Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok is szokott direkt...

Babátok is szokott direkt rosszalkodni? Mit csináltok ilyenkor? Nálunk az evéssel vannak problémák.

Figyelt kérdés
Vagy nem hajlandó enni, s ilyenkor kiveri a kezemből a tányért. Vagy eldobja az ételt. Ilyenkor felveszem a földről, szépen, nyugodtan elmagyarázom, megmutatom neki, hogy tegye oldalra, az asztalra. Pár perccel később belenéz a szemembe és direkt elhajitja. S somolyog a bajsza alatt, szinte kiváncsi mit reagálok..tesztel.. mit kell tennem szerintetek.. ez a jelenet napjában többször lejátszódik.. mert ugye nem szabadna, hogy a fejemre nőjjön, valami apró szankciót be kéne vezetni.
2009. szept. 21. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha eldobja ne vedd fel mert annál jobban fogja csinálni.Kerianyum kisfiát sokszor én etettem,eljátszotta velem ezt egy párszor,aztán nem vettem fel.A tányért nem tartottam hozzá közel,nem tettem az etetőszék asztalkájára és nem volt gond:)
2009. szept. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy nem éhes. Kisfiam is néha játszik ha etetni akarom, ilyenkor nem éhes.Eszünk később.
2009. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nálunk is van/volt hasonlo gond, eltartott egy jo ideig, amig rájottem az okára és hogyan kezelni. olyankor még nem nagyon éhes a fiam, megprobálom megetetni késobb, 10 perc is számít nála. ha tényleg éhes, nem hadonászik és nem huncutkodik. csak el kell találnom a megfelelo idot, mert ha meg tul álmos már (délben), akkor azért ellenkezik...

mostanában végre maga is kanalazza az ételt, és ez az ujdonság teljesen lekoti a figyelmét, nem jut eszében rosszalkodni.

szerintem ne szedd fel neki az ételt, így játéknak fogja fel...esetleg etesd meg késobb...ahogy én megfigyeltem, a fiam ha elég éhes (és még nem álmos tulságosan), mindenféle játék nélkul szépen eszik...

2009. szept. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam nemrég volt 2 éves. Eleven a bölcsi réme, mindenkit csíp harap ellök stb.

Az etetésnél pedig előfordulnak ilyen zörrenések, ilyenkor elveszem a tányért és vissza teszem az ételt a tálba.

utána odamegy a hűtőhöz ordítva és kipakolja. Ott hagyja bemegy a napaliba és amit talál azt megpróbálja kidobni az ablakon de a másodikon lakunk. Ezt sose engedjük. Ilyenkor megy büntibe, bezárom a fürdőbe ott tombolhat nem ér el semmit ami bántaná őt.

15 percig sír és utána kiengedem. Van hogy ettől lenyugszik, de van hogy folytatja. Ha folytatja akkor pedig ujra megy büntibe, vagy hideg zuhany alá.

Pedig első gyermek. De a másodiknál nem fogunk ennyit engedni.

2009. szept. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!