Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyke gyermek szülei, adjatok...

Egyke gyermek szülei, adjatok erőt, és ötleteket kérlek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 5 éves kislányom, és, nem szeretnék neki tesót..Vagyis gyakorlatilag nem lehet természetesen gyerekünk, és nem szeretnék több lombikot.

Sajnos ő nagyon, nagyon szeretne. Annyira magányos. Hiába játszunk vele.

Most ugye ez a karantén még jobban kihozta belőle hogy mennyire szeretne. Minden nap az ovival álmodik, minden nap téma hogy mikor mehet, vagy mikor jöhetnek hozzánk a barátok. Annyira sajnálom, a szívem megszakad érte.

Ma jött hozzánk az autószerelő, és mondta neki hogy " Elviszlek haza", és monda rá a lányom hogy van nálad kisgyerek? Igen van, válasz után felcsillant a szeme hogy akkor már indulhatnak is, de persze az autószerelő nem gondolta komolyan.

Hogy lehet ezt jól kezelni?

Hogy magyarázzam el neki hogy nem szeretne anya tesót?

Hogy pótoljam neki a gyerektársaság hiánya miatt felszakadt űrt?

MIT tegyek? :(


2020. ápr. 24. 19:03
 1/4 anonim válasza:
82%
Hát igen ez ismerős. Nem vagyok anya de viszont egyke gyerekként nőttem fel, nagyon roszz volt sokat voltam egyedül, szüleim sokat dolgoztak. Sztem amuyg ha van egy olyan barátja aki kiskora óta ott van neki az már szinte lehet olyan mint egy tesó, főleg ha a szülők is barátok, egy ilyen fogadott testvér szeruseg. Erre még nem gondoltal? 16/l
2020. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van neki olyan, csak neki van tesója, és sokszor nem igényli annyira az én lányomat mint fordítva. Meg most nem jöhet át hozzánk a vírushelyzet miatt..

Neked aztán volt ilyen barátod?

2020. ápr. 24. 19:20
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha lenne is kistestvere, 6 év korkulonbseggel nem igazan tudnanak egyutt jatszani, minden eletszakaszban teljesen más erdekelne oket. Persze egy ideig tetszene neki, hogy babázhat, de szerintem ez csak addig tartani, amig a kicsi el nem kezdene ot harapdalni, nem venne el a játékait, rajzolná ossze egy óvatlan pillanatban a fuzetét....persze lehetnek jó testvérek ekkora korkulonbseggel, de azért van ennek árnyoldala is. Mindenesetre nekem ugy tunik,a lányodnak a vele egykoruak társasága hiányzik, azt pedig egy jovoben szuletendo testverrel nem tudnád pótolni.


Egyebkent elmondhatod neki, hogy a gyerekek nem ugy erkeznek, hogy mikor kigondoljuk, akkor megfogannak. Szeretnel neki testvert, de a doktor bacsi megvizsgalt, es azt mondta, hogy nem lehet. Igy lehet hogy konnyebben elfogadja, ha van oka, miert nincs testvere.


Nekem van 2 evvel idosebb tesom, mikor 10-12 evesek voltunk mi is arrol abrandoztunk, hogy milyen jo lenne nekunk egy kistestver /anyukam akkor mar 40 folott volt/, mi nem voltunk jo testverek, sokat vertuk egymast....az osztalytarsainknak akkor szulettek kistestverei, ugyohgy szreintem azert is akartunk. Emlekszem, egy jó felevig a buszon utazo baratainknak eljatszottuk, hogy van kistestverunk, meg fenykepet is vittunk róla /tesóm gyerekkori képét/. Kinottuk, ennyi.

2020. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek 3-assal, szerintem is az ő szintjén mondd el neki, hogy ti is szerettetek volna kistestvért, de neked nem lehet (nyilván a lombikot és az azzal járó dolgokat nem érdemes szóba hozni).
2020. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!