Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Beíratnátok a gyereketeket...

Beíratnátok a gyereketeket olyan csanába/bölcsibe, ahol a nevelő direkt bunkó veletek?

Figyelt kérdés

2016-ban nyílt egy családi napközi tőlünk 400 méterre. Modern, jól felszerelt, és igen jó híre van, a közelsége pedig nagyon jó, így úgy terveztük szeptembertől beíratjuk a lányomat (akkor 21 hónapos lesz). El is kezdtük az ismerkedést, de a tulaj, aki egyben a gondozó is folyton lekezelő és bunkó velem. Eleinte azt hittem azért, mert rossz napja van, vagy mert még idegen vagyok, de nem javult a helyzet, sőt..

Így hát utána jártam, és kiderült az a baja velem, hogy nem megyek vissza dolgozni, és ennek ellenére akarom beadni csanába a lányomat. Meg is jegyezte nekem, hogy ő ezt az intézményt a dolgozó szülők segítésére hozta létre... Ezek után kezdem úgy érezni, hogy nem kellene ide jelentkeznünk, csak jó lett volna a közelség miatt, ebéd után csak le tudtam volna sétálni a lányomért.


Szeptember 1-re vagyok kiírni a fiammal, előre láthatólag császárral szülök (mivel az előző is császáros volt, és kevés idő telt el a két terhesség között) így biztos nem fogom tudni ellátni legalább 6-8 hétig a lányomat, akinek egyébként már most akkora a mozgásigénye, hogy heti 3x járunk úszásra, 1x játszóházazni, és minden nap legalább 1-1,5 kilométert sétálunk, ennek ellenére napközben 40 percnél többet nem alszik. Amiatt döntöttünk a csana mellett, hogy ott délelőtt eljátszhasson a többiekkel, kimozogja magát, délután pedig nyugodtabban barátkozhasson a kistesójával.


Ti keresnétek másik bölcsit/csanát, ahol esetleg kedvesebbek a gondozók, vagy nem érdekelne a stílus, és maradnátok ennél?


2018. ápr. 3. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
A közösséggel csak hozná haza a betegségeket, ha nem muszáj be se adnám, inkább szittereznék ha segitségre szorulnék.
2018. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Keresnék másikat!

Egyébkén sok csanában ilyen véleményen vannak a gondozók, vezetők.

Az ő véleménye is érthető. Ha nem akarsz konfliktust keress másikat

2018. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%
Én nem passzolnám le a nagyobbat csak mert érkezik az új. Nem szegény kislányod akart testvért ne őt büntesd.
2018. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
24%
Egyértelmű, hogy jogos a döntésed, hogy közösségbe szeretnéd adni a lányodat, teljesen indokolt az ok. Tud erről az adott csana vezetője? Ha tud róla és egy császározás + újszülött érkezése nem elég indok neki, akkor nem értem. Ha már előadtad neki az indokaidat és továbbra is "bunkó" veletek, akkor inkább keresnék másik helyet. Ha lehet, hogy még nem teljesen tiszta a számára, hogy újszülöttel leszel elfoglalva, akkor még egy beszélgetést megér a dolog. Sok sikert!
2018. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Biztos hogy ide nem vinném, de szerintem egyébként is jobban járnál, ha más megoldást keresnél. Abból a pénzből akár bébiszittert is fogadhatnál, vagy háztartási segítséget. Minden betegséget haza fog vinni a picinek is és több dolgod lesz velük, mintha mindkettő otthon lenne egészségesen.
2018. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem íratnám be ide ahol nyíltan megmondták hogy nem nézik jó szemmel, amúgy sem szerencsés a következő kistesója érkezésével egy időben bölcsődébe adni a nagyot, mert meg fogja viselni nagyon (ha már mindenképpen ezt akarod akkor vagy jóval előtte szoktasd be). Én nem is adnám be, de ha te szeretnéd szerintem keress mást...
2018. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

"...így biztos nem fogom tudni ellátni legalább 6-8 hétig a lányomat..." ---> miért nem? Már így előre megy a problémázás.

Ettől Függetlenül én is beírattam, de én a kicsi születése után 2 hónappal kezdtem beszoktazni. Megmondtam a vezetőnek, hogy heti 1x délután járunk úszni, gyetekjógára, de délelőtt unja magát és mivel igény szerint szoptatok sokszor a tv maradt. Így megértette, higy miért szeretném heti 3x délelőtt járatni és egy rossz szót nem mondott. Most már minden hétköznap megy, mert nagyon szereti.

2018. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jött a kicsi nálunk, a nagy már 4 éves óvodás volt. 1 hónapig otthon volt velünk. Minden betegséget hazahozott. Rettentően féltékeny lett. Előtte imádta az ovit, utána nem akart menni egy jó darabig. Ráadásul délben hazahozni, mert nálunk nem aludhatott ott, mivel én a kicsivel otthon vagyok, egy időben rémálom volt, konkrétan kevés alvásból kelteni kellett a picit. Úgyhogy én se találom jó ötletnek, főleg, hogy a lányod még kicsi is.
2018. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

21 hónaposan semmiképpen nem írtanám be, ha a 3 évet töltené is erősen elgondolkoznék rajta. Hidd el elvben nagyon szépen működik, h ebéd után elhozod, de a gyakorlatban egy rettenetes macera. Hiába 400 méterre van. Másrészt amit előttem már sokan említettek mindenféle nyavaját hazahozna az újszülőttnek, harmadrészt, még a nagy is olyan kicsi, h biztos felütné a fejét a féltékenység, pláne ha jól értem akkor kezdené, amikor születne a kicsi, totál rossz az időzítés.

És ami mindent visz, az ahová tudod, h nem szívesen fogadnak, nem jössz már most ki jól a vezetővel, mert megmondták kerek perec, h ez a dologzó nőknek van, nem a babázóknak, eszem ágában sem lenne beíratni.

Inkább napi pár óra fizetnék bébiszittert, aki "házhoz jön", foglalkozik a naggyal, ez nem opció?

2018. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pont ekkora korkülönbség van a gyerekeim között. A fiam 21 hónapos volt a kislányom születésekor. Még otthon volt velem. Én is erősen gondolkodóba estem, hogy menjen-e heti párszor közösségbe, aztán meggyőztem saját magam (pontosabban győzött a lelkiismeretem), hogy éppen elég trauma lesz a fiamnak a húga születés, hát még ha pont akkor le is passzolnám...biztos voltam abban (meg sok helyen olvastam is), hogy ez a tesóféltékenység melegágya lenne.

És nagyon jól döntöttem, életem egyik legjobb döntése volt, hogy a fiam otthon maradt velünk. 3,5 évesen kezdte az ovit, addigra már szomjazta a társaságot. És addigra fantasztikusan összenőttek a testvérek, imádják egymást, olyanok, mint az ikrek. És a tesóféltékenység is gyorsan elszállt.

Ja, és császáros voltam, és nem volt gondom, simán elláttam a két gyereket.

Javaslom, a nagyobb gyereked életén, rutinján most semmit ne változtass a tesó születése előtt.. és még utána sem. Maradjon minden változatlan, stabil a nagyobb gyerek számára!

2018. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!