Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól önzőség és mikor...

Mikortól önzőség és mikor normális igény, hogy a párommal legyek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok ti hogyan látjátok.


2 és 4 évesek a lányaink. Nálunk egészen kicsi koruk óta van minden héten olyan nap amikor mennek a mamákhoz (egy éjszaka ott is alszanak az egyik mamánál). Nekem szükségem van ezekre a napokra, és nekik is. Ez nem feltétlenül jelent szervezett programot a férjemmel, van hogy csak itthon maradunk. Ez nem kötelező, ha nem akarnak menni, nem mennek (ilyen egyszer volt aztan este be is lázasodott, beteg lett szerintem azért nem akart menni, de amugy szeretnek menni).

Én azt gondolom, hogy fontos a házasság, fontos hogy legyen rá időnk. Szeretem a férjem és igényem van arra, hogy legyünk csak ketten és ez ne csak este 9 után lehessen. Elképzelni sem tudom, hogy ez ne így legyen.


Az ismerőseim körében mindenre van példa ilyen téren. Nálatok hogy van?



2020. máj. 22. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
23%

Mindenféle élet van. Szerintem a kérdező tök normálisan tette fel a kérdést, kíváncsi, hogy mások hogy gondolkodnak, semmi ítélkezés nem volt benne.

Nekem az egyedüllétre is igényem van, ezt nagyon könnyű megoldani, a férjem elmegy sétálni, biciklizni a kicsivel, én pedig itthon maradok. Nagyon jól fel tud tölteni az az 1-2 óra. Engem frusztrálna, ha minden héten volna egy nap, amit külön tölt a kicsi, mert szeretem a férjem, de a gyerekemet is, nekem baromi fontos, hogy sokat lehessünk hármasban, és sokat dumálunk meg röhögünk a férjemmel úgy is, ha hárman vagyunk, megbeszélünk mindent. Amikor kettesben van program, akkor inkább fizetett bébiszittert veszünk igénybe, ez jellemzően a színház. Csak az anyai nagyszülők (én szüleim) vigyáznak a gyerekre bármikor is, mert a férjem szüleivel rossz a kapcsolat és nagyon idősek is, viszont az én szüleim 300 km-re laknak, így jellemzően inkább együtt megyünk, mert én is szeretnék velük időt tölteni.

Hát nálunk így :)

2020. máj. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
58%

Mi is igényeljük, hogy kettesben legyünk néha. Mivel a gyerek apjával külön váltak útjaink évekkel ezelőtt, így vannak hétvégék, mikor átvisszük az apjához.

Egyáltalán nem vagy önző, minden kapcsolatban szükség van a kettesben töltött időre.

2020. máj. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
45%

Az én párom balfsz... nem tud gyerek nélkül lenni.

Pedig én igényelném, h csak kettesben legyünk.

23N

2020. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!