Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem 6 éves most fedeztü...

A gyerekem 6 éves most fedeztük fel nála,hogy az egyik szemére nem jól lát. Az orvos azt mondta lusta a szeme, és 10%-kos a látása a bal szemén. A jobb szeme jó. Csak szemüveget írt ki. A szemtakarás, segítene javítani valamelyest a látásán?

Figyelt kérdés
Folyamatosan kell hordani a szemtakarást, vagy időkőzőnként?

2020. jún. 15. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha az orvos azt mondta, akkor biztos.
2020. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
10%, az elég kevés. De ha az orvos azt mondta, hogy elég takarni az erősebb szemét, akkor lehet, hogy az úgy is van, mi sajnos nem vagyunk szakértők. Jó lenne azt is tudni, nincs-e annak a szemnek más baja, de gondolom, ezt az orvos alaposan megvizsgálta. Ahol az egyik lusta, ez a diagnózis, akkor azt szokták, hogy az erősebbet letakarják. De akkor ezt te kérdezed, vagy a doki javasolta a szemtakarást?
2020. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A takarást én kérdezem. A doki ezt nem mondta. Csak azt mondta, hogy nem fog megjavulni. De olvadtam, a szemtakarásról, és gondoltam, hogy legalább egy keveset esetleg javulna.
2020. jún. 15. 12:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kellett a szemtakarás. Először 6 órát, majd csökkentettük. Most már nem kell, a szemüveg is jól korrigálja.

Ha az orvos nem ajánlotta, lehet, hogy elég szemüveggel korrigálni.

2020. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos elmennék vele még pár dokihoz, a látás nem játék.
2020. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Meddig tartott a kezelés?
2020. jún. 15. 12:49
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Fél évente megyünk kontrollra. Kb. 1 évig kellett a tapasz.

Mi is dokit váltottunk, mert az első az akkor 2 éves gyerekem szemét műteni akarta.

2020. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Egy hónap múlva kell vissza menni. Most vitaminokat írt ki, meg szemüveget, meg szem cseppet allergia ellen. Eddig nem tudtam, hogy van ilyen, most ahogy az internetet olvasgatom most látom, hogy milyen gyakori. Sose panaszkodott, csak most hogy begyulladt a szeme egy picit, játékból mintha orvosnál lennénk letakarta az egyiket, és a másikkal meg lesett, akkor láttam hogy nincs rendjén valami. Hirtelen elkezdett sírni, hogy nem látja a számokat, meg homályosan lát. A szemtakarást meg megkérdezzük akkor, csak egy hónap múlva sajnos.
2020. jún. 15. 13:11
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Az csak kis korban használhat. Kb 4 éves korig.
2020. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekszemészeten voltatok?


Takarást önmagában minimális dioptriás eltérés esetén alkalmaznak, és olyankor, Szibte mindig, amikor kancsalít is a szemre.


Egyébként maga a szemüveg is sokat korrigál.


Testvéremnél és sógoromnál is takarást alkalmaztak a szemüveg mellett még iskolás korban is.

Sógorom tengelyferdülése elmúlt.

Szemüveget nem hord, annyira kicsi a dioptria, hogy nem zavarja a a mindennapi életben.


Tesómnak rossz a szeme, de szemüveggel nem látszik a kancsalság.

2,5 éves korától 8-9-ig tapasztottuk.


Lányomnak 9 hónapos kora óta van szemtapasza..

Egyik szemét sem használta megfelelően, de dioptriagondja nem volt.

Most már csak az egyik szeme problémás..

de nem is látok javulást.. 2 éves

2020. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!