Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vigyem vagy ne vigyem csanaba?

Vigyem vagy ne vigyem csanaba?

Figyelt kérdés

Tehat az helyzet,hogy van egy majdnem 2,5 eves gyermekem,akinek megkesett beszed es mozgasfejlodese van.Mar ket eves is elmult mire megtanult jarni onalloan,de meg mindig bizonytalan,gyenge.Jarunk heti 1x korafejlesztesre,es itthon is kell heti 5x tornaztatni.Szokott ilyenekt csinalni,hogy ul a foldon es a labat akarja maskepp helyezni es hatra esik.Van egy eves lemardasa a kortarsaihoz kepest.Az evessel is problemank van,sokszor nem ragja meg a falatokat,csak nyeli mint a kacsa a nokedlit.Kanalazni az etelt nem mindig szokta,legtobbszor inkabb kezzel eszi meg.Meg reggel,ebed utan,este cicizik.Par szot tudd csak mondani.Nem mindent ert meg pl.:hozd ide ezt azt nem csinalja,de ha megkerem, hogy igyon vizet iszik.Tobb helyen javasoltak/ajanlottak a kozosseget.

Tudom , hogy jot tenne a fejlodesenek.De iszonyatosan aggodok erte,es nem tudom levetkozni magamrol.Ilyeneken agyalok peldaul, hogy megfulladhatb a kajaban,nem fogjak etetni ha ugy van,szomjas lesz es nem tudja kifejezni magat hogy o szeretni inni es akkor szomjazni fog,pelusban sokaig lesz pisi/kaki,tobbszor at kell oltoztetni mert leeszi magat,itthon van hogy a kajat ledobalja a foldre,hogy fogjak ezt turni a gondozok stb

Tudom nagyon paras vagyok,tulsagosan is sot mar ez beteges is lehet,de higgyetek el ennek oka van,hogy ilyen lettem a problemak miatt. A mai napig ebred ejszaka sajnos.Teljesen ki vagyok raadasul merulve.Mit gondoltok,javasoltok,tacsolnatok nekem?Hogy tudnam ezt az iszonyatos aggodast feltest eluzni magambol?Teljesen ketsegbe vagyok esve.



2020. jún. 22. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Mi az a csana?
2020. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Én nem vagyok egy lelkis,de ez most nagyon meghatott amit írtál. Nagyon jó anyuka lehetsz! Én szerintem még nem vinném,mert félteném ezektől a dolgoktól amiket leírtál. Egyem a szívét. Remélem hamar behozza a lemaradását!
2020. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Családi Napközi első.
2020. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Nem vinném. Esetleg fél napra. Egyébként hasonló volt a helyzet, kajagondok és nem vittem, le is van maradva rendesen, de szerintem ha ment volna bölcsibe, akkor se lennénk előrébb.
2020. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Csaladi napkozi hasonlo mint a bolcsi,csak kisebb letszamu es csaladias kornyetben vannak a gyerekek.


Anett1988:Koszonom szepen a kedves szavakat,megmondom oszinten jol esett,de sajnos nem tartom magam jo anyanak,sok hibam van.A hibat folyton magamban keresem.Tehat ugy gondolod,ahogy en erzem is,hogy inkabb ne.Koszonom szepen a valaszodat.


4.Koszonom,hogy felhivtad a figyelmemet ra,nem irtam le sajnos elfelejtettem,de csak heti 1-2 alkalommal vinnem delelottre ebed utan mennek erte.Fel oras az oda vezeto ut,de lenne tobb is a forgalomtol fugg egy kozeli varosba vinnem,es nem jonnek haza,addig bevasarolnek vagy hasonlo.

Es megkerdezhetnem, hogy nalatok mennyi idos volt mikor ezek a kaja gondok voltak,azota valtozott a helyzet, es mennyire van lemaradva,mennyi idos most?Ne haragudj ha tolakodo vagyok csak erdekel mas hasonlo helyzetu gyerkoc.Ha nem szeretnel valaszolni megertem azt is.Koszonom, hogy valaszoltal.

2020. jún. 22. 21:53
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem vinném. Ùgy keresnék tàrsasàgot neki, hogy èn is ott lehessek vel. Pl. jàtszótèri bandàzàs, ringatò, babaklub.
2020. jún. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a heti 1-2 alkalom délelőtt az pont jó ebben az esetben. Kicsit ismerkedik a közösségi élettel, segít a fejlődésben. Próbáljátok meg, legfeljebb kiveszed ha mégsem úgy mennek a dolgok. Illetve járj utána hogy azon a helyen amit kinéztél milyenek a gondozók.
2020. jún. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

4-es vagyok. Kétszer fél napra vittem volna, nálunk más a helyzet, amikor kisebb volt sokszor a szájába tette az ételt, meg is rágta, de ha nem ízlett nem nyelte le és nem köpte ki, mi szedtük ki kézzel, ő meg ordított, ezt nem sok gondozónő csinálta volna meg, úgyhogy hagytuk a bölcsit, most 3 éves, remélem ősztől megy oviba, szobatisztaságtól függ. Fejlesztésre vittem kb. két és fél éves kora előtt, mert nem beszél és kissé ügyetlen. Fejlesztések közül a tsmt vált be a legjobban.

Vidd szerintem a csanába, nem fog szomjan halni, ha ott van pár órát, majd iszik otthon délután.

2020. jún. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ertem,koszonom szepen a valaszodat.Egy eves kora ota tsmt tornat csinaljuk. :)
2020. júl. 3. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!