Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves lányom rettentő sokat...

6 éves lányom rettentő sokat nyafog, sír, hisztizik, mit tehetnék, hogy leállítsam?

Figyelt kérdés
Mintha állandóan elégedetlen lenne: pl.: miért kell elsőnek fürdenie. Mintha döntésképtelen lenne: pl.: nem is tudja, mit válasszon enni. Mintha mindig vesztes lenne: pl.: tesója kapott egy színes lapot, reakció: "Nekem nincs semmim." És ezeket aztán szívszaggató, lemondó sírással, vagy affélével köríti. Teljesíti a kérésem, elindul fürdeni, de úgy, hogy lássam, ez őt kvázi tönkreteszi. Nem is tudom hová tenni a reakcióit, és naponta többször előfordul. Aki látott már ilyet, kérem segítsen!
2018. jún. 14. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lépjetek le, csavarogjatok, érezze kicsit, hogy ő a legfontosabb. Menjetek el kettesben oda enni, ahova ő szeretne, sétáljatok az állatkertben, üljetek be moziba, egyetek tortát, vagy egy hatalmas fagyikelyhet. Ha nem túl kicsi a tesója, akár aludjatok is máshol, együtt, összebújva. Ha olyan, mint az én lányom, ez hónapokra rendbeteszi a lelkivilágát. 😊
2018. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Tudom,neked valoszinu nem de nekem most igy olyan mokas ahogy elkepzelem a dramazast:D En is ilyen voltam. Komolyan barmi kiboritott.. De ahogy az elozo hozzaszolo kislanyanak nekem is bejott ha kicsit tobbet kaptam anyabol csak en:)
2018. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekem egy 7 és egy 6 éves lányom van. Pont ilyenek, csak ök egyszerre...

De föleg a nagyobb. èppen a héten szidtam le, hogy ahányszor megyek az iskolába érte délután, mindig nyafogás van.

Miért jöttél korábban?

Miért kell már megint a városba bemenni?

Miért kell táncolnom menni?

Miért nem csinálunk ma semmit?

Miért nem jöhet ma senki játszani hozzánk?

Nincs olyen esemély amit szívesen csinálna. Még otthon játszani sem...


Közöltem vele, hogy legközelebb inkább meg se szolaljon, mert nem viszem többet haza...

2018. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fiaim ilyenek. Nem győzöm magyarázni a mértéket. Újra és újra mit miért vagy miért nem. Ez egy ilyen kalandos türelem játszma. Kitartás majd csak kinövik.
2018. jún. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Már az is jó érzés, hogy van, aki megérti, és társ a hisztidrámánkban : ) Nálunk is 7 a nagyobb. Ő nem drámázik. Pedig néha azt érzem, ő kap kevesebbet anyából. Később jön haza a suliból, míg a kicsi déltől itthon van és van idő összebújni, csak neki olvasni, kettesben játszani, titkosan nassolni. Aztán tessék, neki nem jó semmi...
2018. jún. 15. 08:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak ideiglenes megoldás van. Mindig benne lesz a hisztire való hajlam.
2018. dec. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!