Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek az ellen, hogy a...

Mit tegyek az ellen, hogy a gyerekem ne hozzon rettentő kínos helyzetekbe a kérdéseivel?

Figyelt kérdés

a kislányom azt a korszakát éli, amikor az ég világon mindenre mindig rákérdez, hogy ez miért ilyen, az miért olyan, miért az így stb.

Bolti eset. Anyaaaaa. Igen kicsim? az a néni miért ilyen dagadt?

Na. ebben a helyzetben minden szem rám szegeződött és egyszerűen nem tudtam semmit se válaszolni, csak annyit, hogy nem tudom kicsim, és zavartal elmentünk. Mit válaszoljak? Nem tehet róla? mert tömi a búráját ezé'? :D vagy csak mert ilyen és kész? Megsértem vele!.


Ez csak egy példa, de csomó ilyen van amikor úgy szégyellem magam, mert nem tudok kitalálni valamit amivel nem sértem meg az embert. plelvesztette a lábát, vagy a karját. Szóval a furcsa külsejű embereket ezzel megsérthetem. és volt is rá eset sajnos :( pedig egyáltalán nem akartam!


2020. máj. 28. 23:07
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
meg egy általános eset. Egy fiatalabb nőre megkérdezte, hogy Anya, az a néni miért ilyen ráncos? Közben meg csak kb 30-as lehetett, de erőseny dohányos. Hát most mit mondjak?
2020. máj. 28. 23:08
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Mit mondj? Otthon mondd meg neki, hogy ne kérdezzen más emberekről nyilvános helyen. Vagy ennek ellenére csinálja?
2020. máj. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%

Ilyenkor általánosan kell válaszolni.


Egy ember több okból lehet túlsúlyos / elmondod, hogy így mondjuk szépen azt, ha valakinek magasabb a súlya, mint általában az embereknek/

Betegség miatt

Vagy mert nem tud mozogni eleget, mert fáj a lába

Lehet lusta is valaki

És lehet azért mert túl sokat eszik..


Ráncos:

Ezt örökölte,

Idősödik

Nem jó életmódot élt

2020. máj. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
ja nem így értem. hanem ott pl a ráncos nő előtt, mert képes ezt boltban 1 méterre megkérdezni és ilyenkor persze, hogy észreveszi, rám is néz, mert róla van szó. Na akkor mit mondjak? Ha azt mondom, hogy azért kicsim, mert sokat dohányzik. Ezzel megsértem a ráncos nőt.
2020. máj. 28. 23:17
 5/24 A kérdező kommentje:
igen annak ellenére csinálja, hogy azt mondom neki NE tegye. De van, hogy még a válasz sem érdekli. Anyaaa ez mi? ÉN: az egy cipő kicsim. De anyaa EZ mi? Mondom, hogy az egy cipő. De anyaa ez micsoda? Látom szivem, ami a kezedben van az egy CIPŐ, olyan ami a lábadonvan. anyaa ez mi?
2020. máj. 28. 23:18
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem volna egyszerűbb azt válaszolni a kényes kérdéseire, hogy--nem tudom miért, de majd otthon kitaláljuk kettesben. És utána azonnal valamivel el kell terelni a figyelmét. Elmúlik hamarosan a miért korszak. Kitartás!
2020. máj. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem van néhány lehetőség, persze amellett, hogy elsősorban a négyszemközti megbeszélést szorgalmazod, ahogy eddig.

Példáid nyomán:

-(ráncos hölgy) Nem is tudom, szerintem egyáltalán nem ráncos.

-(amputáció) Előfordulnak ilyen súlyos bibik/sérülések. Mi is ezért vigyázunk rád nagyon apával.

-(túlsúly) Vannak rövidhajú, hosszúhajú emberek és ugyanígy vannak kicsik és nagyok. Nem vagyunk egyformák.


Az én kisfiam mindig a kerekesszékre csodálkozik rá. Ilyenkor elmondom, hogy vannak, akiknek segítség kell a mozgáshoz, mint a babáknak a babakocsira, neki a motorjára, dédinek a botjára.

2020. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó, nagyon jókat írtál 🙂
2020. máj. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
7es ez tényleg jó, kaptál is egy pipát :D deee. sajnos sokszor volt olyan, hogy annyira magukra vettél ezek az emberek, hogy egy 3 éves kislány rákérdez pl a ráncosságára, a túlsúlyára stb, hogy még én magam is megijedtem :D Csak úgy rámnézett és felvont szemöldökkel várta, hogy naaa? anyuci? mit válaszolt mi? dagadt vagyok? na? mondd csak ki.. (kb ezt képzeltem el)
2020. máj. 28. 23:45
 10/24 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk amúgy ha csak 3 éves, nyilván tőled hallja ezeket, hogy dagadt, meg ráncos, stb. Csak ugy süt belöled a jóindulat :D nyilván folyton más embereket fikázol azért ilyen a gyereked is.
2020. máj. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!