Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okoz e halláskárosodást...

Nagyeff kérdése:

Okoz e halláskárosodást kisgyereknél?

Figyelt kérdés
A kisfiam a bejárati kiskapunál játszott a kövekkel, mely során egy nagyobb követ kiejtett a kezéből, ami a kapu alsó vas keretére esett rá kB 70 cm magasságból. Egy jó nagyot csattant, olyan irritáló fémes hangon. Én háttal ültem a kapunak, kB 1,5 méter távolságra, de nekem hangosnak tűnt. Azóta egy honlapon /ovdafuled.hu/ található alkalmazás indításával próbáltam lemérni a hangerejét, ami a csattanás pillanatában 93-95 db értéket jelzett. (Huawei p30 lite). Okozhatott e ez a kezéből kiesett kő miatti fémes csattanás valami maradandó károsodást a fülében? KB. 70 cm magas a gyerek, így ennyi távolságra volt a füle a csattanástól. Ő még pici, nem tudja elmondani, hogy érzett e fülcsengést, vagy egyáltalán valamit. Vagy az ennyire rövid idejű zaj, ami még az alkalmazás szerint a 100 dB-t sem éri el, nem okoz maradandó károsodást? Melyek azok a zajok, zajforrások a mindennapi élet során, amelyek előfordulhatnak és azonnal maradandó halláskárosodást okoznak kisgyereknél vagy akár felnőtteknél?

2020. jún. 11. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ennyire ne feszül rá az anyasagra, mert a végén még oda jutsz h élni sem fogod hagyni a gyereket.
2020. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
jézusom, szegény gyerek... lesznek itt még bajok
2020. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú sok bajod lesz még a következő években ha ennyire paramami vagy
2020. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz, eri majd nagyobb zaj is az iskolaban es oviban
2020. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 babyboom567 ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen, ott is megoldandó problémát keres ahol nincs is.
2020. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem részben vagy teljesen igazatok van, de ez most tényleg brutál hangos volt. Úgy képzeljétek el, mintha közelről teljes erőből rácsapnátok egy kalapáccsal egy fémes felületre, nagyot csattant. Amikor lemérés céljából kipróbáltam, kicsit be is csengett a fülem tőle. Nem hinném, hogy jót tesz ez egy 1 éves gyerek fülének, de nem tudok mindent megakadályozni. De remélem tényleg igazatok van, aztán csak túlreagálom.
2020. jún. 11. 14:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1000000%-osan túlreagálok. Semmi baja nem lesz.
2020. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az már nem is szimplán túlreagálás, hogy nekiállsz még kísérleteket is végezni, hogy hány dB volt a zaj. Ne haragudj meg, nem rossz indulatból mondom, de ez kicsit beteges. Olyan szintű túlféltés lehet a vége, hogy tényleg élni sem hagyod majd szerencsétlen gyereket. Konzultálj egy szakemberrel (nem a gyerek füle, hanem a te parád miatt).

Mellesleg ezt egy cikkben találtam, hivatalos mérésekkel kapcsolatban állapították meg: "egy óvodához közeli parkban az udvaron játszó gyerekek nagyobb hanggal voltak, mint az elhaladó repülők".

2020. jún. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!