Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Befelé forduló lábfej korrigál...

Befelé forduló lábfej korrigálható megfelelő cipővel vagy mindenképp ortopédushoz kell vinni a 2,5 éves gyereket?

Figyelt kérdés

Téli cipője Szamos volt, az átmeneti d.d.step, aztán rövid ideig hordott a bölcsibe adidas sportcipőt.Benti cipője d.d.s vászoncipő volt. Itthon főleg mezítláb van. Ritkán mentünk ki eddig, most viszont ráadtam egy másfajta, vadiúj adidast, és akkor vettem észre,hogy a bal lábfejét befelé fordítja pontosan úgy, ahogy én...ha odafigyelek, én tudom egyenesen tartani.


Ha áll,pl játék közben, párhuzamosak a lábfejei, de ha elindul, csodálkozok,hogy nem esik hasra.

Eddig vagy nem vettem észre, vagy nem is volt ilyen.

Olvasgattam, de arra jutottam, hogy lehet, hogy többet ártok, pl szupinált cipővel.


Tudtok valamit javasolni? Vagy mindenképp orvos?


2020. máj. 5. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet erdemes lenne az orvos, de per pillanat meg mindig bonyolult a dolog. Addig is tornaztasd. Pl csinalj papirgalacsinokat zsepibol, szord le oket a foldre, o meg szedje fel labbal es tegye egy dobozba, meg a labujjhegyen jaras, sarkon, kulso-belso labelen valo seta stb jot tehet. Illetve ha jo az ido a fuvon meg termeszetes talajon a mezitlab valo seta
2020. máj. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orvos!

Most még korrigálható könnyen, rendes ortopéd cipővel, amit a kicsi lábához igazítanak.

Én harminc évesen bottal járok hidegfrontkor, úgy szétcsúszott.

A kislányom megörökölte, 2 évesen kapta az első ortopéd cipőt, most öt éves, nagyon szépen áll neki, de még hordja.

(Nálunk befeléfordul és kissé csavarodik, így talpélen járok)

2020. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Majd, ha már újra lesz lehetőség, vidd el ortopedushoz, nézzen ra, javasoljon valamit, hátha szükség van esetleg gyogytornara, gyogycipore!
2020. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne adják rá Adidas, Nike stb cipőt. Ezeknek jók. Nem tartja a bokát, nem elég hajlékony, nem jó az orr kidolgozása, alig bőrből készülnek. ------egy gyerek cipő boltban dolgozó eladó anyuka
2020. máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!