Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak az 5 éves fiamnak?...

Mit mondjak az 5 éves fiamnak? "Hogy kerül a kisbaba az anyuka hasába?"

Figyelt kérdés

Tudom én, hogy csak arra kell válaszolni amit kérdez, meg az ő szintjén kell elmagyarázni stb.

De tegnap erről kérdezett, mondtam neki, hogy apa és anya nagyon szeretik egymást és elhatározták, hogy kisbabát szeretnének.

"De addig, amíg nincsenek az anyuka hasába, addig a kisbabák hol vannak?" Mondom a mennyországba. :-/

"De ki rakja bele anya hasába a babát?" Mondom apa.

"De hogy rakja bele?" Na, erre már nem tudtam mit mondani.

Utána elkezdtem mondani, hogy egy ici-pici sejtből lesz sok és így nő a baba az anyukája hasában. Ezután már nem kérdezett, de szerintetek mit mondjak legközelebb?



2020. jún. 12. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Én ennyi idősen kaptam a felvilágosító könyvemet. Eléggé részletesen leír mindent. Szülői szemmel kicsit durvának találom, de gyerekként nem tűnt annak. Erről a könyvről van szó. Szerintem jól összefoglalja a lényeget.

[link]

2020. jún. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha már a mennyet mondtad, fent az angyalka megkérdezte tőle kit szeretne anyának, ő téged választott. Majd az angyalka belerakta a hasadba éjszaka a babát.

Bocsi, ha béna. :D

2020. jún. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Én a nagyon régi, Sehány éves kislány című könyvet tudnám javasolni, ha meg tudod valahonnan szerezni. A mennyországot nagyon nem kéne belekeverni, mert az nem igaz.
2020. jún. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy kb. pont ennyi idős volt a fiam, amikor szintén rákérdezett. Szépen elmagyaráztam neki, úgy ahogy van, nyilván nem naturalisztikus részletességgel, de a lényeg benne volt. Akkor annyi volt rá a reakciója, hogy "Fujj!", de többet nem is volt ez téma, később pedig teljesen zökkenőmentes volt a kamaszkorban esedékes felvilágosítás. Ma már 28 éves felnőtt fiatalember, teljesen normális saját magánélettel.
2020. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Én nem hamukáznék, anya és apa szereti egymást, szeretkeznek, mindkettejük testéből egy-egy pici sejt kijön, eggyé válik, és ez kezd el növekedni anya hasában. Nekem is így mondták, a testvéreimnek is, nem lett semmi bajunk attól, hogy nem traktáltak minket az angyalkákkal.
2020. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Egyeske volt ekkora, mikor hármaska érkezett.

Azt mondtam neki, hogy amikor megöleltük egymás apával jó szorosan, akkor apa pocakjából átúszott egy sejt hozzám, és a két sejtünk összeolvadt, és abból fejlődött ki a baba. Ezt azért tartottam fontosnak legalább így elmagyarázni, mert nem akartam Apa szerepét kisebbíteni a sztoriban. :D

2020. jún. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A mennyországot csak azért mondtam, mert hirtelen nem jutott más eszembe. Egyre csak kérdezgette, hogy de addig hol vannak a babák, amíg nem kerülnek az anyukájuk hasába. Hát hol, sehol, nem léteznek addig.

Köszönöm a választ mindenkinek, akkor csak az marad, hogy legközelebb elmondom neki úgy ahogy van. Meg van mind a két könyv, csak A sehány éves kislányba össz-vissz annyi van, hogy az anyuka egyszer csak ráébred, hogy terhes, az Ida, Peti és Picuri meg túl naturalisztikusnak tűnik. De hát úgy tűnik, az marad.

2020. jún. 12. 16:32
 8/14 anonim ***** válasza:
97%
Még ugyan nem ennyi idős a lányom, most tanul beszélni, de ha megkérdezi, akkor azt mondom: apával nagyon szeretjük egymást, ezért amikor összebújtunk nagyon szorosan, a bennünk lévő kis sejtecskék is összeölelkeztek, így lettél te.
2020. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Sokakkal egyetértek és sokakat felpontoztam, talán csak kiegészítést írnék. Az ovisok életkori sajátosságai szerint (a gondolkodásmódjukat és érzelmi érésüket nézve), ténylegesen három éves kortól nagyjából naturalisztikusan valóban el lehet nekik magyarázni, azonban a nemi aktus részletezéstől mentesen. Semmi baj az angyalkákkal se, hiszen aki tagadja a mennyet és angyalokat, nincs tudományos ellenérvük rá és valóban nehezebb kérdés, hogy a baba lelke hol van korábban. A naturális vonatkozást én így tálalom a gyerekekkel (akiket rám bíztak): a kérdésüktől is nagyban függ, mire válaszolok, mert nem tukmálok rájuk akármit, csak ami érdekli őket.

Idézem a kérdezőt ehhez:

"De ki rakja bele anya hasába a babát?

Mondom apa."

Nagyjából én is így szoktam reagálni.


"De hogy rakja bele?"

Ezt magyarázom el tömören, de naturálisan. Viszont nem minden gyereknek egyformán, mivel a kérdése módjától is függ és attól is, mennyire érettnek vélem a gyermeket érzelmileg. Azt ilyenkor mindig elmondom a kisgyermeknek, hogy anya és apa szeretik egymást és összeölelkeznek. Gyerekfüggő, hogyan folytatom, van akinek költőien inkább: apa magocskát ad anyának, és elülteti anya pocakjában. De van gyermek, kinek ez nem elég, vagy eleve természetesebbnek veszi a naturális dolgokat, nekik elmondom, hogy apa a kukiját anyu punijába teszi, mert jól esik nekik, ahogy ölelkeznek meztelenül.


Azt hozzáteszem, hogy inkábbcsak 6 éves kortól kezdik érteni a mikrobiológia lányegét ,alapját a gyerekek. Ettől függően ha kérdezi a gyerek, hogy az nem fáj-e apunak, elmondom, hoyg nem fáj neki, ha iskolás leszel, majd megérted, mennyire nagyon icike-picike az a magocska és egyből meg is locsolja anya pocakját, mint a kertet szoktuk, ahova magocskákat vetünk el, de ez a magocska sokkalta kisebb.

Ennél jobban egy átlag 5 éves nem fogja érteni.

A naturális rész egyáltalán nem zavarja a gyerekeket általában véve, legfeljebb némelyikük kicsit furcsállni fogja, de semmi baja nem lesz ettől.


Hozzá szoktam tenni, hogy gyerekeknek még nem lehet babája, és nem is szabad, hogy egy másik kisgyerek, vagy felnőtt a gyerek punijába bármit is tegyen, habár nem lesz attól se gyereke, mert még gyerek. Azért nem szabad, mert ez nem gyereknek való cselekvés. Nagyjából ezt is meg szoktam fogalmazni számukra. Evvel kapcsolatban arról is szoktam pár szót mondani nekik, hogy azonnal szóljanak, ha bárki a popsijukhoz, punijukhoz, kukijukhoz nyúlna, mert nem szabad tenni, csak a gyermek saját maga nyúlhat oda, vagy ha pelenkás, akkor tisztába teszi a rá vigyázó felnőtt, de mást nem szabad a kukival, nunival, csak saját maga a gyermek foghatja meg önmagának. Esetleg néha megfoghatja a pajtásod, ha kíváncsi rá; néha viszont a pajtásod megnézheti, mid van, ha kíváncsi rá, meg te is az övét.


Bajt a prüdéria, az ártalmas titkolózás okoz. (Vannak titkok, és vannak dolgok, melyeket nem szabad titkolni, pl a szexuális tartalmú kérdéseikre a választ.) A Sehány éves kislány c. könyv szinte semmiről nem szól, a szocializmusban divatos mellébeszélésre rímelt szinte.

2020. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Mi megneztuk youtubeon a 3d-ben lemodellezett videot a fogantatasrol a szuletesig, mondjuk azt nem kerdezte, hogy kerultek anya mehebe a spermak, a video nagyon lekototte, tobbszor meg kellett nezni. Nalunk 3,5 eves volt, mikor nezte, mikor az tesojat vartam.
2020. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!