Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor növi már ki ezt a...

Mikor növi már ki ezt a viselkedést a 3,5 éves fiam?

Figyelt kérdés
3,5 éves a fiam, mindig nagyon eleven volt. Pl ma is a kertben voltunk és beszélgettem a szomszéddal vagyis csak beszélgettem volna mert a fiam állandóan közbeszól, rángatta a kerítést végig. Udvaron nagyon sok játéka van mégis csak a homokot, botot dobálja. Bent szintén folyton csak engem nyúz, 5 percig nem köti le se a gyurma se a festés se semmi hiába játszok én is vele. Nem akar öltözni magától, amit már oviba is mondták, hogy erőltessem jobban de egyszerűen nem hajlandó. Unatkozik már nagyon itthon. Azt hittem egy ennyi idős gyerek már jobban elvan egyedül. Már folyton ideges, feszült vagyok. Este is hajnalba alszok el mert azon gondolkozok mit találjak ki másnapra, hogy ne unatkozzon.

2020. ápr. 22. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Kerítés: rá kell szólni, el kell vinni onnan, megfogni a kezét, erélyesen parancsolni.

Leülsz néha vele játszani, vagy csak betakod a milliomegy játék közé hogy "foglald el magad"?

Mennyit vagytok kint az udvaron hagyni kifáradni? Hinta, homokozó, labda??

2020. ápr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hiába szólok rá, nem hagyja abba. Más előtt meg nem akarok rá veszekedni. Ha kezére ütök meg ordít. Írtam, hogy játszok vele de ugyse sokáig érdekli. Délelőtt egy órát meg délután is egy órát vagyunk kint
2020. ápr. 22. 12:54
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Szólj rá mások előtt is. Ezt sosem értettem, miért nem mernek valakik.

Szabj határokat, és azokat következetesen tartsd be, akkor is, ha ott a szomszéd.

De szerintem ne most akarj csodát elérni, hogy mennyit van el egyedül, érthető, hogy unatkozik.

2020. ápr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Engem mint szomszéd jobban idegesít hogy a beszélőpartner gyerekére nem szól rá az anyja. Nyugodtan szólj erélyesen, nem fog feljelenteni :D
2020. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarsz mások előtt rászólni de a kezére ütni igen? Nem mondom hogy én soha nem csaptam a kezére, ha mondjuk vert engem és hiába szóltam rá 50-szer, de ebben annyira nincs logika nekem hogy nagyon! És miért nem szólsz rá, nem mondta senki hogy üvölteni kell.
2020. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apuka mennyit foglalkozik vele?
2020. ápr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kb semennyit.
2020. ápr. 23. 07:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Júniusban lesz 4 a fiam, nagyjából ugyanez van. Beszélgetni nem lehet tőle, mert nem viseli el, ha 2 percig csendben kell lennie. Rászólhatunk akárhányszor, tökmindegy. Le nem köti magát, csak jobb napjain, de akkor se sokáig. Lehetetlen dolgokon puffog meg visít sokszor, öltözni teljesen egyedül fel tud, ellenben sokszor 30x szólás után se hajlandó. Nyilván játszom, foglalkozom, feladatlapozom, stb vele, ki is megyünk bicózni, levegőzni (udvar nincs, panelban lakunk), de más dolgom is van délelőtt. Az apukája is foglalkozik vele ha hazaért, de nemigen látok a viselkedésében javulást. És ő is azóta ilyen, hogy nincs ovi. Próbálok megértő lenni, mert látszik hogy hiányzik neki a közösség, nem azért csinálja ezeket, hogy engem szívasson, csak így csapódik le nála...de már néha baromira elfogy a türelmem. Ráadásul júniusban jön a kistesója, 33 hetes terhes vagyok, én is fáradtabb, nehezebben bírom, dunsztom sincs, mi lesz kettővel.
2020. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!