Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem játszik egyedül sose?

Miért nem játszik egyedül sose?

Figyelt kérdés
3 éves és az istenért sem akar önállóan játszani. Egész nap jön utánam és nyafog, hisztizik ha nem vele foglalkozok. Van neki olyan játéka amivel szeret játszani, de csak akkor ha valaki ott van vele és játszik. De nekem egyszerűen nincs időm rá, van egy csomó munkám itthon, nagy kert, udvar meg bent a házimunka, de nem lehet tőle semmit csinálni. Annyira idegesítő. Próbáltam már azt is, hogy elkezdek vele játszani és ha már belemerült otthagyom, de akkor jön is utánam.

2020. máj. 8. 11:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen normálisan viselkedik a gyereked. Egy 3 éves ilyen, folyton a fenekedben/szádban van. Nyugodj meg, a házimunka megvár. A gyerek viszont most kicsi, most igényli a társaságodat. Ha annyira fontos, hogy minden tiptop legyen, hívj egy kertészt meg egy takarítónôt.
2020. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ilyen volt. Lassan 8 éves, és néha már eljátszik egyedül is, de legtöbbször még most is, "játszunk?" Ha rajzol vagy legózik, akkor is szereti ha ott ülünk mellette, még ha nem is csinálunk semmit.

A lányom 2 éves lesz, ő nagyon jól eljátszik egyedül, ma is kerestem, hogy hol van, bent ült a szobájában és babázott ott magának. Beszélgetett velük, nem is mentem be, majd szól, ha szüksége van rám. Ő kicsinek is nagyon jól elvolt a jatszószőnyegen is, vagy ha talál valami érdekeset 20-30 percig is képes egyedül szöszmötölni vele. A fiam sohasem volt ilyen, mellette mindig ott kellett ülni.

2020. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk sokáig elvolt egyedül.Mostanában jobban igényli, hogy minden lépését figyeljem és állandóan el legyek alélva, hogy mennyire ügyes.Láthatóan vágyik arra, hogy minden amit csinál el legyen ismerve.Lehet a tiéd is ilyen korszakban van éppen.Mondjuk az én gyerekem még csak 3 lesz.

Amúgy nem rossz ötlet, hogy vond be a feladatokba.Mosógépet bepakolni,(lányom 2 éves kora óta teregeti a zoknikat, az az ő feladat, mostanra profi lett benne).Főzésnél hagyom, hogy ő is kevergesse a dolgokat.Hagyom porszívózni is, bár azért annyira nem kapkod.Vannak dolgok amiket szeretne kipróbálni,ha nem veszélyes azt hagyom, nem mindig ez a gyorsabb, de neki is van sikerélménye és nem azzal megy az idő, hogy mindketten frusztráltak vagyunk,amiért nincs az amit akarunk.

2020. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nálunk egyáltalán nem kellett több év. Sosem volt ilyen nálunk, mint amit írsz. Ez nem azt jelenti hogy nem anyásak. De kondom nekik hogy várjanak meg bent/kint akkor mennek. Van hogy összevesznek, van hogy hangosan nevetnek, maskor kimennek de egyedul jatszanak kulon-kulon, maskor egyutt. A lényeg hogy nincsenek egyedul egy percig sem szinte, eleg nekik sokszor h latjak egymast.
2020. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!