuk együtt.

2020. ápr. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

7,5 éves a fiam, egy ideje nem néz már tv-t, mert állítólag idegesíti. Ha mégis bekapcsolja zenecsatorna megy. Ha én nézem a nat geo-t, akkor néha odaül és nézi velem, vagy a főzős műsorokat is, de nem mindig. Korábban Spongyabobot, Angry birds-öt nézett, de már azokat sem.

Olvasni ő is csak a kötelezőket (tankönyv) olvassa, igaz a múltkor előkerült a Szutyejev Vidám mesék, akkor elolvasott pár történetet, de azóta sem. Nem igényli, hogy én olvassak neki,viszont ha a kistesójának olvasok, akkor jön és hallgatja ő is.

Kézzel fogható játékok közül a Lego, vagy a Geomag érdekli, de már korántsem játszik velük annyit, amennyit régebben.

Tablet, xbox sem sem köti le fél óránál tovább (mondjuk ez nem is baj).

Sokat rajzol, alkot, vág, ragaszt. Néha azon kapom, hogy táncol meg énekel a szobájában, de ha meglátom, elszégyelli magát és abbahagyja.

Kint az udvaron trambulinozik csak. Focizni, biciklizni utál.

A tanulás szerencsére jól megy neki, mindenből kitűnő, bár kicsit noszogtatni kell. Elsős ő is.

2020. ápr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

7,5 éves fiam a nick jr-t nézi a húgával napi fél örát reggel. Rajzol, fest, sokat legózik, autózik, segít a főzésben. Kint trambulinozik, focizik, kutyával, macskával játszik.

Olvasni csak amit muszáj, viszont este és du.( a kisebb altatásánál) igényli, hogy olvassunk neki is.

2020. ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

8 eves fiam van, cartoon network, nickelodeon es tarsait szokta nezni. De mar inkabb az eloszereploseket szereti mint az iCarly. Ha mese akkor lego mesek erdeklik. Hbo go, netflix kiden mar megnezte a Kemkolykok, Egy ropi naploja, Karate kolyok, az uj kiadasut a neger kisfiuval.

Konyvekbol Egy ropi naplojs, rosszcsont Petit szereti. Sajat magatol olvassa oket, nem eroltettem. Most, hogy itthon vagyunk azt veszem eszre elkezdi nyomkodni a xboxot es max 10perc es megy olvasni, kikapcsolja.

Tv, xbox olyan kikapcsolodas neki, hogy nem ultetem le szandekosan termeszetfilmet nezni, hanem o valaszthat mi erdekli. Mult heten vulkanok erdekeltek most meg, milyen gyumolcs hol terem. Ananaszt ettunk es megkellett keresni hogy hol terem es hogyan :D

A jatekai kozul szinte csak a legoval jatszik, nyaron ugy erzem ideje nagyfius szobat csinalni. Elpakoljuk a jatekokat. O nem szereti a tarsast sem a puzzlet de a rubik kockat igen.

2020. ápr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andi80018 ***** válasza:
100%

8 éves kisfiú, másodikos: tv-ben jelenleg a cartoon network, Ben 10, Dragon Ball összes, Dexter laboratóriuma, Bakugan, egy időben ment a Volt egyszer az élet, egyéb fiúsabb Disney filmek, pl Aladdin.


Szabadidő: ami kütyüs: Mario, Zelda, Minecraft, Terraria, Drgon Ball, Splatoon, szokott golfos, teniszes játékkal játszani.Apukája is szeret játszani, együtt is szoktak stratégiai játékokkal.


Egyéb játék: lego, geomag,szerepjátékok a figuráival, szuperhősökkel, rajzokat szokott a ezekhez készíteni, nagyon élénk a fantáziája, szóval mindene a szerepjáték. Szeret Nerf-özni, lasertag-ezni. Társasozni, uno-ózni, sakkozni is. Minden délután, és hétvégén is kimegyünk az alattunk lévő füves részre, és többi kisfiúval játszik, fociznak, bicikliznek, rollereznek. De ő kint is inkább olyan gyerekekkel szeret játszani, akik szintén a szerepjátékokat preferálják. A hintát imádja még, de inkább csak ha ketten megyek vele játszira, akkor akár 40 percig is tudja nyomni. :-)


Könyv: sajnos magától nem olvas, csak ami kötelező. Én minden este olvasok, könyvtári könyveket szoktam, nálunk is nagy favorit a Rosszcsont Peti, Robin Hood, Így neveld a sárkányodat, Geronimo, de már megvolt a Pál utcai fiúk is, Janikovszky Éva könyvek. Próbálok neki változatos könyveket választani, ami fiús.

2020. ápr. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legrosszabb azt sulykolni egy gyereknek, hogy a mesék, amiket néz, ő azokból már kinőtt. Ezzel azt éred el, hogy majd olyasmit néz, ami idősebbeknek való, de őt nem érdekli, és ezért rosszul érzi magát vagy túlságosan idősebbek való, ez összezavarhatja.
2022. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!