Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek

A kérdés

6 éves lányom rettentő sokat nyafog, sír, hisztizik, mit tehetnék, hogy leállítsam?

Mintha állandóan elégedetlen lenne: pl.: miért kell elsőnek fürdenie. Mintha döntésképtelen lenne: pl.: nem is tudja, mit válasszon enni. Mintha mindig vesztes lenne: pl.: tesója kapott egy színes lapot, reakció: "Nekem nincs semmim." És ezeket aztán szívszaggató, lemondó sírással, vagy affélével köríti. Teljesíti a kérésem, elindul fürdeni, de úgy, hogy lássam, ez őt kvázi tönkreteszi. Nem is tudom hová tenni a reakcióit, és naponta többször előfordul. Aki látott már ilyet, kérem segítsen!

jún. 14. 18:27  Privát üzenet  

A válaszok
Lépjetek le, csavarogjatok, érezze kicsit, hogy ő a legfontosabb. Menjetek el kettesben oda enni, ahova ő szeretne, sétáljatok az állatkertben, üljetek be moziba, egyetek tortát, vagy egy hatalmas fagyikelyhet. Ha nem túl kicsi a tesója, akár aludjatok is máshol, együtt, összebújva. Ha olyan, mint az én lányom, ez hónapokra rendbeteszi a lelkivilágát. 😊

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont jún. 14. 18:38 Privát üzenet
Tudom,neked valoszinu nem de nekem most igy olyan mokas ahogy elkepzelem a dramazast:D En is ilyen voltam. Komolyan barmi kiboritott.. De ahogy az elozo hozzaszolo kislanyanak nekem is bejott ha kicsit tobbet kaptam anyabol csak en:)

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont jún. 14. 19:05 Privát üzenet

Nekem egy 7 és egy 6 éves lányom van. Pont ilyenek, csak ök egyszerre...

De föleg a nagyobb. èppen a héten szidtam le, hogy ahányszor megyek az iskolába érte délután, mindig nyafogás van.

Miért jöttél korábban?

Miért kell már megint a városba bemenni?

Miért kell táncolnom menni?

Miért nem csinálunk ma semmit?

Miért nem jöhet ma senki játszani hozzánk?

Nincs olyen esemély amit szívesen csinálna. Még otthon játszani sem...

Közöltem vele, hogy legközelebb inkább meg se szolaljon, mert nem viszem többet haza...

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont jún. 14. 19:16 Privát üzenet
Nekem a fiaim ilyenek. Nem győzöm magyarázni a mértéket. Újra és újra mit miért vagy miért nem. Ez egy ilyen kalandos türelem játszma. Kitartás majd csak kinövik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont jún. 14. 23:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi! Már az is jó érzés, hogy van, aki megérti, és társ a hisztidrámánkban : ) Nálunk is 7 a nagyobb. Ő nem drámázik. Pedig néha azt érzem, ő kap kevesebbet anyából. Később jön haza a suliból, míg a kicsi déltől itthon van és van idő összebújni, csak neki olvasni, kettesben játszani, titkosan nassolni. Aztán tessék, neki nem jó semmi...

# 5/5Időpont jún. 15. 08:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Normális, hogy egy 5 évesnek rettentő büdös a lába?
Két éves kislányomnak folyton rastásodik a haja hátul a buksiján, rettentő nehéz kifésülni. Mit tehetek?
Van még gyerek az enyémen kívűl akinek rettentő sokáig tart elaludni? (2,5 éves)
1,5 évesen 8,8 kg. Kb két hónapja nem is hízik, és rettentő keveset eszik? Ekcémás, de a bőrgyógyász szerint nincs köze az étkezéshez. Van másnak is ilyen gondja? Voltatok...
Csak cicin alszik el lányom rettentő cici függő 19hós, nappal már csak egyszer alváshoz használja de éjszak csak úgy alszik, hogy szoktathatnám le?
19hós lányom rettentő hisztis, eddig olyan volt mint egy angyalka, nem tudom mit tehetnék vele? Nem eszik, csak a hülyeségekért hisztizik, már nagyon elvagyok keseredve!

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Kisgyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!