Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek az mennyire van...

Szerintetek az mennyire van rendjén, hogy egy szülő a 8 éves fiának megengedi hogy lány legyen?

Figyelt kérdés

Nemrég találkoztam az egyik volt iskolatársammal. A 8-9 éves fia is ott volt vele. Én megkérdeztem tőle naivan, hogy "nem érzi magát furcsán rózsaszín, virágmintás cuccokban a fiad"? Erre ő annyit válaszolt, hogy nem, ezt ő választotta, és ő nem fiú, hanem lány. Ezt a döntést ő hozta meg (mármint a gyerek), és szerinte ebben támogatni kell a végsőkig.

Ez nem furcsa egy kicsit? Nekem nincs bajom azzal, hogy valaki kitalálja hogy pl. ő egy lány fiútestbe zárva, de szerintem 8 évesen ezt nem nagyon tudja még magáról eldönteni senki. Vagy igen? Azt tudom, hogy én 8 évesen már tudtam hogy vannak fiúk meg lányok, de hogy ez 2 külön nem és hogy van közöttük eltérés a látszaton kívül azzal még biztosan nem voltam tisztában. (Utóbbiban még most sem vagyok biztos, de elfogadom hogy sokat erre azt mondják, hogy a nemi érzet/tudat nem úgy alakul ki bennünk az idők során, hanem eredendően ezzel születünk.)



2020. jún. 21. 14:16
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
33%
Semennyire nincs rendjén, de tudod minden mocskot le kell nyelni, mert úgyis lenyomják neked. Aztán te leszel a szemét mert nem akarod elfogadni. Beteg dolog, ez a véleményem.
2020. jún. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, hogy rendjén van-e, de bennem felmerül a dolog másik fele... Ha ő lánynak érzi magát, akkor rendjén van-e rákényszeríteni a fiú szerepet, csak mert ez a társadalmilag elfogadott? Rendjén van sok évre boldogtalanná tenni, és olyan életbe kényszeríteni, amit nem érez magáénak, csak hogy aztán fiatal felnőttként dolgozhassa fel az őt ért traumákat?

Melyik a helyes?

2020. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
68%
Ha mindenki az lehetne, aki, akkor jobb világban élnénk. De hát még mindig az a törvény, hogy majd külsőleg, idegenek megmondják, hogy milyenek lehetünk és azt el kell fogadni. És ez mindenkinek megfelel valamiért. Ez nem probléma, ez értelmes, mert ... jah, nincs értelme. Szóval ez van. Még. Reményekedem, hogy a gyerekeim gyerekeinek már lehet úgy élni, hogy lehetnek, akik akarnak.
2020. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit más, de az öcsém nagyjából 10 éves kora körül mondta el a szüleinknek, hogy lehet szerelmes egy fiú osztálytársába. A szüleim nem akadtak ki, nem probálták befolyásolni, hogy nem érezhet ilyesmit, csak leültek vele beszélgetni, hogy hogyan kezelje ezt a helyzetet. Szerintem, ha azt mondta volna, hogy mostantól lány szeretne lenni, azt is elfogadták volna. Mai napig nem zavar senkit a családban, hogy a tesóm homoszexuális és normális, kiegyensúlyozott gyerek volt mindig is. Szerintem igaza van a 2. válaszolónak, az sincs rendjén, ha nem lehet önmaga egy ember akárhány éves is.
2020. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
34%

Kicsit túl sok szó van erről, ahhoz képest, hogy nagyon kevés embert érint ez a dolog.

Én egyetlen ilyen emberrel találkoztam, aki lánynak született és már 1 évesen látszott rajta, hogy gyakorlatilag fiú, az oviban -már fiú ruhában járt, rövid hajjal, semmilyen lányos megnyilvánulása nem volt soha, átmüttette magát, érthető, de ezt nem 8 évesen kell eldönteni. Egy 8 éves gyereknek nem szabad, hogy a nemisége legyen a legfontosabb, játsszon, tanuljon akár fiú, akár lány. Én nem értek egyet az ismerősöddel, de az is biztos, hogy egy normális fiú nem akar lányos ruhában lenni.

2020. jún. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
74%

" egy normális fiú nem akar lányos ruhában lenni"


De ha Pókember akar lenni, az rendben van. Ha katona az is. Ha hercegnő, akkor meg fúúúj, utáljuk és tiltsuk meg! Miért is?


Arról nem beszélve, hogy simán lehet egy komoly helyzet előjele is. Ha tele lenne kiütéssel komolyan vennék, ha pánikrohamai lennének, azt is, ha a szíve fáj, mert nem megfelelő a teste a lelkéhez képest, az le van szarva. Miért is?

2020. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
#2: Nincs rendjén. De itt az a kérdés, hogy vajon 8 évesen el tudja azt dönteni, hogy ő fiú-e vagy lány? Megérti a különbséget? Azon kívül hogy ennyi idősen a lányok más ruhában járnak, általában hosszú a hajuk, és más játékokkal játszanak, tud olyan érvet felhozni, ami alapján meg tudja indokolni hogy miért akar más nemű lenni? (A szexualitást szerintem felesleges ebbe belekeverni, ennyi idősen kizártnak tartom hogy tisztában legyen vele, még ha meg is "tanították" neki, se hiszem hogy megértette volna.) Nekem ez a dolog furcsa benne egyedül, tehát nem tudom elképzelni hogy ezekkel tisztában lehet ennyi idősen. Vagy ma már annyival intelligensebbek, érettebbek a gyerekek mint pl. 20 éve voltak(/voltunk), hogy már ilyen ezekkel is ilyen szinten tisztában vannak?
2020. jún. 21. 14:55
 8/41 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem teljesen elfogadható és tisztelem azt aki támogatja a gyerekét. Nagyon sok ilyen van, hogy valaki fiúnak/lánynak született de az ellenkezőjének érzi magát pl Angelina Jolie&Brad Pitt gyereke Shiloh, Nikkietutorials, Jeffree Star, Nikita Dragun népszerű youtuberek, Cher gyereke.

Ha nem támogatod a gyereket attól nem fognak megszűnni ezek az érzései csak boldogtalan lesz, hogy ő más és nem fejezheti ki az igazi önmagát miközben mindenki más aki “normális” meg igen. Én nem szeretném, hogy adott esetben a gyerekem boldogtalanul, kirekesztettként nőjön fel és remélem egyszer eljutunk oda, hogy ezt nem csak családon belül lehet elfogadni hanem társadalmilag is. Én feltétel nélkül szeretem a gyerekemet nem csak akkor ha megfelel a jelenlegi társadalmi normáknak. Bármilyenek lesznek a gyerekeim ilyen tekintetben mindig biztosítani fogom őket a szeretetemről és a támogatásomról. Ez nem egy olyan dolog amit egyszerűen megtiltasz és eltűnik, vagy elfogadod vagy a saját gyerekedre erőltetsz rá valamit ami kínozza belülről.

2020. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
66%

Semmiképp nem kényszeríteném ra, amit nem szeretne.

Kisfiamnam volt egy korszaka 3 evesen amikor a novere szoknyait vette fel allandoan, eleinte nagyon cikinek ereztem, de aztan volt, hogy ki is mentunk igy utcára. O jol erezte magat, megbamultak sokan de nem erdekelt. 6 eves mar es utalja a lanyos dolgokat.

Egy ismerosomnek a gyereke egyebkent 4 evesen kezdte mondogatni, hogy ő nem lany, hagytak neki, higy ugy oltozzon, rovid haja legyen. 12 eves mar, nevet valtoztattak es fiukent el.

2020. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
60%

"Kicsit túl sok szó van erről, ahhoz képest, hogy nagyon kevés embert érint ez a dolog."


Kevés ember mondja ki, és ezáltal kevésnek tűnik. De nem annyira kevés az, aki önmagát elnyomva éli le az életét, mert anyuciék primitívek, a munkahelye még inkább, és ott van, hogy 30 évesen már inkább kinyírná magát, mert semmi se stimmel az életében. És ezért az ilyen emberek a felelősek, akik elfogadják, hogy ez a rendszer rendben van. Amiben most is élünk, hogy gyakorlatilag nincs lehetősége annak sem, akinek már minden létező papírja meg van, változtatni hivatalosan azon, aki.

2020. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!