Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit mondjak az 5 éves lányomna...

Mit mondjak az 5 éves lányomnak, hol jön ki a kisbaba?

Figyelt kérdés
folyton ezt kérdezi,mit mondjak neki?azt már nem fogadja el,h a doktorbácsi kiveszi a nénik hasából a babát,de ezt hogy lehet elmondani?

2012. aug. 14. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
igy!!!! a doktor bácsi anya pocakjában levő babát kiveszi semmi mást nem kell mondani
2012. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TKI Ibolya ***** válasza:
80%
Az igazat. Miért kell ezt túl bonyolítani? Persze a saját szintjén kell elmondani.Én azt mondtam 5 évesen a lányomnak,hogy a nuniján jön ki a baba.És úgy kerül be hogy anya és apa szereti egymást és összebújnak esténként.Neki ennyi pillanatnyilag elég volt a technikai részletekre nem volt kíváncsi.1 év múlva megtalálta a polcon az Ida Peti picuri könyvem és szépen elolvastuk együtt.
2012. aug. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és az nem sokkolta,hogy a nuniból jön ki a baba?
2012. aug. 14. 12:58
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Jobb, ha ezt mondod, mint ha hazudsz neki. Hozzá lehet tenni, hogy csak felnőtt nőknél jön onnan ki a baba, amúgy pici lányoknál nem, és akkor nem fog félni tőle. De amúgy érdekes, hogy mennyire nem azok a doglok viselik meg a gyerekeket, mint amire a felnőttek gondolnának. Az ilyesmi meg sem kottyan nekik, szerintem ne féltsd ennyire! Minél jobban titkolózol a mikéntjével kapcsolatban, annál fontosabbnak, titokzatosabbnak hiszi majd és nagyobb feneket kerít neki, mint ha egyenesen megmondod. SEmmi baja nem lesz tőle, ha tudja! Én hat évesen már eléggé képben voltam, nem scak ezt a részt, de a fogantatást is beleértve egy tizenéves rokon lánynak köszönhetően. Érdekesnek találtam, de mélyebben nem kötött le a téma. DE a gólyát sosem vettem be :P :)
2012. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem.Idővel úgy is el kell árulni neki és most már értette,hogy az egyik "lyukon" kakil és a másik mire való.Látod a te kislányod sem fogadja el azt a választ már ,hogy kiveszik a babát a pocakból.Persze a véres részleteket kihagytam.És amikor kérdezte fájt e azt mondtam picit de ez a legcsodálatosabb dolog a világon amikor baba születik!
2012. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem az anyukám mikor kérdeztük megmondta hogy a szülő csatornán és hogy az hol található. Sztem az ilyeket simán meg lehet mondani, semmi extra nincs benne. Csak a részleteket nem kell kifejteni.
2012. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az en fiam ket eves kora ota tudja, hogy a hugát is és őt is apa a kukijaval tette bele anya hasába, ahol megnőtt, és a doktorneni segitett kivenni, mert olyan nagy volt, hogy mar nem fert volna ki.


(huvelyi uton szultem, tudom, olyan császáros leírása van, viszont csak akkor volt sláger két hetig, amig elmondtam, utana tok termeszetes volt, nem nagyon jon elo)


szerintem valami egyszerusett biologia szinten siman el lehet mondani a gyereknek.

2012. aug. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!ha legközelebb megkérdezi,elmondom neki. :)
2012. aug. 14. 15:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyszerűen azt kell neki mondani, hogy a puncijából, hiszen az esetek többségében ott jön ki, nem a doktor veszi ki császárral ;) Anno oviban én világosítottam fel a többieket, mert rosszul tudták :D A kicsiket egyáltalán nem viseli ez meg lelkileg, csak természetesen kell kezelni, ugyanúgy, mint azt, hogy apának miért van kukija, mikor nekünk puncink van.
2012. aug. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!