Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz evő gyermekek szülei!...

Rossz evő gyermekek szülei! Adnátok tanácsot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Lányom most lett 4 éves. Mióta megszületett rossz evő, de ez egyre durvább. Már a megkattanás szélén állok. Seígtsetek! 12 kg, 4 évesen. A doki születése óta ismeri, tudja az előzményeit, voltunk gasztroenterológián, kivizsgálásokon, minden rendben volt hála Istennek. Az evéssel kapcsolatos dolgok azonban káosz. Nagyon keveset eszik és kevés féle ételt forgatok, hús kilőve, bármi aminek szaftja van kilőve, sima tészta, krumpli nagycsoda ha pár szem, sültkrumpli ugyebár, virsli, tojás, bundáskenyér, nutellás/lekváros/csupaszkenyér, leves csak a húsleves meg az üresebb levesek (paradicsomleves, krumpli, lebbencs, tarhonya, stb.), és itt kimerül a lista. Már nem tudom mit főzzek. Nem tudom hogy cselekedek jót, segítsetek. 1. Főzök mindent, ahogy tanultam és ha nem eszi, akkor éhen marad, csak a következő étkezésnél kapjon enni, vagy 2. főzök mindent de ha nem szereti válazst mást, 3, folytassam amit eddig: főzök kétfele, mert ha van enni és neki nem jó, kap olyat amit szeret és eszik, azt a minimális mennyiséget. 4. van más ötletetek? Félek hogy a kistesója (nagyon jól evő) el fogja tanulni tőle és az utánozás miatt ő is ezt fogja csinálni. Emiatt vagyok elkeseredve, segítsetek. Nasit akkor kaphat ha tele a poci, na de nem szeretném ha ez csupasz kenyértől lenne. Próbálunk következetesek lenni, de van az a pont ahol már kiakad az ember. Segítsetek!

2020. jún. 12. 13:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nincs minden nap vagy minden étkezés után nasi, nehogy félreértés essen, plusz a kötekedők hagyjanak. Köszönöm ha érdemben válaszolsz!
2020. jún. 12. 13:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp evésterapias szakembert kell keresni. Nem biztos hogy az ételek fajtaja okozza a gondot, es itt kell leragadni. Állag, textúra , hőmérseklet , motoros készségek is befolyasolo tényezők.
2020. jún. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A krémleveseket, zöldségeket is elutasítja.


Esetleg próbáld meg játékosabban, szíbesebben tálalni, hogy felkeltsd az érdeklődését, vagy főzzetek együtt.

Ha újat kipróbál, dicsérd meg.

2020. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az étkezés rutinja hogy néz ki? Fix időpontokban van a reggeli/ebéd/vacsora? Együtt esztek, vagy mindenki szana széjjel van és kapkodás van, imádkozás, hogy "Jajj drágám egyél már legyszi naa naa, sietni kell, csak falatot egyél már, na?" .


Nem számon kérés, csak unokaöcsémről is azt gondolták, hogy rossz evő, mert otthon sosem evett jól, de nálam valahogy mégis, és nem is igazán válogatott, pedig nem főztem neki külön, azt kapta mint a saját gyerekeim. Viszont otthon náluk minden étkezés őrültek háza volt, nálunk meg rendezett, mindenki evett, beszélgettünk közben, és ahhoz valahogy szívesen csatlakozott. Persze azért maradtak nem túl kedvenc ételek, de ezt nem erőltettem.


Persze lehet hogy nem ez a gond, de érdemes elgondolkozni rajta, hogy az étkezés rituáléja mennyire tűnik stresszfaktornak a gyerek szemszögéből.

2020. jún. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképp voltam. Hüvelyeseket (lencse, borsó, bab, csicseriborsó) mennyit főzöl (nem csak főzeléket) ?Zöldségekkel hogy áll (karfiol, brokkoli). Nem lehet, hogy (neki) sok tejterméket/olajat használsz a főzésnél?Tojást szereti?
2020. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Először is nyugodj meg, eszik a gyereked, a rossz evés nem itt kezdődik.

Az én kisfiam egyáltalán nem eszik semmi főtt ételt, se itthon se a bölcsiben.

Amiket megeszik mostanában(minimális változások vannak):alma, banán, pogácsa,vajas kenyér,száraz kolbász,pufi,kifli,monte puding(de csak a szögletes dobozost, bár napok óta ezt sem eszi).És ennyi.Semmi mást nem eszik.És van ,hogy nem eszik a bölcsiben csak reggel, és délután is max 1 pogácsát.

Tavaly elkaptunk egy nagyon csúnya hasmenéses vírust, 1 hétig csak ropit ehetett(főtt krumplit ehetett volna, de attól kiskora óta öklendezik), na gondoltam éhes lesz,és elkezd enni, hát nem.Még rosszabb lett.

A diéta előtt, megette a halrudacskát, bundás kenyeret, rántott husikat,mindenféle felvágottat, szalámikat, mindenféle joghurtot,virslit,azóta ezeket sem eszi meg.

Gasztrón voltunk, tökéletesen egészséges, semmire nem allergiás,vizelete, széklete rendben,cukra rendben.

Jah és 18 kiló,magas izmos kisgyerek, a 110es ruhákat hordjuk, nemsokára kinövi őket.

Múltkor beleharapott a pizzába, de kiköpte, meg kb 3 hónapja megrágott egy kis fasírtot, de azt is kiköpte,meg a múltkor a gyrosról megevett 1 darab reszeltsajt cafatkát,ilyen kilengések vannak, és ezeknek mi borzasztó örülünk.

2020. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a mennyiséggel van gond, mert étvágya sincs, B-vitamint érdemes adni neki.
2020. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!