Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyes anyukák miért csesztetik...

Egyes anyukák miért csesztetik a gyereküket a játszótéren megállás nélkül?

Figyelt kérdés

Még csak pár hónapja járunk játszótérre, de feltűnt, hogy vannak anyukák, akik egy pillanatig nem hagyják élni a gyereküket


Ne mássz föl oda

Ne csináld ezt, ne csináld azt

Hintázz rendesen

Gyere le onnan

Ne menj oda

Ha nem játszol rendesen, hazamegyünk

Ne koszold össze magad

Ne csináld, mert sáros lesz a ruhád


És még sorolhatnám... Ezeknek mi bajuk van?



2020. jún. 18. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Miért nem a gyermekedre figyelsz?


"Ne mássz föl oda


Ne csináld ezt, ne csináld azt


Hintázz rendesen


Gyere le onnan


Ne menj oda"


Lehet, hogy már többször megütötte ott magát, ezért rászól.



"Ha nem játszol rendesen, hazamegyünk


Ne koszold össze magad


Ne csináld, mert sáros lesz a ruhád"


Jófej volt az anyuka és egy nem tervezett játszótéri látogatást engedett. Viszont olyan ruha van rajta, amire vigyázni kellene.


És még sorolhatnám. 😉

2020. jún. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Én pl azért csesztetem, hogy ne tartsa fel a sort(képes hezitálni egy csomót, vagy szimplán kirakja a karját mert szerinte poén elállni az egészet) Lehet, te csak annyit látsz, hogy hátranéz mosolyogva, de én már 100x láttam ezt a mosolyt, és látom, hogy a karja azért lendül, hogy lezárja a csúszási helyet..


Vagy pl ne másszon visszefelé a csúszdán. Ha csúszás után befordul a csúszda felé, látom rajta, hogy úgy akar felszaladni ezredszer is, mint az előző ezer alkalommal.


A koszolásnál nálunk csak homok, ha belemegy a cipőjébe minden alkalommal nyafogott, de pl ha leönti magát nem bírja elviselni, és egyből vetkőzne. Így nem hagyom a csapnál játszani, hanem csesztetem, hogy vizes leszel, nem tudlak hazavinni átöltöztetni..


De nagyon remek, amikor rövidgatyában a csalán bokorba akar menni, vagy a 15 összenyomott bogár után kinyírná véletlen a tizenhatodikat is..


Hintázni rendesen kell, mert ha bepörgeti, akkor a lábával megrugja a másik hintán hintázó gyereket véletlen, vagy pedig nem hajtja, és nyafogna, hogy hajtsam én.. Na persze. Könnyebb rászólni, mint belemenni a hajtom, nemhajtom vitába.


Illetve ha ma már 50x kiakadt aznap, mégis kivittem a játszóra, akkor nagyon oda kell figyelnem, hogy ne akadjon ki 51edszer is, nagyon kerülni kell olyankor mindenfajta konfliktust vagy kudarcélményt, mert a legapróbbakra robban.


Én is láttam már nevetséges piszkálódást, de az a ritka, általában sietnek, azért szólnak mindenért, vagy mert az 50. konfliktus után nem akarnak 51ediket, esetleg nem akarjuk, hogy a te gyereked lássa kárát az enyém viselkedésének.. vagy hogy a viselkedése miatt kiutálják és kerüljék.


De sok veszélyes rész is van a játszókon, amit még nem tudnak használni, vagy nincs rendesen karbantartva, vagy a kelleténél több gyerek van rajta. Felbukhat futás közben, belemehet kis konfliktusokba, de ha lehet maradjanak a fogai a szájában, és ha nincs közelben váltóruha, esetleg utána mennünk kell valahova ugyanabban a ruhában, akkor vigyázzon rá. Ha nincs hozzászokva a kicsikhez, akkor azért kell szólni, mert neki új. Vagy pl nem tudom mivel lekezelni a csaláncsípést.. Vagy ha csak véletlen vagyunk épp egy játszón, mert útbaesett, és a 25 ezres ledes cipője van rajta, ne ugráljon pocsolyában benne.

2020. jún. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Igazad van. Arra kell bíztatni inkább hogy essen le, törje ki a nyakát és legyen fülig retkes. Bravó.
2020. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Mi közöd hozzá?

A játszótérre azért megyek a gyerekemmel, hogy rá figyeljek és nem azért, hogy kihallgassam mások beszélgetéseit. Konkrétam soha nem figyeltem még meg, hogy más hogyan és mit kommunikál a gyerekével de ha veletlenül hallom sem jegyzem mert mert leszarom.

2020. jún. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is raszolok sokszor 😂még kicsi nem meri föl mit szabad mit nem....
2020. jún. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csesztetés hanem nevelés ahogy már mások is le írták.
2020. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!