Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy évessel mit csináltok a...

Egy évessel mit csináltok a játszótéren?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam itt,hogy egy évest visztek ki,na hát én kivittem és kb semmit nem tudtunk csinálni. Van egy bébihinta,az tetszett neki nagyon,de ennyi. A csúszdán fél,sírva fakadt (persze fogtam úgy csúszott a csúszda mellett álltam és fogtam) a libikóka se tetszett neki,se az a forgó amibe beleül az ember és forog körbe,ha homókozoba teszem csak megeszi,járni még nem tud 8most lesz egy éves,csak kapaszkodva tud) szóval csalódás votl a játszótér (főleg,hogy nappal tök kihalt,nekem meg este korán alszik) úgy látom nem ekkoráknak találták ki,ahoz képest mégis azt olvasom mindenhol,hogy egy éves korától vitték.
2015. szept. 2. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi is kivittük időnként, mikor séta közben útba esett, de nem naponta és csak hintázott. Azt nagyon élvezte, csináltuk, amíg tetszett neki, aztán eljöttünk és sétáltunk tovább. Ekkora baba mást még nem igen tud ott csinálni, szóval nem órákra kell gondolni.
2015. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1 évest max meghintáztatsz egy 10 percre de ennyi.Nem egy egy évesnek való még az.
2015. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

hintázik, csúszdázik, rohangál

a homokot nem engedtem neki megenni, mutattam hogy mit lehet vele csinálni

kavicsot gyűjt a vödörbe, aztán kiborítja,

tolja a dömperét hol állva hol négykézláb

a labdát gurítom neki, de az nem nagyon érdekli

van ilyen rugós figura, ráül és rázza magát

2015. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi kertes házban lakunk, ezért ritkán megyünk játszótérre, de a 13 hós gyerkőcömnek van hintája (nagyon szereti), homokozója (nem eszi meg a homokot, mert mindig elmagyarázom és megmutatom, hogy mit lehet vele csinálni) és nyáron többször pancsolt egy felfújható kismedencében is. Emellett van kismotorja, labdája, amikkel szintén szeret játszani kint, de az apró kavicsok matatása is leköti egy kis időre. Akinek nincs saját udvara, annak hasznos a játszótér, ahol a gyerkőc szabadon futkározhat és játszhat (elvileg kutyagumi és csikkmentes terep), ami nem azt jelenti, hogy egy egész délutánra le tudod kötni vele.
2015. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
csúszdázik (legalján), hintázik, rugós libikókára felülök vele, sétálunk kézen fogva, tépkedi a faleveleket, turkálja a füvet, a homokot :) homokozó normális nincs nálunk, ha lenne, már vinném vödörrel lapáttal :) így a kertbe homokozik. Sok mindennel le lehet kötni egy egy évest, de ne erőltetsd, nem minden baba egyforma, majd ő is elkezd érdeklődni ha egy kicsit nagyobb lesz. Most még a lényeg az inger, ücsörögj vele a padon, nézze a többi gyereket, sétáljatok, rakd le egy pokrócra.
2015. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy évesen hintázott, homokozott (mondjuk ő hem ette), sétálgatott, nézte a többi gyereket. Bár már akkor teljesen stabilan ment és nagyon élvezte. Amíg nem járt addig csak hintáztunk.
2015. szept. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mi már kb 10hós kora óta kivisszük napi szinten 1-1.5órára. hintázik (bár annyira nincs oda érte), csúszdázik, amíg elérem felteszem és fogom és úgy csúszik le utána megpróbál felmászni, mászkál.de leginkább csak mászkál, faleveleket gyűrögett, imádja szedni a kavicsot, beleül a homokba, szórja magára, nézi az autókat...stb. tehát úgy el van. én meg ott vagy kb 1méterre tőle.
2015. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

uh nem semmi 3-as egy éves és rohangál,meg csúszdázik?? kavicsot gyűjt vödörbe? rendesen direkt abba gyüjti? és csak 12 hónapos? hát ő ettől messze van még a kavicsot oda se adnám,mert bekapná egyből aztán nézhetnék le ne nyelje :-)

a homokozásra megpróbálom majd akkor megtanítani :-) sajnos a többi gyerekekkel nemigen tud játszani,mert estig tök kihalt a játszótér gondolom a meleg,ő viszont igényli a korai alvást :-( szó szerint senki nem volt kinnt,bár lehet nem is baj,mert nagyon irigy,ha hozzányulok a játékához olyan sírást levág,meg csapkod,dobál stb de persze ami a másé az meg kell neki,egyből elveszi amit gondol.

2015. szept. 2. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Igen, igaz ő már 11 hónaposan elindult egyedül, így már szaladgál.

Természetesen a csúszdára felteszem, fogom az egyik kezét és úgy csúszik le és próbál visszamászni.

De, én már akkor is levittem, amikor még csak mászni tudott, és leraktam egy pokrócra vagy a gumiszőnyegre.

Így már ekkor ismerkedni kezdett a falevéllel, kaviccsal bottal és ott guggoltam mellette és lestem hogy ne vegye a szájába. Szerintem így tanulja meg, hogy mit lehet és mit nem.

2015. szept. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Az én gyerekem is meg akarta kóstolni a kavicsot vagy éppen azt az újdonságot, ami a keze ügyébe akadt. Volt már homokos a feje búbja vagy tiszta sár az egész keze. De azért vagyok ott, hogy elmagyarázzam neki, mi mire való, mit mért szabad vagy éppen nem. Ha el akar venni játékot egy másik gyerektől, akkor elmagyarázom neki, hogy az nem az övé és először el kell kérni, illetve fordítva, miszerint ő is engedje, ha más játszana pl. az ő vödrével. Ez rengeteg meló és türelem, de csak így tanulja meg.

2015. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!