Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mot csinàltok ti a 2 évessel?

Mot csinàltok ti a 2 évessel?

Figyelt kérdés
Adott egy 2 éves kisfiam. Sokat vagyunk a kertbe. Próbálok dolgokat kitalálni amivel tud játszani. Általában elvan de már kezdem szegényt sajnálni hogy mindig szinte ugyan az a napunk. Igazából mindennel szépen ejátszunk egész nap. Rajzolunk,gyurma,bicikli stb.. de már számomra is kezd unalmas lenni. Valakinek játék ötlete? Illetve még egy kérdés. Nálatok is max 5 perc a játékidő 1 dologgal?

2020. ápr. 24. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Az én kislányom 21 hónapos. Hasonlóan egyhangúak a napjaink, ami már kezd engem is, Őt is frusztrálni. Amikor jó idő van, szinte egész nap az udvaron vagyunk. Ugrál a trambulinon, homokozik, hintázunk, rajzolunk krétával a betonra, csúszdázik, buborékot fújok Neki, labdázunk, autózunk; de hiába adott minden, mostanra már csak menni, és menni akar (többnyire a játszótérre, ahová korábban sokat jártunk), hiányzik Neki más gyerekek társasága.

Az, hogy mennyit van el egy-egy játékkal; nagyon változó. Attól függ, hogy mennyire sikerül 'belemelegedni', hogy mennyire vagyunk találékonyak, és kreatívak.

Van, amikor egy órát is elhomokozik, vagy hosszasan hintázik, vagy múltkor egy lufit bedobva a trambulinba ki sem lehetett szedni onnan egész délután; míg máskor pár perc után megunja ezeket...

Nem könnyű minden nap valami újat, és vicceset kitalálni. Lassan kezdek kifogyni ezekből.

Mi eddig betartottunk mindent, csak oda mentünk, ahová muszáj volt, oda is gyerek nélkül; úgyhogy Ő tényleg szinte sehol sem volt az elmúlt egy hónapban, de most úgy érzem, eljött az idő, hogy ki kell mozdítsuk egy kicsit, és el kell, hogy menjük erdőbe, rétre, folyópartra, vagy egy tóhoz egy kicsit, mert nagyon beszűkül így már szegény.

2020. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen mi is hasonlóan vagyunk. A trambulin kivételével a mi udvarunkba is megtalálható minden. Van hogy kiviszem az utcába futóbicajozni egyet vagy elektromos autózik de nagyon hiányoznak neki is az emberek. Teljesen kifogytam az ötletekből. Bár még így is szerencsésnek modhatjuk magunkat hogy legalább udvar van ahova kimehetnek
2020. ápr. 24. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Az én kisfiam szépen elvan és nem unatkozik. Olyan jól eljátszik a testvéreivel, hogy csinálhatom a dolgomat nyugodtan. Anyukám egyke volt, mégis elvolt, nem kellett a szülőknek szórakoztatni őt. Az a baj, hogy a legtöbb gyereknek manapság semmi fantáziája, a tv szocializálja, és körülöttük forog a világ.
2020. ápr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaza van a 3asnak csak nem tudom hogyan változtathatnék rajta. Engem már így tanítottak szülőnek lenni...

Nálunk is uncsi sajnos újakat nem tudok mint amit az 1es írt az van nálunk is( kivéve a trambulin) tegnap nyitva maradt a kapu gyerek rohant ki,már csöngetett is volna a szomszédba ha elérte volna a csengőt,nagyon sajnáltam szegényt. Most nálunk a virágültetés a menő ?meg a locsolás slaggal,locsolókannával,virágszedés,kréta,homokozás

2020. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is unatkozik itthon, mindig ugyan az, mint amiket ti is írtok, hinta, homokozó, trambulin, labda, kréta. Most pár napja locsolunk, szinte mindent, ezt most élvezi, de előbb utóbb ezt is meg fogja unni. Néha ott áll az autó mellett, ahol ő szokott ülni és mutatja, hogy menjünk, vagy ha jön pl. egy Lidl újság, mondja, hogy én is, én is. Mostmár jó az idő, lehetne sétálni, kirándulni, vagy csak sütizni egyet a belvárosban, sajnálom, hogy ezek az élmények kimaradnak neki. Csak egyszer 2 éves, 3 évesen már teljesen máshogy éli majd meg ezeket.
2020. ápr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!