Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napközbeni alvások hogy...

Napközbeni alvások hogy alakultak másfél éves babátoknál?

Figyelt kérdés
Kislányom 18 hónapos. Eddig kétszer aludt napközben 9.00-11.00 között, majd délután 14.00-15.30 között. Ez jól működött, kialakított egy rítust, letettem, kijöttem, elaludt. Reggel hétkor kel, Most viszont már tovább tud ébren lenni, így kilenckor nem tudom letenni aludni. 10kor viszont már nagyon nagyon álmos. Ha leteszem 10.00kornalszik kb másfél órát, de utána legközelebb öt óra körül álmosodik el annyira, hogy talán tudna aludni, ilyenkor viszont már nem teszem le. Egyre több a szorongás az alvás körül, sokszor kínszenvedése az altatás, ami eddig zökkenőmentesen ment. úgy érzem teljesen kicsúszik a kezemből a napirend, már nem tudom mikor tegyem le, nyilván ő is érzi a bizonytalanságomat. Nálatok hogy alakult az egy alvasrol kettőre valo átállás?

2020. máj. 4. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint két alvásról egyre az átállás?

Nálunk 11-12 hónaposan történt, előtte 9-kor kelt és 11-kor majd 15-kor aludt 30-30 percet (ő ilyen rövid nappali alvós volt), este max. fél 8-kor aludt. Majd reggel egyre korábban kelt, fél 9, 8, fél nyolc, és 11-kor aludt ugyanúgy. Aztán a 11 óra 11:30 lett és már nem 30 perc, hanem 60 és délután már nem volt álmos. Magától állt át szépen olyan egy hónap alatt.

Most két éves, 7kor kel, 12-kor alszik el kb. 1,5-2 órát és este 9kor alszik el újra. Kb. 2 hónapja alussza csak át az éjszakákat.

2020. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, elnézést, korrigálok. A kettőről egyre való átállás.
2020. máj. 4. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Egész egyszerűen nem néztem az órát és ahogy a fiam elálmosodott úgy ment el aludni. Aztán hamar kiderült, hogy ezt az egyszeri alvást belőtte dél környékére és onnantól délben volt 1 alvás és este fürdés után 8 fele az esti.
2020. máj. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én a leendő ovisrendhez igyekeztem igazítani: max. délig játszunk (lehetőleg kint), utána ebéd, utána alvás. Kb. 3 órát alszik így. Nekem is 1,5 éves korában állt át, most 21 hónapos.
2020. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!