Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anya, aki...

Van itt olyan anya, aki nagyon nagy részben apa "nélkül" neveli a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Nem magyar származású a párom, de Magyarországon élünk. A kérdésekre a válaszokat figyelve, mindenki azt írja, hogy a gyerekeket közösen vállalták, apa nagyon sokat szeret foglalkozni a gyerekkel, stb... Nekem a párom nem ilyen. Nem azt jelenti, hogy egyáltalán semmi, de pl én fürdetek, fektetek, öltöztetek, etetek, ilyenek. Ettől van a gyerekekkel, egyszerűen ezeket én csinálom.


Van itt olyan anya, aki többnyire egyedül látja el a gyerekeket? Zavar titeket? Természetes? Van más segítségetek vagy egyedül vagytok ezzel a hétköznapokban?


2020. jún. 11. 22:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Hát nem normális az biztos, de ahány ház, annyi szokás.
2020. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben neked jó így, akkor jó így. Nekem nem lenne jó ebben a formában, de ez teljesen mindegy. Ha nektek ez megfelelő, akkor ne zavarjon ha máshol máshogy van.
2020. jún. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Néha jó lenne, ha többet rátudnám bízni. Kezdek elfáradni
2020. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom sem magyar, de európai szóval nincsenek kulturális különbségek,munkánkon keresztül ismerkedtünk meg.Mivel a munkánk sem túl hétköznapi azt sejtettem, hogy a gyerekvállalással nem egyforma terheket vállalunk.Elméletben könnyebb volt azt mondani, hogy menni fog.Napról-napra megélni, hogy sokszor nincs itthon, hogy hol ez, hol az jön közbe, hogy tulajdonképpen szinte minden az enyém, azért annyira nem.Most már nagyobbak a gyerekek.Így nekem is egyre könnyebb.Az zavar, hogy soha nincs elég időnk együtt.Természetesnek viszont soha sem éreztem.Segítség nincs, így az első évek húzósak voltak.Magamról sokat tanítottak az elmúlt évek és azért megnyugtató ,hogy kemény csaj vagyok.;)
2020. jún. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem magyar ízig vérig a férjem, mégis egyedül nevelem nagyon nagyrészt a gyereket.

Ő reggel elmegy 5kor dolgozni, este 7 mire hazaér. Ez megy hétfőtöl altalában szombatig. Ha szabad a szombatja, illetve vasárnap otthon végzi a dolgát (favágás, autók karbantartása, most pl felújítjuk a házat, ő csinálja)

A gyerek 0-24órában velem van, egyedül annyit vannak kettesben míg én este lefürdök annab a kb 10percben. Az egész háztartást (minden nap főttkajával) egyedül viszem az első naptól, segítségem sosem volt. Emellett a fűnyírás, udvarrendezés is az én szívügyem, azokat is én csinálom. Amíg voltak állataink(disznó, tyukok, birkák) az ő etetésük us volt, hogy rám maradt (de ezt feladtuk pár hónapja)

14hós a fiunk, nem azt mondom, hogy néha nem esne jól egy kis szabadidő, de nekünk ez így megfelel. Néha elfáradok, akkor megbeszéljük a dolgokat, tartunk egy összebújós estét miután a gyerek elaludt, és másnaptól minden megy tovább. A napokban teszteltem pozitívat, szóval lassan a 2 gyerekkel fogom ezt csinálni, és nem ijedek meg a feladattól.

2020. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Az én fèrjem magyar, de felsővezető egy multi cégnél, így nagyon sokat dolgozik. Van egy 8 éves fiunk és most vàrom a kislányunkat. Amikor tènyleg szükség van rà segít, ha kell eljön koràn, de bizony sokszor előfordul, hogy csak este 7-8 körül èr haza, így a mindennapi teendők többsége bizony az enyém. Én nem làtom ezt akkora tragèdiának (persze néha én is morgok), ettől még jó apa, de bizony a sok pénzt nem adjàk csak úgy, az bizony sok munkával is jàr, amit sokan elfelejtenek.
2020. jún. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

🙋‍♀️🙄

Igen zavar, regényeket tudnék írni..

2020. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
6, hidd el a kevés pénzt is nagyon sok munkával lehet megszerezni. Beszélgess egy ápolóval, vagy rendőrrel, sorolhatnám...
2020. jún. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Hétköznap jobbára én is egyedül csinálom ezeket, mivel a férjem korán indul, vonattal jár dolgozni, fél hétkor már megy el, nekem viszont nagyon közel a munkahelyem és az ovi is (egy helyen, kb három perc séta), úgyhogy mi csak háromnegyed 8kor indulunk el). Így egyértelmű, hogy a reggeli készülődés az enyém, öltözéssel, reggelizéssel, mindennel. Este viszont alap, hogy kiveszi a részét, ha már itthon van. Nekem nagyon kiábrándító lenne, ha simán elnézné, hogy mindent én csinálok, amikor ő is itthon van. A fürdést általában én intézem, a lefektetést ő szokta, hétvégén meg aki hamarabb odaér, az csinálja a dolgokat.
2020. jún. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as! Nem akartalak megbántani, csak hányszor hallottam màr, hogy a vezetők nem csinálnak semmit, bezzeg a "melós"(ők maguk hívják így magukat). Aztán meglepődnek, mikor beszélgetès közben kiderül, hogy èn még alig láttam a fèrjem a héten, ők meg délutánonként együtt vàsàrolgatnak...

6-os vagyok.

2020. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!