Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet jól lereagálni...

Hogyan lehet jól lereagálni ezt a viselkedést amivel a kistesó születése óta küzdök? Kezdek megőrülni.

Figyelt kérdés
A nagyobb gyerekem 3 éves a kicsi 4 hónapos. Ha hármasban vagyunk itthon (ő, én + a tesó), vagy akár sétálunk, játszunk, stb.. teljesen normális, aranyos, szelíd, nagyokat beszélgetünk, játszunk, a kistesót szeretgeti, stb. De ha bárkivel találkozunk pl. az utcán ismerőssel, bárki jön hozzánk (beleértve a nagyikat, védőnőt, postást, BÁRKIT).. a nagyba mintha belebújna a kisördög, kezelhetetlenül kezd viselkedni, az utcán elszalad, ha rászólok vihog, viháncol, vagy hisztizik sehogy nem tudok hatni rá ilyenkor, a kistesót nyúzza, mindig más-más extrém dolog jut eszébe, ma konkrétan kishíjján kirohant az úttestre... Ez azóta van amióta a kistestvére megszületett, és csak akkor ha van közönségünk... még amikor a férjem hazaér munkából akkor is ezt csinálja az első pár percben, aztán lehiggad... Hiába büntetem meg érte, főleg ha valami tényleg extrémet csinált, mint pl. ma az úttestre szaladás, vagy a múltkor elrohant az utcán és alig találtam meg (nem nézheti a kedvenc meséjét pl., nem megyünk le a játszóra, ilyesmi...) megígéri, hogy nem viselkedik így, de ez csak a következő adandó alkalomig tart, ugyanúgy csinálja, hiába tudja, hogy lesz következménye. Mit lehetne tenni? Miért csinálja? Ha testvér féltékenység, akkor ha csak velem van miért nem csinálja, nem pont akkor kellene??.... Próbálom nagyon türelmesen kezelni, de vannak pillanatok amikor már tényleg alig bírom visszafogni magam.....
2017. júl. 26. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Cak tipp, de gondolom az ismerősök a kicsit ajnározzák, nézik, mondják, milyen cuki, stb... neki fel kell hívnia magára a figyelmet.
2017. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert tőled megkapja a szokott figyelmet, míg a többieknek a kicsi a sláger. Ezért negatív figyelemmel is beéri. És pontosan tudja, hogy nem kap ki érte idegenek előtt, a későbbi büntetés meg azért nem tartja vissza, mert ahhoz még kicsi, hogy beláthassa.
2017. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is erre gondoltam. A rokonok, ismerősök most a kicsivel vannak elfoglalva, ezért lehet féltékeny? De ha látja, hogy te vele is ugyanúgy törődsz, nem kell hármasban feltűnősködnie, kiérdemelni a figyelmed.
2017. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem,ha nem lenne tesója,akkor is ilyen lenne.Vagy azért csinálja,hogy rá figyelj,vagy mert tudja,hogy más előtt nem szólsz rá olyan hamar.
2017. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél a pont. Tapintatos ismerős ilyenkor a nagyobbat üdvözli az anya után, és kérdez pár dolgot, a babát meg csak felszínesen csodálja.

A közelebbieket megkérheted erre, a távoli ismerősnél pedig próbáld a nagyot érintő dologra terelni a beszélgetést: most jövünk a játszótérről/ boltból. Jó nagy csúszda van ott / finom barackot választott a Peti fiam / Kati lányom...

2017. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megragadták a lényeget többen is, kivéve az előző előtti. Én csak fel szeretnék idézni egy apró kis emlékfoszlányt, mert viszonylag ritkán voltam olyan helyzetben, hogy utcán bölcsis, meg ovis tesók együtt voltak a szülővel: néhányszor elkísértem az anyjukat, a bölcsis és ovis együtt volt, és volt pár eset, amikor ha ismerőssel futottunk össze, ők egyből lerohanták a kisebbet: "jaj de kis cúúúki vaaaagy, hadd adja egy puszit, mümümümümü" - evvel nem volna baj, de a nagyobb, szegényke, meg csak úgy ácsingózott, rá se hederítettek...


Ilyenkor célzottan a nagyobbal, az ovissal szoktam beszélgetni, és főleg gyengéd vagyok vele, hogy érezze, ő is fontos és az ő arcát is van, aki megsimizi, miközben a kis tesóját körüllengik a felnőttek.


Nem értem miért ilyen vakok egyesek, gondolok itt az utcáról a kisebbet lerohanókra. Ha egy társaságban csak néhány ember van, nem olyan nehéz mindenkire annyi figyelmet fordítani, amennyi szükséges, és korántsem a szélsőséges figyelem eloszlás az optimális, úgy vélem én is.


Nyilván a kisgyermeknek több figyelem jár (ha nincs büntetésben), mint a felnőtteknek (hacsak nem beteg a felnőtt, vagy bajban van, vagy épp elkezdettek egymással beszélgetni a felnőttek, mert a gyerekekkel is foglalkoztak, és valamikor a felnőtteknek is kell egymással is foglalkozniuk, ami érthető, stb).


De kb 10 éves kor alatt alapvetően egyforma figyelem jár a körülöttünk levő gyerekeknek, még akkor is, ha egyénileg is foglalkozunk velük, de utóbbi esetben meg egyenként "körbejárunk", így mindenki kap elég figyelmet közülük.


(És persze a kamaszok is érzékenyek, az se mindegy, ha kamasz korú, és kistesója van együtt, hogy mindenkire jusson kellő figyelem.)

2017. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem is azért megy a produkció h felhívja magára a figyelmet mások előtt. Nem tudom ilyenkor mit lehet tenni, majd kinövi. Addig kitartàs neked!!!!
2017. júl. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!