Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hathetes kisbabám rosszul hall?

Hathetes kisbabám rosszul hall?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni: azt hiszem, hogy a hathetes kisbabám rosszul hall, viszont nem tudom, hogy mi számít normálisnak ilyen korban. Születése után a kórházban volt ilyen alvás közbeni hallásvizsgálata, aszerint minden rendben. Hirtelen zajokra összerezzen vagy felsír (néha akkor is, ha nem is túl hangos az a zaj, pl. függöny behúzása, tüsszentés), viszont a többire mintha nem reagálna. Ha a füle mellett csettintünk vagy tapsolunk, nem mutat reakciót, ha a háta mögött beszél valaki vagy bekapcsolok neki zenét akkor sem keresi a hang forrását. Ha a kiságyában sír és a másik irányba néz mint amerről közelítek, akkor a hangomtól nem nyugszik meg, csak ha észrevesz. Ez nagyon nyugtalanító és aggasztó, de a védőnő szerint nincs baj. Születése óta horkol és szörcsög is (a baba, nem a védőnő), minden nap fújok az orrába termálvizes spray-vel és ki is szippantom ha kell, erre is azt mondták, hogy amíg szopizás közben nem zavarja, addig nincs baj - de talán összefügg a kettő, nem tudom. Egyébként nem volt koraszülött, jó súllyla és jó értékekkel jött világra.


Holnap egyből felhívom a gyerekorvost és megpróbálok fül-orr-gégészetre vagy audiológiára beutalót és időpontot szerezni, de addig is megőrülök így vasárnap. Tudom, hogy távdiagnózist senki sem tud adni, de járt valaki hasonló cipőben? Mi történt, javult-e a baba hallása vagy romlott? Vagy egyáltalán, mit kell tudnia egy hathetes babának, mire kell reagálni és mikor lehet "lusta"? Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2018. nov. 11. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Irreális elvárásaid vannak.
2018. nov. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém (6 hetes) se mutat semmi reakciót a hangokra, kivéve ha hirtelen zajtól megijed. Meg se fordult a fejemben, hogy ez baj, még nagyon picike. Nyugi :)
2018. nov. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes lesz kedden a lányom. Ugyanúgy viselkedik mint a tiéd. Nem gondolon, hogy bármi gond lenne.
2018. nov. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem vinném ennyi miatt a 6 hetes babámat fül-orr-gégészetre, ahol a krónikus mandulagyulladásosok meg fülgyulladásosok várakoznak.
2018. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az éjjeli hangoskodásnak is megvannak a maga okai. A csecsemők légutai szűkek, rövidek, orrocskájuk apró, orrnyílásuk szűk, nem tudnak annyi levegőt egyszerre beszívni, mint a felnőttek. Emiatt gyorsabb és zajosabb a légzésük. Az orrban felgyűlő váladék, illetve a torokban, a garatnál felgyülemlő nyál meglehetősen hangos és kissé ijesztő, szortyogó hangot eredményez. Ezt a babák még elkerülni sem tudják, mivel orrlégzők, azaz orrdugulás esetén a szájukon keresztül még nem tudnak tudatosan levegőt venni. Szerencsére ez az időszak nagyon rövid, és addig is, ha nem kapnak levegőt, sírni kezdenek, ami felér egy légzéssel.
2018. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elvarni egy babatol hogy egybol tudja honnan jon a hang es oda figyeljen ha valaki beszel hozza. Az en babam 9 hetes es ha figyel valamit mondjuk a tv t es a masik iranybol kozelrol beszelek hozza nem kezd el arra nezni ahonnan en beszelek hozza es nem latok rajta reakciot mindig csak neha neha. Szerintem semmi gond nincs a babaddal !
2018. nov. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Miert kell gyartani a problemat , ha nincs ?

Egy 6 hetesnek NEM kell a tapsikolasodra figyelni, hagyd mar beken a kis szerencsetlent.

2018. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Annyira köszönöm a válaszaitokat!


Kiolvastam az egész internetet a témában, és nagyon sok helyen írták, hogy már az újszülött babák is keresik a hang forrását, nézelődnek, felismerik anyjuk hangját, odafigyelnek ha a szobában beszél valaki vagy ismerős dalt énekel neki stb., hát az én babámat semmi nem érdekli csak a vizuális ingerek.


Első baba, teljesen bepánikoltam...

2018. nov. 11. 10:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi még nagyon kicsi. ☺ Ha ez vígasztal egy kicsit a 14 hós fiúnknak ütvefúró is mehetne a háttérben, ha babrál valamivel. Én is furának gondoltam,babaként sem feltétlen kereste minden hang forrását. Most már rájöttem,hogy ilyen természet sokat bambul babrál. Akkor van gond,ha a nagy zajokra nem reagál soha,amég arra reagál addig csak szelektív a hallása. 😅
2018. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Arra már nem emlékszem,hogy mennyire figyelt a hangokra ennyi idősen,de az újszülött osztályon nem tudták megcsinálni a hallásvizsgálatot,mert nem volt jó a gép és a gyerekorvosunk megtiltotta,hogy a fül-orr-gégészetre vigyem a betegek közé,még úgy is,ha rendelés végére megyünk oda. Inkább vártunk,majdnem két hónapos volt,amikor elvégezték a vizsgálatot.

Azon ott voltam én is,nem egy kulcs-zörgetős módszerrel vizsgálták,úgyhogy szerintem észrevették volna,ha gond van.

2018. nov. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!