Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Halláskárosodása van?

Halláskárosodása van?

Figyelt kérdés
Két és fél éves fiamat elvittem megkésett beszéde miatt orr fül gégészhez. Ott minden rendben volt (volt műszeres mérés is) egy hét mulva elvittem audiológushoz ott (ugyanolyan géppel) halláskárosodást állapított meg. Volt már valaki aki így járt? Szerdán megyünk egy harmadik orvoshoz is...

2012. okt. 22. 20:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Milyen géppel vizsgálták? Milyen lett a hallásgörbéje?
2012. okt. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom a nevét sajnos fülbe helyezhető (hasonló mint a fülhőmérő csak sokkal nagyobb) kb 1 másodperc alatt mérte ki.. 30 és 50 decibel közötti a halláskárosodás
2012. okt. 22. 20:54
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is így jártam 27évvel ezelőtt. orr fül gégészeten minden rendben volt,1évesen elvittek engem heim pál horházba audiologushoz,mert egyáltalán nem reagáltam a hangokra,zajokra,stb és ott kiderült,hogy súlyos nagyothallo vagyok. Nekem 60-90 decibel közötti halláskárosodásom van!
2012. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hihetetlen még jó hogy ott motoszkált bennem,hogy még egy orvost nézzünk meg ... azért most már kiváncsi vagyok a harmadikra is :(
2012. okt. 22. 21:20
 5/20 anonim ***** válasza:

Én decibelre nem tudom mit mértek a fiamnál, csak azt mondták, hogy b típusú a hallásgörbéje.

Milyen orvoshoz viszed még?

2012. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
21:19-es vagyok. Csak audiologushoz lehet menni,vagy oda,oda ahol hallokészülékekkel foglalkoznak,pl Widex kft. én odajárok 12éve 1évben 1-2szer. :(
2012. okt. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
igen voltunk orr fül gégésznél aztán audiológusnál és most olyan helyre megyünk ahol mindkettő van. Ez már az a tartomány ahol kell hallókészülék? ha igen akkor ezen a helyen tudnak azt is adni.. plusz szurdopedagógust és logopédust... a papíron nekünk az van hogy : szenzorineurális halláscsökkenés. aggódok érte nagyon !!!
2012. okt. 22. 21:31
 8/20 anonim ***** válasza:
Igen,kell hallokészülék,mert úgy könnyebb megtanulni beszélni.Nem volt szurdopedagogusom,szüleim nem is akarták,mert csak rosszabb lett volna(nekem).csak logopédushoz jártam heti 2szer 19évig.
2012. okt. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És simán megtudtál tanulni beszélni? nem tudom mitévő legyek... hova menjek mit csináljak.. mikor teszek jót neki!
2012. okt. 22. 21:42
 10/20 anonim ***** válasza:
Igen,megtanultam beszélni,de azért még most is vannak beszédhibáim. Egy jo tanács: hallok között legyen a gyerek,oviban is,iskolában is,mert ugy lesz okosabb,fog tudni kommunikálni emberekkel,hivatalos ügyet intézni,stb. Nagyothallok,siketek másképp tanulnak,másképp fogalmaznak,és nagyon kevés szokincset ismerik. Férjem is hallássérült,40-60decibeles halláskárosodása van,Vácra járt oviba,suliba(bentlakásos),csak jelelni tud,beszélni nem!!!! Én most tanulok jelelni!!!
2012. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!