Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy magyarázod el egy hat...

Hogy magyarázod el egy hat évesnek miért nagyon rossz dolog ráfogni valakire egy kést?

Figyelt kérdés
Előre leszögezném hogy nagyon abszurd az egész sztori, nem is hiszem el hogy velem történt, de mégis. Van egy 6 éves fiam. Ma ebéd előtt 11 körül csokit szeretett volna enni amit nem engedtem neki. Amúgy normális gyerek, különösebb gond sosem volt vele. Most a karantén időszakát nehezen viselte az tény. Na a lényeg hogy ahogy vitatkoztunk a csokin mert csak kötötte az ebet a karóhoz hogy adjak neki majd akkor ebéd után n eszik (akkor ehet amúgy) a mosogató mellett állt és egyszer csak elvett onnan egy kiskést és rámszegezte. Nagyon megdöbbentem és őszintén szólva az volt az első reakcióm hogy kivettem a kezéből és egy nagyot rávágtam a fenekére. Nem szoktam megütni egy kezemen meg tudom számolni hogy eddig hányszor történt ilyen. Ahogy túl voltunk a sokkon mind a ketten azt mondta hogy a tevében látott ilyen jelenetet hogy valaki kést szegez valakire, sógoroméknál. Éa hogy ő nem is gondolt bele hogy ez mit jelent csak ez jutott eszébe és gondolta kipróbálja. Később is beszéltünk róla, kérdeztem tudja-e miért volt nagyon rossz amit tett, azt mondta hogy nem. Annyit mondtam neki, hogy egy késsel akár úgy is meg lehet sebesíteni valakit hogx az meghaljon, meg még annyit hogy a szüleit senki nem bántja, anyából is apából is egy van. Ti mondanátok még valamit? Tudom hogy durva történet... Meg irreális.. Sosem gondoltam hogy ilyen fpg történni velem... Azt sem tudom jól reagáltam-e...
2020. jún. 16. 16:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
6 éves. Megmondanám, hogy felnőttek ezért börtönbe kerülnek. És igen, beszélni kell róla! Holnap meg használja, és leshettek...
2020. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Jól reagáltál, ennél többet nem tehetsz, max kevesebbet engeded tévézni, ahol ezt látja.
2020. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5%

Mi az hogy vitatkoztatok egy csokin? Ha nincs csoki ebéd előtt, akkor legyen már annyi önuralmad, hogy legalább nem a gyerek előtt zabálod be. Ez színtiszta KÖVETKEZETLENSÉG. Ilyen apróságokon csúszik el a szülő szavának súlya. Hogy várod el a gyerektől, hogy "kibírja" ebéd utánig a várakozást, ha te magad képtelen vagy ezzel kapcsolatban példát mutatni?!


Amúgy én is kb így reagáltam volna, hogy azonnal kiveszem a kezéből a kést, bedobom a mosogatóba, és elfenekelem, és közben határozottan, de indulatoktól mentesen - amennyire csak lehet - elmondom neki, hogy 'kést soha nem fogunk rá senkire semmilyen körülmények között'.


Sógorodékkal meg beszélj, hogy a 6 éves gyerek ne nézzen náluk a tv-ben ilyen műsorokat.

2020. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
#3: Te hol olvastad, hogy a kérdező csokit evett?
2020. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

3-as azt hol olvastad hogy a gyerek előtt én bezabáltam egy csokit??? Írtam ilyet? Ne költs hozzá kérlek a történethez... Azon vitatkoztunk hogy ő neg szeretett volna enni egy csokit amit nem engedtem... Nem azon hogy ki egye meg, istenem... 😂😂..

1-es ezt mondtam neki! Csak elfelejtettem most leìrni.

2020. jún. 16. 17:07
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jól reagáltál. Nyugi. Még lehet róla beszélgetni, nyomatékosítani a dolgot.


Itt is kiütközik a funkcionális analfabétizmus, sokak szövegértése a nullával egyenlő. Szomorú dolog ez :(.

2020. jún. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Jól reagáltad le, ez több szót nem érdemel.


Ezután jobban figyeljetek oda, mit néz sógorodéknál a tévében. Ti nem voltatok ott vele, mikor ezt látta? Ha így volt, akkor mostantól be kell szüntetni, hogy nélkületek ott lehet.

Ha ti is ott voltatok, hogyhogy nem vetted észre?

A szülők nézték azt a filmet, vagy valamelyik unokatesó bekapcsolta, és pont ez ment benne?

Ha a szülők (sógorodék) is nézték, és úgy gondolták, hogy ez való egy 6 évesnek, akkor azért elmondanám nekik, hogy ezt nagyon nem kellett volna csinálniuk.

Ha nekik is van gyerekük, akkor esélyes, hogy ő rendszeresen néz ilyet.

2020. jún. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én még annyit hozzáfűznék,hogy nem vitatkozunk a gyerekkel. A nem az nem és pont. Nem kell belemenni vitába. Ha következetes maradsz akkor hamar megtanulja, és nem fog vitázni,mert tudja,hogy ha valamire nemet mondasz akkor az úgyis lesz bármit mond/tesz.
2020. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%

En szoktam egyutt fozni a lanyommal, bar meg csak negy eves, es olyankor a kest is engedem neki hasznalni felugyelettel. Ezert mar tobbszor beszeltunk rola, hogy a kes eles, hegyes, veszelyes. Nem jatszunk vele. Csak akkor vesszuk fel, ha hasznalni akarjuk, ha vegeztunk vele, azonnal letesszuk, ha mar nem kell, azonnal eltesszuk. Jatekbol nem nyulunk a keshez, nem vesszuk fel! Ha a kessel szeretne vagni, szoljon anyanak, apanak, es akkor lehet hasznalni, egyedul meg nem szabad.

A negyevesem ezt teljesen jol megertette. Van olyan, hogy segit kipakolni a mosogatobol, amiben benne van a kes is, es magatol szol, hogy "Anya, azt inkabb te vedd ki!".

Amugy a leirt esetre vonatkozolag, en nem utnem meg emiatt a gyereket, plane ha meg sosem volt rola szo, hogyan kell a kessel banni. Elvennem tole, majd nyugodtan elmagyaraznam, hogy miert nem szabad hadonaszni vele. Esetleg megkerdeznem, szeretne-e vagni vele valamit. Ha meg sosem hasznalt kest, csak a tevebol ismeri, akkor kivancsisag is lehet a dolog mogott, es 6 evesen nyugodtan kiprobalhatja, hogy felszel egy krumplit mondjuk. Inkabb felugyelettel vegye kezbe, mint a szulo hata mogott.

A csokis sztorinak meg ehhez semmi koze szerintem. Kar tulgondolni.

2020. jún. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A tom es Jerryben meg kardoznak is szinte minden meseben van hasonlo.


Siman ugy tanitja anyum is kistesom hogy amikor vagdos olloval vagy kessel probal vàgni hogy éles eszközöket soha nem tartunk élével a masik felé mert balesetveszélyes.

Söt van amikor sima jàékot is a màsik képébe tol hogy nézd mim van.

Neha kaviccsal vagy bottal fenyyegetözik ugyan hogy a masik felé lenditi mérgeben de eleve megàll a levegöben es van ez a gàt benne hogy viszont nem is lenditi.

Olyankor mergesen ra van szolva hogy nem fenyegetözünk igy.

Tisztara mint valami ösember akik még nem atommal häboruztak hanem köbaltàval :D

2020. jún. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!