Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szorong vagy életkori sajátoss...

Szorong vagy életkori sajátosság? (szobatisztaság)

Figyelt kérdés
Kisfiam nem pisil és nem tud kakilni a jelenlétében (anya), apukája előtt sem minden esetben, de valahogy azt vettem észre, hogy apával ez ritkább Bilibe, wcbe vagy szabadban. Még most kezdjük a szoktatás, de ezért kicsit megrekedtünk. Pelus esetén azt nem lehet észre venni, mikor ürít olyan diszkrét. Tehát ott nincs ilyen. A személyem lehet a gond vagy az, hogy nő vagyok? Vagy ez normális? (első gyermek)

2020. jún. 6. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom csak elbújva végzi a dolgát pelenkába is.Mi is most látunk majd neki a bilire szokásnak, megfogadtam hogy ebben az esetben is követem az igényeit.A bili be lesz rakva a ,,bújóhelyére" és békén lesz hagyva míg rajta ül.(Amúgy lehet ez azt is magával hozza, hogy majd innen onnak, kakát kell kiszedni vagy pisifoltot, de én magam emlékszem, hogy gyerekként nagyon nem tudtam úgy végezni a dolgom ha valaki mellettem sertepertélt)

Nem gondolom, hogy egy 2-3 éves gyerek azért ne rendezné a dolgát, mert te mint nő vagy mellette.Lehetséges hogy a viselkedéseddel idegesíted.A férjed valamit máshogy,természetesebben csinál és kevésbé zavarja.(mondjuk ez csak tipp).

2020. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Életkori sajátosság? Kedves kérdező, ahhoz tudni kellene a gyermek életkorát. Légyszíves írd mindig a kérdéseidhez, fél év pontossággal, ha kisgyermekről van szó. (Általában a gyermek neme is infó.)


Sok óvodában minden gyermek egymás előtt végzi a dolgát (míg más ovikban szeparáltan), a pedagógus és a dajka meg a legtöbb gyermeknek kell, hogy segítsen a wc-n. A legtöbb gyermek számára ez természetes, egyfelől meg az első alakváltás előtt úgysem tud popsit törölni a gyermek (csak 5-6 éves korától tud), másrészt mert normális esetben nem feszélyezi magát egy négy éves, vagy még kisebb gyermek mások előtt, ha wc-zik.


Öt éves korban van, akit zavar, ha nézik / látják wc-zés közben, akkor is, ha nem szorong, nem traumatizált. Öt éves kor előtt viszont valami nincs rendben, ha emiatt zavartatja magát. Szorong. (Ritkább esetben trauma érte.)


Óvodai tapasztalat: egy három éves, szorongó kisfiút neveltem, olyat, akit borzasztóan zavart, ha a közelében volt bárki, akár felnőtt, ha pisilt. Ott valami nagyon nincs rendben. Három és négy évesekre nem jellemző még a testi szégyenérzet, átlagos esetben. Öt évesen részben, hat évesen nagyrészt meg szokott jelenni a természetes testi szemérem, legalábbis a legtöbb európai kultúrában (merthogy részben kultúra függő is).


Hány éves a kérdéses gyermek?

2020. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 éves. Még nem jár oviba.
2020. jún. 10. 17:38
 4/5 A kérdező kommentje:

Kettes válaszoló. Ezek szerint valami mentális probléma áll a háttérben?

Egyes válaszoló. Azért gondoltam a nemi kapcsolatot, mert pl kislány barátnője előtt is nagyon szégyenlős wczés esetén. Ő mondja, hogy jajj, nehogy meglásson. Fiú barátai előtt ez nem jellemző.

2020. jún. 10. 17:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Újabb kérdésedre: nem mentális. Szó sincs értelmi fogyatékosságról. A leírásod semmi ilyenre nem utal.

Legrosszabb esetben is esetleg pszichés probléma, trauma. De az ritkább esetben.


A legvalószínűbb, mint említettem, hogy szorong valami miatt. Az nem súlyos állapot, és amiről írsz, az se súlyos, csak éppen nem szokványos, és valami apró, de számottevő problémára szoktak utalni az ilyen és ehhez hasonló esetek. Javaslom, gondold végig, milyen hatások érték őt, amiről tudsz. És érdemes megsejtened, mire következtethetsz olyan esetekből, amikor nem voltál jelen.

2020. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!