Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire káros ha úgy szeretné...

Mennyire káros ha úgy szeretném nevelni a gyerekem, hogy mindazt megkapja amit én nem kaphattam meg?

Figyelt kérdés

Nemzetközi magániskolába fog járni, ezt én nagyon szerettem volna de az anyagi kereteink miatt nem valósult meg.

Különböző foglalkozásokra fogom vinni mint úszás, teniszoktatás, és síoktatás a téli hónapokban. Közben szeretném ha megtanulna zongorázni. Szeretném ha igényes, udvarias lenne és jól nevelt igy biztos vagyok benne hogy járni fog viselkedéstanácsadó etikett foglalkozásaira. Mi autóval fogunk járni, mert a tömegközlekedést mindig is utáltam és szép lakásban fogunk élni nem panelban ahol én felnőttem.

Olyan embert szeretnék nevelni belőle aki mindazt megkapja amit én nem kaphattam meg.

Irreálisak az elvárásaim?


2020. ápr. 21. 21:05
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd ra amit neked nem sikerult megkapnod. Boven eleg lesz ha szeretni fogod .
2020. ápr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ez szuper dolog ADDIG a pontig, ameddig ezt ő is így akarja. Szeretheted teniszre hordani, ha ő mondjuk matekszakkörre szeretne járni, és a pokolba kívánja az egészet. Mindennek az az alapja, hogy legyen egy erős szülő-gyerek kötelék köztetek, addig mindez csak rongyrázás.
2020. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen irreálisak. Nagyon sok ponton vérzik, és ha igazán jót szeretnél a gyermekednek, ennek csak töredékét valósítod meg.


A gyereknek a legfontosabb, hogy érezze a szeretetet, a családot. Hogy az anyja meg az apja foglalkozzon vele. Hogy sokat játsszon. Hogy szeresse amit csinál és élvezze minden pillanatát.


Látok alsós gyerekeket, akik minden nap máshol vannak. Néptánc, zongora, úszás, foci, kung-fu... A gyerek kész van. Nem bírja. Nincs otthon, gyenge tanuló és pont ezért neveletlen, mert nincs vele foglalkozva.


Nevelheted udvariasra és tisztességtudásra. Vidd el egy-két sportfoglalkozásra és egy zeneórára.

De a fenn maradó időben foglalkozz vele te! Ne hagyd, hogy sérüljön a lelke, ő nem felnőtt, nem bír annyit, hiába gondolod úgy.


Sokan nem bírják a koleszt se gimiben. Ez típusfüggő, de 16 éves kor alatt, hiába tűnik máshogy, a gyerek lelke még törékeny, nem fogja tudni feldolgozni könnyen az otthon meleg hátterének hiányát.


Teremts neki otthont (!) és ne egy szuperkatonát akarj létrehozni!


Az autós dolog nem rossz, de véleményem szerint nem baj az, hogy ha kint van az utcán szabadban, tömegközlekedésen és ténylegesen ÉL.


Szerintem :)

2020. ápr. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Egész addig nevelheted így, amíg neki is tetszik. De ha botfűlű, és kétballábas, akkor engedd meg neki, hogy ne járjon zongorázni, és a teniszt is abbahagyhassa. Sőt, ha ugyan tehetséges, de ellenálhatatlan vágyat érez, hogy inkább hárfázni tanuljon, akkor ne fogd vissza azzal, hogy de hát én mit meg nem adtam volna a te korodban azért, hogy zongorázhassak!

A szép lakás oké, de szerintem ha nem engeded soha tömegközlekedni, azzal magaddal is kiszúrsz, és neki sem teszel jót, mert nem tanulja meg, nem lesz önálló. 17 éves koráig akarod MINDENHOVÁ hurcolni kocsival...?

2020. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor pont avval rontják el a gyereknevelést, hogy olyant próbálnak faragni belőlük, akik a szülők szerettek volna lenni, ami nekik nem sikerült. De nem szabad ráerőltetni semmi olyant, amit nem akar. Ő egy külön személy saját egyéniséggel, ne akarj olyant kihozni belőle, ami nem ő, mert avval csak ártasz neki. Túlzásnak és irreálisnak tartom ezt a sznob életformát.
2020. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Jó ember nem ezektől lesz valaki. Jó, ha meg akarsz neki adni mindent, de elsosorban ertekeket kell adni neki. Jo ha biztositod neki a sportot vagy a zenet, persze ha lesz kedve hozza, de ez hogy nem szall fel majd villamosra?🤣🤣🤣 netto sznobsag.... amugy a kisfiunak nincs nagyobb boldogsag a trolibusznal😄 szep es jo ha a legjobbat akarod de ne csinalj belole elkenyeztetett kis hulyet.
2020. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

De nem lesz neveletlen, mert már pici korától fog járni etikett órákra igy megtanulja a viselkedést és ez lesz természetes számára. Olyan jó nemzetközi iskolába fog járni ahol kiváló nevelést kap.

Nem lesz erőltetve, de ebbe fog felnőni igy természetes lesz számára.

2020. ápr. 21. 21:17
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Etikett bakker... mi van ha szegényből kijön a proli vér és mondjuk focizni akar tenisz helyett???

Csak röhögünk a magad fajtán az "elit magániskolábsn".

2020. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem valahogy hasonlóan próbáltak nevelni. Tűrtem, tudtam a tisztességet. Megkaptam minden szeretetet, kertes házban éltünk, de nagyon erősen voltam fogva.

Egyedül szerettem volna utazni, vagy a barátaimmal. Szerettem volna kint lenni velük a parkban. Szerettem volna ide oda sok mindent és a protokolláris nevelés...nos, ezt pont nem adta meg. :)


nem panaszkodom. Minden úgy volt jó, ahogy volt.

De ha nekem lesz gyerekem, arra fogom nevelni, hogy őszinte legyen, tisztelettudó, becsületes és talpraesett. És nem fog érdekelni, ha szakmunkás lesz vagy rendőr, katona, orvos, kertész, vizes....amit csak ő szeretne.


Mindenki a saját álmaival foglalkozzon. Én is azt teszem és fogom is tenni. S a gyerekem meg tegye szintén ugyanezt, a saját álmával.

2020. ápr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

de úgy látom, hogy a kedves kérdező már eldöntötte mit szeretne 99 százalékig. Az 1 százalék mondatta vele, hogy ezt ide kiírja. De nem lesz semmilyen hatással.


Max azt érjük el majd, hogy le leszünk "tudatlanprolizva" :D

2020. ápr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!