Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem tud egyedül eljátszani 19...

Nem tud egyedül eljátszani 19 hónapos kislányom, ez baj, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Régebben ha főztem v mosogatram el volt körülöttem a műanyag edényekkel, hűtőmágnesekkel,tükrös gáztűzhely körül stb.Most fogja a takaróját,szopizza az ujját és várja h végezzek. Reggel mikor begyújtottam a kályhát mindig segített újságpapírt gyűrni,nézegette addig azokat stb. most ugyanúgy félrevonul,álldogál,néz ki a fejéből,szopizza az ujját. Minden másnál is így van.
2020. márc. 16. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Vond be a munkába, adj neki is feladatokat.

Az nem normális, hogy egy másfél éves gyerek az újját szopja ahelyett, hogy valamit csinálna. (A félreértések elkerülése végett: ha azért/akkor szopja az uját, amikor álmos, az nem gond, de ha egyébként is ezzel tölti az idejét, az igen!)

2020. márc. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Igaza van az egyesnek. Az ujjszopás egy pótcselekvés. Valami nincs rendben.
2020. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De azt hogy értitek hogy vmi nincs rendben? Unatkozik szerintem. De pont ez az hogy eddig bevontam a munkába és tök jól elvolt most pedig nem ..
2020. márc. 16. 13:56
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

A fiam kb 3 éves korára kezdte el magát lefoglalni játékokkal. Addig mindig kellett neki a társaság.

Szerintem ne aggódj ezen, ha nem hisztizik, akkor neki most így jó.

2020. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki IGAZI feladatokat, segítsen odavinni a fözéshez valókat, adogassa a zöldségeket, stb - ilyen idösen már nem köti le a hütömágnes meg hasonló.
2020. márc. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Néha tesóm gyerekének egész nap a szájában van a cumija de már több olyan más gyereket is láttam akik sokat cumiznak . Nem ugyanilyen az újjszopás is? Eddig nem gondoltam h probléma lenne h nem csak elalvás előtt csinálja.
2020. márc. 17. 01:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A cumi meg az ujjszopás nem egészen ugyanaz.

Ha egy gyerek játszik, ahhoz kell a keze, azaz nem tudja az ujját szopni, cumizni ellenben igen.

Tehát ha egész nap ujjat szopik, akkor nem játszik - és ez a baj.

2020. márc. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy mit tehetnél, azt sajnos nem tudom, de azt igen, hogy jól sejted, ez baj. Persze még mindig jobb, hogy csak álldogál, vár, nem úgy, mint az enyém, aki sem nem játszik, sem nem bevonható a dolgomba, sem nem vár, hanem kifejezetten szabotálja a tevékenységeimet (már 5 éves, mindig így volt). De az nem jó, ha nem képes és/vagy nem hajlandó normálisan lekötni magát 🙁
2020. márc. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De az mit jelent hogy baj? Valamilyen betegség egyik jele vagy " csak" a fejemre fog nőni hogy nem tud ellenni egyedül.

Ha pl. kint vagyunk ott feltalálja magát vagy ha megyünk vhová jól eljátszik másokkal inkább akkor van probléma ha csinálok valamit de azt azért nem tudom megoldani hogy egész nap csak rá figyeljek ( nappal csak 1 órát alszik) Tegnap más módon próbáltam bevonni a főzésbe,de katasztrófa lett,kiömlött a vegeta,búzadara,leégett a tejberizs ,ráesett az egyik műanyag ételesre ami szét is tört. Egyszerűen ha aktívabban akarom bevonni akkor óriási kupi a vége. Szerintem még nem érett rá.-bár az újját valóban nem szopizta 😀

2020. márc. 17. 12:26
 10/10 A kérdező kommentje:
8as. Az mit jelent hogy szabotál és hogyan oldod meg mégis a főzést és egyéb dolgokat?
2020. márc. 17. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!