Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felelőtlen szülő lennék?

Felelőtlen szülő lennék?

Figyelt kérdés
Férjemmel sokszor nem értünk egyet gyereknevelés kapcsán. Őt szerintem túl féltették gyerekkorában, anyósom büszkén mesélte is, hogy amikor már elvileg egyedül ment iskolába akkor is sokáig titokban kísérte. Velem pont fordítva volt, sőt sokszor azt is túl szigorúnak tartottam, amit nem biztos hogy kellett volna, pl ne menjek túl közel a szakadék széléhez. Én akkor megfogadtam hogy az én gyerekemnek engedni fogok olyanokat amit szerettem volna csinálni de nem hagyták. Most nyilván nem olyanokra gondoltam hogy vonat elé ugorhat és társai, de ha nem jön vonat mászkálhat a síneken, a kezemet fogva kihajolhat a korláton, megpuszilhatja a macskát, együtt is alhatnak, segíthet a konyhában, stb. Mindezeket férjem nem engedné mert nagyon veszélyes és nehogy baja legyen. De az se jó ha mindent megtiltunk neki. Egy életre lelki nyomorék lesz, vagy pedig kamaszkorában fog úgy fellázadni hogy nem látjuk többé
2020. máj. 25. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem
2020. máj. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

A sineken sétálást nem engedném, mert egy kisgyerek még nem tudja felmérni, hogy mikor lehet veszélyes és mikor nem. Egy látszólag üres sín esetében is jöhet vonat, ami gyors és nem tud megállni, mégha észrevennék is a gyereket.

Ugyanez érvényes a korláton kihajlásra is, egyrészt a gyerek nem tudja, milyen magasság esetén veszélyes, másrészt rövidesen akkor is meg akarja tenni, ha nem fogod a kezét. És ha netán a sokadik emeleten teszi és kiesik, az életveszélyes.

Viszont a macskával vagy a konyhai segítéssel kapcsolatban igazad van, vagy egyebeknél, ahol a legrosszabb esetben megijed vagy kisebb sérülése lesz, de semmi esetre sem érheti komoly baj.

Szóval kicsit gondold át a témát, mert az sem jó, ha mindent megtiltanak neki, de az sem, ha ugyanúgy mindent megengedsz. Ha csak kevés dolog tilos, az viszont komolyan, a gyerek el tudja fogadni és be is tartja, mert felfogja, hogy akkor komoly ok vana tiltásra.

2020. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Ezt ennyiből nehéz megítélni. Van amit én nem engednék azok közül, amit felsoroltál, van amit pedig nem lehet eldönteni (pl. mit értesz konyhai segítségen).

Egy ismerősöm szerint ő a normális, mindenki más helikopter szülő. 6 és 4 éves gyerekeit összesen 34 alkalommal vitte sürgősségire baleset miatt (arc, fej összevarrása, törések, stb.).

2020. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem engedném síneken maszkalni. Épp ellenkezőleg a sínek teljes tiszteletére tanítom. Nem engedem ki hajolni, mert meg nincs veszelyerzete. Az a baj ezekkel, hogy ha veled megcsinálhatja, egyedül is fogja és azért egy kiskamasz pl meg nem elég figyelmes stb ahhoz, hogy ezeket a dolgokat úgy kezelje, hogy “de hisz kis korom óta szabad, mi baj lehet?” CSATTTT.

Természetesen segíthet a konyhában de nem szeletelni pl.

Macskát puszilgassa nyugodtan. Csak tanítsd meg neki, hogy nem szabad a macskát nyomorgatni mert hamar karmolas a vége.

2020. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, mekkora gyerekről beszélünk. Persze nem kell a saját félelmeid rávetíteni a gyerekre, és hagyni kell, amiben már ügyes, érvényesülni sopánkodás nélkül... de az sem normális, amikor múltkor a játszótéren az anyuka csak 3 méterről ordított (mert nem akarta abbahagyni a szotyievést) a csúszdára feltéblábolt másfél évesére, hogy "Hozéarmandó, megmondtam, hogy ne fejjel előre!" de akkor már persze késő volt.
2020. máj. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A sínekre nem engedném. Senki nem sétál a síneken. Felnőttek sem. Felszállunk az állomáson a vonatra, meg leszállunk, ennyi.

A vonat nagyot üt és ha üt, akkor ottmaradsz! Ezzel nem játszanék.

Homokbányába se engedném. Én se mennék felnőtt fejjel.

Szakadék szélére engedném, mert elég, ha kicsit megszédül, nem felelősség kell hozzá, hanem ügyesség, stabil környezet, ami nem biztos, hogy megvan. Nem engedném. Én se mennék a közelébe.

De alap dolgokat, amiket korának megfelelően megtehet, pl. fára mászás, konyhába besegítés, akár zöldségpucolás, kenyér megkenése, porszívózás, fapakolás, bekészítés, ezeket már a 9 éves fiam rendszeresen csinálja. Sőt, egyes dolgokat nyilván már régebb óta, nem most kezdte.

Szerintem nem jó mindentől félteni, de életveszélyes dolgoktól igen is féltsd, amit te se lenne jó, ha felnőttként megcsinálnál.

2020. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, kimaradt, egy nem szó. Tehát szakadék szélére SE engedném.
2020. máj. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt a síneken sétálást gondold végig. Egyetlen épeszű ember sem sétál a síneken, életveszélyes. Ez a pont szerintem már objektíven is felelőtlenség.

A többi - milyen magasra mászhat fel, mit segíthet a konyhában, később mikor járkálhat majd egyedül stb. - egyéni ízlés dolga, van, aki féltősebb, van, aki kevésbé, egy normális határon belül egyik sem jobb vagy rosszabb. De a síneken mászkálásra semmiképp ne szoktasd.

2020. máj. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A sínes dolgot nem, sőt ellenkezőleg: arra tanítanám, hogy csak a kijelölt átkelőn szabad átmenni a síneken vagy ha az tényleg nincs belátható távolságon belül, akkor a legkörültekintőbben szabad csak átmenni. Ha elüti a vonat, meghal. Nem mellesleg a mozdonyvezetőt is egy életre lelki nyomorékká teszi a felelőtlenségével.

A konyhában való segítséget természetesen engedném, sőt tanítanám rá. A túlféltést én sem szeretem, meg azt sem, hogy ha a szülő mindent megcsinál a gyerek helyett.

2020. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
sineken nem måszkálunk ,nem játszótėr ,szakadėk szėlėn sem måszkålunk mert egy rossz mozdulat ės le gurul ,lånyom az erkėlyünkön 6-7 ėves koråtol ki hajolhat de földszinten lakunk,konyhai segitės is kor függö.
2020. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!