Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom elkezdett visszadumálni...

Lányom elkezdett visszadumálni. Ez életkori sajátosság? éves hogy kezeljem? Mert néha meg tudnám csapkodni persze képletesen . Hogy kezeljem menjek bele a vitába vagy hagyjam szo nélkül? Két honap és 4 éves

Figyelt kérdés
2014. jún. 24. 12:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Erőszakkal semmire nem megy az ember. Mivel kicsi könnyen elhisz ezt azt. Mondd neki hogy ahányszor megbánt tèged annyiszor csepeg le rólad az èlet ha pedig lecsepegett nem lesz akihez odabujhat ha fèl,aki ètelt kèszít neki stb. Valamit találj ki.
2014. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Első, nem vagy normális. Ez gusztustalan érzelmi zsarolás, ráadásul indokolatlan szorongást, bűntudatot kelt a gyerekben - ezekből élnek meg felnőttkorban a pszichológusok.
2014. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Jézusom! Nehogy azt mondd a gyerekednek amit az első írt!
2014. jún. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg szörnyű. Kinek jut ilyesmi az eszébe?


Ne menj bele a vitába, inkább mondd, hogy ha felesel, nincs desszert, csoki, akármi, amit szeret, és tartsd is be.

2014. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
az elsö komment tetszik zöld kéz valaki lenullázta nem én voltam
2014. jún. 24. 12:28
 6/17 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom azok nulláztak akik szerint undorító vagyok. Ez van.
2014. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, életkori sajátosság a visszadumálás. Keresi, feszegeti a határokat.

Formálódik, alakul a személyisége, ehhez hozzátartozik az önálló vélemény is. Csak az a baj, hogy ők még sok mindent nem tapasztaltak, tanultak még, hogy mindezt a megfelelő formában adják elő.

A vitatkozást is meg kell tanulnia, érvelnie, értelmesen elmondani a gondolatait, kifejezni az akaratát.

Ha van értelme a vitának, menj bele, de ha értelmetlen (még egy csoki, a huszadik felső se jó, a fő szabályokat akarja áthágni), akkor legyél következetes és semmilyen vita lehetősége ne tántorítson el.

A dolog nem egyszerű, mert minden szituáció más, neked kell döntened, hogy mit, hogyan kezelsz.

Az érzelmi zsarolás, testi fenyítés szerintem nem válik ilyenkor, ne kapjon már taslit, mert máshogy gondolkodik, mint te.

Egyensúlyozni kell, hogy mikor, mennyit engedsz meg.

2014. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
elsö te tényleg nem vagy százas.... ja, és természetesen én is nullát adtam neked.
2014. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha tetszik az első komnent akkor akár a csapkodás sincs messze tőled. Dönthetsz, hogy fizikailag akarod bántani (megcsapkodod), vagy lelkileg (azt mondod neki, hogy nem lesz anyukája)

Pfff... még ekkora baromságot.... ennyi erővel azt is mondhatná szegény gyereknek, hogy nem szereti....


Én egyébként mindig elmondom a fiamnak, hogy nem szabad így viselkedni, ha kevés a szó, akkor pedig nincs nasi, nincs mese...

2014. jún. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

1. ilyennel sohasem szabad fenyegetni egy gyereket, hogy ha rosszul viselkedik, akkor az ő hibájából az anyukája meghal!!!!

Te elmebeteg vagy, ha ilyet mondasz a gyerekednek és érzelmi nyomorékot csinálsz szegényből.

2014. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!